Question A kémia tanulásának legjobb módja.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Szia csak kíváncsi voltam, mi a legjobb módja annak, hogy megtanulják a szükséges kémia elvégzéséhez különböző szintézisek és milyen berendezésekre van szükség, hogy megtanulják a kémia gyakorlati szinten kinda keres egy új hobbi helyett matematikai kutatás . Sok köszönet Ron
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
442
Reaction score
679
Points
93
Milyen kémiai szakmával szeretne foglalkozni?
A garázsban lévő laboratóriumot a legegyszerűbb eszközökkel, például mágneses keverővel, lombikkal, elszívóval lehet felszerelni.
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Gondolkodás a szerves kémiáról. Sok köszönet Ron
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Szerezd meg a teljes szintézis 2. Ha mindenben új vagy, akkor az első fejezet után vagy úgy a szakzsargon és a tempó miatt el kell veszned. Minden alkalommal, amikor egy új szót vagy fogalmat lát, amelyet nem ért, és amelyről még soha nem hallott. Nézz utána, olvass utána. Hogy mik az eszköznevek és mi a funkciójuk. Különböző módszerek, hogyan kell például A/B kivonatolni. Mit akarsz elérni. Hogyan éri el ezt ez a módszer. Ez egy jó kiindulópont ahhoz, hogy elkezdjünk eligazodni a dolgok értelmezésében. Aztán talán Válasszon ki egy szintetizátort, amit ki szeretne próbálni. Olvasson róla. Nézz utána minden olyan dolognak, amit nem tudsz (ismét). Olvassa el az emberekről szóló szálakat, akik kipróbálták. Nézz meg egy videót a reakcióról. Aztán talán próbáld ki.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Ismerje meg az olyan alapelveket, mint például: Elektronegativitás, funkcionális csoportok és elektronegativitásuk, termodinamika, sztöchiometria, elektronelrendezés és hogyan jönnek létre ebből az elemek osztályai, különböző típusú kötések (ionos, fémes, kovalens), egyensúlyi reakciók, oxidációs állapotok, szénvegyületek (hogyan rajzolódnak ki és a nómenklatúra).

Ezt a listát egyre hosszabbá és hosszabbá tehetem, rengeteg apró témát kell megtanulni a kémiában a legjobb tanács, hogy vegyél fel egy középiskolai könyvet, vagy amit én szoktam olvasni az a "Organic Chemistry by Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano" volt.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
0-ról 0+1-re haladva

Nulla kémiai háttérrel rendelkezem. Egyszer csak felbosszantott, hogy kártyát kaptam, hogy Zyrtecet vegyek. Az ok természetesen az, hogy az emberek efedrint használnak metamfetamin előállítására.(Egyébként itt van, hogyan) Azon a bizonyos napon ez nagyon felbosszantott. Miért kellene nekem kellemetlenséget okozni azért, mert valaki, akit nem is ismerek, metamfetamint készít? Ez valami kisebbségi jelentés szarság, baszd meg, ártatlan, amíg nem bizonyított a bűnössége, faszfej. Ha belegondolsz, ez nem más, mint a KYC, hogy a kormány nyomon tudja követni, hogy mire költöd a BTC-det........... oh várj, miről is beszéltem?

Mindegy, hazafelé menet arra gondoltam, hogy "csinálok egy kis Meth-et". Még sosem gondoltam rá, de ők adták az ötletet a fejembe.

Azóta ez egy klassz titkos hobbivá vált számomra (nem próbálok üzletet csinálni belőle). Több forrást is megnéztem, és az infók ott vannak, megtanultam, hogyan kell egy nap alatt shake & bake-et (egy edény) csinálni... anélkül, hogy tüzet gyújtanék! Azonban a BBGate az egyetlen hely, amit találtam, ami elég magabiztossá tesz ahhoz, hogy lelépjek a járdáról. Ezen a fórumon olyan sekélyre vagy olyan mélyre mehetsz, amilyen mélyre csak akarsz tudás szempontjából.

Minden, amire szükséged van, itt van!

Felteszik a recepteket, a felszerelést és a szükséges reagenseket. Aztán készítenek egy videót, hogy lépésről lépésre megmutassák, hogyan kell. Ha kérdésed van, valaki válaszol, és bízhatsz a válaszban, mert azt egy csomó szakértő nagyjából ellenőrizte (bár gyakran nem értenek egyet a "helyes" válaszban).

Nincsenek reagensek vagy felszerelésed? Megmutatják, hogyan készítsd el őket, vagy megvásárolhatod őket, ha szeretnéd.

Az egyetlen dolog, amit a BBGate nem biztosít, az a kezdeményezés és a kitartás. De, bátorítást fogsz találni!

Kezdd ezekkel az Egyszerű receptekkel, és kérdezd meg, amit nem tudsz. De próbálj meg először a fórumban keresgélni, mert én azt tapasztaltam, hogy ha van kérdésem, akkor valaki más valószínűleg már feltette.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
tanulhatsz online dolgozom füstölgő nitrogén-asztin egy üvegedényben, és nem tudom, szar lmao, folow stict ppe tho ha meg akarod tanulni az egyszerű kémia tudomány tudomány őrület fórumok hella usefull hogy
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Szintén ha valakinek szüksége van dnp-re van valami 50kg tartalékom.
 
Top