Kodulaboratoorium: DIY Fume Hood

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Selles teemas dokumenteerin oma vaese mehe suitsutuskapi ehitamise. See ei pruugi veel välja näha, kuid sellest pappkastist saab mõne päeva jooksul toimiv suitsutuskapp.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
1. etapi ekstraheerimiseks vajame:
  • padjaümbris, et skaneerida läbipaistev plastkile
  • pabertoru parimast šoti viskist
  • 12V ventilaator 80x80 mm
  • 12 V vooluadapter
  • liimipüstol
  • lai (50 mm) kleeplint
  • mõõdulint
  • universaalnuga
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
On aeg liikuda edasi ehitusega:
  1. Lõigake kasti suur aken, mille kaudu te täidate ülesandeid valmis suitsutuskapi sees. See ei pea ulatuma kuni põhja.
  2. Lõika vastasküljele auk heitgaasi jaoks, mis asub ülemisele küljele lähemal, nii et tõusvad aurud saaks välja tõmmata.
  3. Lõigake läbipaistev kile (see peab olema piisavalt paks, kilest ei piisa), et katta tööaken täielikult küljelt küljele, kuid jätta põhi 10-15 cm ulatuses katmata, ja kinnitage see kleeplindiga kolme külje (mitte põhja) suitsutõmbekapuute külge.
Väljatõmbeava vajab veel tööd ja seda näidatakse viimases postituses.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 10
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 10

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Vahepeal olen ehitanud ka selle seadeldise kõrvalülesandena, enne kui ma lõpetan esmase ammendumise. Paberitoru lõigati ühest otsast umbes 12 cm sügavuselt risti. Saadud segmendid painutati 12 V arvutiventilaatorile sobivaks ja toru on sisuliselt muutunud ümmargusest ristlõikepinnast ruudukujuliseks. Ventilaator kleebiti kuumliimiga paika ja vahed tihendati kleeplindiga. See on põrgulikult kole, kuid see töötab kuidagi, aga ventilaator on liiga nõrk ja ei anna oodatud õhuvoolu. Ma ei kasuta seda tõenäoliselt suitsulõõrina, kuid see teeb oma tööd näiteks mõne elektroonikaseadme jootetööde tegemisel aurude väljatõmbamiseks.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 8

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Ma arvan, et te ei tee oma soovitatud 100ft/minutilise õhukiiruse saavutamiseks 1'x1' avas 100 cfm, et saavutada 100 fpm. Lihtsalt mõtlesin, et ma viskan selle välja, kui te aknast ostate ja unistate suitsujatest, mida te püüate tulistada. Vähem ja energeetiline reaktsioon ületab kapuutsi võimekuse. See on lihtsalt see, mis mulle pähe kiirgas. Ärge võtke minu sõna🫨.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Selles ülesehituses kasutan ventilaatorit, mis liigutab 1730 cfm, see peaks olema palju isegi kadusid arvesse võttes. Ma postitan tulemuse mõne päeva pärast.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Ütlesin, et kõige odavam lahendus on 50 eurot (jah nüüd selle 60 või nii) 500 m3h 150mm fi PP tehtud vent.
see on veel üks pluss. nii et selle 2 lindu üks kivi,, saate korrutada neid nagu 2-3 tükki nii et teil on heitgaas mitmes kohas siis saate ühendada neid 3 torud splitter (ei tea nime) ja see saab imeda rõhu vent, mis paneb selle õhu filtrisse (ei kaota mingit vent)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Selle punkti juurde jõuan hiljem. Seni lõpetan selle improviseeritud ehitamise, kasutades asju, mis mul juba olemas on, ja õpin kogemustest, mida mul on tõesti vaja hankida ja parandada.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
See. See on täpselt vastupidine suitsutuskapsel. See on laminaarvoolukapp . See puhub õhku välja sellest 24x24x11,5 Neuclear sertifitseeritud HEPA-filtrist. Ülemise korpuse all on... ahju puuriga puhur. Suitsupääsuke kaitseb teid kemikaalide eest, kuid see kaitseb kraami teie eest seente eest, kuid taimi kloonitakse sageli ühe ees ja farmatseudid ja mikrobioloogid kasutavad neid . Filtri 99,997-protsendiline tõhusus puhub õhku laminaarsest kiirusest palju kiiremini, et tõrjuda õhku, mis võib olla saastunud hallituse või bakterite spooridega. See asi *****is mind hästi 10 aastat praktiliselt 100% edu. Pärast 10 aastat müüsin selle 200 dollari eest, mille eest ma selle ehitasin. Laminaarne on lihtsalt meeldejääv fraas, laminaarne voolamine atmosfääriõhus on muinasjutt. , rääkimata sellest, et laminaarvool ei ole asi, see on mõõtühik ja mõõtühikut nimetatakse Reynoldsi arvuks.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
kui tihti filtrite asendamine?
ma oletan, et teil on lihtsalt kapis sees ja surub õhku välja jah?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Ma arvan, et parem variant pappkarbi ja kuuma liimi kasutamise asemel oleks väike kasvukast akf + äärmiselt ülisuur ventilatsioon. Ja ma soovitan puhuda õhu väljalaskeava aknast välja.
Kui töötate telgis, siis muidugi on vaja normaalset kaitsevarustust (A2B2E2K2-HG-P3 filtrimask !!).

Aga selle asemel, et osta tõeline suitsuimeja, oleks see variant, mida mina kasutaksin.
 
Top