Tugeva salasõna loomine

mendeleev

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Mul on mõned failid, mis on kriitilise tähtsusega, et olla turvaline. Ma hoian neid faile krüpteeritud VeraCrypt-konteineris, krüpteeritud SSD-plaadil. Seega on kriitilise tähtsusega, et minu SSD-le oleks piisavalt raske leida salasõna, isegi valitsuse jaoks.

Probleem on selles, et SSD parool on väga keeruline, nii et ma hoian seda teise VC konteineri sees parooliga, mida ma 100% juhtudel mäletan, kuid mis ei ole piisavalt tugev. SSD parool on salvestatud sellises formaadis: (palju juhuslikke sümboleid)+(tegelik parool koos mõne peibutusmärgiga)+(muud palju juhuslikke sümboleid).

Niisiis, selle asemel, et hoida SSD parooli tekstina, tahan kasutada algoritmi, mis genereerib tegeliku SSD parooli, kasutades lähtepunktina teist teksti.

Oletame, et mul on need juhuslikud märgid alguseks. "B|(=h&jMRSl(Hz2IO2". Ma konverteerin need teksti ASCII "66 124 40 61 104 38 106 77 82 83 108 40 72 122 50 (+ kolm täiendavat numbrit enne kolme viimast ASCII, nt 44) 73 79 50". Pärast seda konverteerin ASCII versiooni SHA256-ks "c2338bdaca948b6d30c135817bce23488713e35e635da7f898dd5d6af0c80b5f" , ja sellest saab uus SSD parool.

Ma arvan, et see on minu probleemile sobiv lahendus. Aga kuna mul puudub krüptograafia taust, siis on minu küsimus, kas see on turvaline viis hoida piisavalt raskesti murduvat salasõna ja millised on võimalused, et valitsuse krüptograafiaspetsialist leiab lõpliku salasõna (eeldusel, et ma ei tee mingeid rumalaid vigu).
 

8a6eywircd

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Väga keeruliste paroolide genereerimiseks ja turvaliseks säilitamiseks saate kasutada paroolihaldurit. Kui kasutate paroolihaldurit, peate meeles pidama ainult ühte peamist parooli. Hea näide on KeePass https://keepass.info.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Te esitasite küsimuse, kuid vastus on selles. Teie algoritm põhineb.
 
Top