Lämmastikhappe sünteesid

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Selles teemas leiate kaks lämmastikhappe sünteesimeetodit. Esimene neist on rohkem levinud reaktiivid, nagu naatriumnitraat ja naatriumvesiniksulfaatmonohüdraat, mis on väga levinud, see tee annab hea saagise 95%! Teine meetod conc. väävelhappest (96%) ja ammooniumnitraadist on sama lihtne tase, kuid vaja on raske saada väävelhapet. Sellest hoolimata annab teine tee ~90% (suitsune lämmastikhape) suure saagisega.

Ohutusalane märkus: teil peavad olema nõuetekohased isikukaitsevahendid, sealhulgas näokaitse, kemikaalikindel põll ja kemikaalikindad. Seda tuleks jällegi teha suitsulõõris. NO2 aurud võivad põhjustada vähki, lämmastikhape võib põhjustada keemilisi põletusi nahal ja limaskestadel. Võib kõrge rõhu ja temperatuuri korral kutsuda esile tulekahju ja plahvatuse. Pöörake suurt tähelepanu ohutusnõuetele!
93IAbyk0oZ

Keemistemperatuur: 68%-line lahus keeb 121 °C/760 mm Hg;
Sulamistemperatuur: -42 °C;
Molekulmass: 63,012 g/mool;
Tihedus: 1,51 g/cm3, 1,41 g/cm3 [68% m/m];
Murdumisnäitaja: 1,397 (16,5 °C);
CASi number: 7697-37-2.

Naatriumnitraadist ja naatriumbisulfaatmonohüdraadist.

Seadmed ja klaastooted.

Reaktiivid.

  • 43 g, 0,53 mol naatriumnitraati (NaNO3);
  • 150 g, 1,09 mooli naatriumvesiniksulfaatmonohüdraat (NaHSO4*H2O).
ApPtnEfHd2

Menetlus

1. 43 g (0,53 mooli) naatriumnitraati (NaNO3) ja 150 g (1,09 mooli) naatriumbisulfaatmonohüdraati (NaHSO4*H2O) (ülejääk) pannakse 0,5 l lamedapõhjalisse destilleerimiskolbi, segatakse põhjalikult klaasvardaga;

.2 . Koolituskolbist eraldatakse 0,5 l lameda põhjaga destilleerimiskolbi. Asetage ankur magnetilise segisti kolbi;

3 . Paigaldage destilleerimisaparaat: paigaldage Liebigi sirge kondensaator läbi Würzi otsiku, kolviühendus ja 250 ml vastuvõtukolb (sobib Erlenmeyeri kolb);

4 . Kandke destilleerimisaparaat kokku. Lülitage Liebigi kondensaatori jahutus sisse ja alustage segamist;

5 . Alustada kuumutamist (umbes 120 °C), pärast reaktsiooni algust hakkab moodustuma pruun gaas ja algab destillatsioon;

6 . Lõpetage kuumutamine niipea, kui lämmastikhape lõpetab tilkumise vastuvõtukolbi;

Katse tulemusena saadakse lämmastikhapet kontsentratsiooniga umbes 75%, saagis on 95%. Naatriumnitraadi asemel võib kasutada kaltsiumnitraati, ammooniumnitraati ei soovitata kasutada selle plahvatusohtlikkuse
tõttu.

Väävelhappest ja ammooniumnitraadist

Seadmed ja klaastooted.

Reaktiivid.

  • Kontsentreeritud (96%) väävelhape (H2SO4);
  • kuiv ammooniumnitraat (NH4NO3).
WglYaHyRon

Menetlus

1. Igale 4 g kasutatud kuiva ammooniumnitraadi (NH4NO3) prillile lisatakse ligikaudu 5 g kontsentreeritud (96%) väävelhapet (H2SO4). Segu segatakse, kuni tahkeid aineid ei jää järele. Enne destilleerimise alustamist veendutakse, et prillid on täielikult lahustunud. See toiming on väga suitsus ja nõuab usaldusväärset ventilatsiooni.

2 . Pulber valatakse keevasse ümarpõhjalisse kolbi (500 ml), samal ajal kui all ootab kuum õlivann (175-190 °C).

3 . Vannis on vaja kasutada õlivanni. Seade suletakse ja lastakse kuuma õli sisse. paigaldatakse Liebigi sirge kondensaator läbi Würzi otsiku, kolvi ühendaja ja 250 ml vastuvõtukolbi (sobib Erlenmeyeri kolb). Kindlasti määrige aparaadi klaasühendused silikoonrasvaga. Temperatuurikontroll on võti, et teie laboratooriumi mitte maha põletada.

4 . Mõne minuti pärast tekib kondenseerumisrind, mida soojus ajab ülespoole. Hape on näha, et see kondenseerub destillatsioonikolvi varre. Aurud tõrjuvad õhku ja lämmastikdioksiidi, mis on tingitud hapniku reaktsioonist lämmastikoksiidiga, mis tekib termilise lagunemise käigus.

5 . Mõne minuti pärast märkate, et happe tilkumine kondensaatorist on muutunud aeglaseks ja korrapäratuks. Umbes sel hetkel lülitage kuumutusplaat välja ja laske aparaadil paar minutit seisma jääda, et lõpetada.

6 . Hoidke aparaadi tööd. Viige hape ümber pudelisse (plastmass ei sobi). Teie lämmastikhape on muutunud õhuhapnikuga kokkupuutest kollaseks. See on ikka veel väga puhas, ~90% (suitsune lämmastikhape) , nagu on määratud tihedustabeliga
.
Täielik lämmastikhappe vesilahuste tiheduse-kontsentratsiooni kalkulaator: https://www.handymath.com/cgi-bin/nitrictble2.cgi?submit=Entry
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ma arvan, et parim asi, mida selle vastu teha, on muidu suletud seadme heitgaasid läbi 10% naatriumhappegaasi pesupudeli ajada, et neutraliseerida NO2.
Samuti aitab aparatuuri mürgistest aurudest vabaneda enne aparaadi avamist lahtivõtmiseks või toote eemaldamiseks vaakumi ühendamine lõpus ja võimalus reaktsioonikolbi ventileerida.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Teisest küljest võib see hävitada teie vaakumpumba (välja arvatud klaasist veejuga pump). NO2 On tugev oksüdeeriv aine.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kui pesupudel on täidetud naatriumhüdroksiidi lahusega enne külmalõksu & vaakumpumpa, tuleks NO2 neutraliseerida, et pumba suhtes ei saaks midagi juhtuda.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Saate teha kõiki neid manipulatsioone või lihtsalt töötada suitsukapuutsil :)
 

MrMarvin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 5, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Millist kaltsiumnitraadi kogust ma pean kasutama?
Kas ma võin kasutada lihtsalt seda kogust, mille te valite naatriumnitraadiga?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Minu lemmikteekond on elektrist õhku ja vett
 

m416kz23

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Olen sünteesinud suitsuset lämmastikhapet, lisades 450 grammi naatriumnitraati ja 600 ml kontsentreeritud väävelhapet ümarpõhjalises keedukolvis. Kondensaatoriga kondensatsiooni ja teha õlivanni, et kuumutada 80-82⁰C. Tavaliselt saadan 250ml suitsevat lämmastikhapet. Usun, et see on 98%, sest see ei lahusta vaske enne, kui lisate paar tilka vett ja siis reageerib väga agressiivselt. Olen proovinud ka teisi suhtarvusid, et püüda võimalikult lähedale stöhhiomeetrilisusele jõuda. Ma häälestada tulemuslikkuse autod, nii et ma tean, et lõpuks stöhhiomeetria lihtsalt ei ole kindel, parim viis saavutada selle taotluse peale jätkuva katse ja eksituse. Kas on ideid?
Tänan teid nii palju ja hüüa kõigile, kes said selle foorumi läheb, selle hämmastav. Ma õppida nii palju siin.✌️
 
Top