Muutuv kanepipoliitika

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Opioiditarbimishäire ravi peab arvestama muutuvat kanepipoliitikat, et maksimeerida inimeste võimalusi taastumiseks.

Ameerika Ühendriikides valitseb tõsine üledoosi epideemia, mis algselt oli põhjustatud valuvaigistite kuritarvitamisest ja seejärel võttis paljude elu heroiini ja sünteetilise opioidi fentanüüli tõttu.


Haiguste kontrolli ja ennetamise keskusteandmetel
teatati eelmisel aastal opioidide üledoosi tõttu rohkem kui 81 000 surmajuhtumist .
Igw0ofJ1v8

Miljonid ameeriklased kannatavad opioidide tarvitamise häire all, kuid 2021. aasta seisuga ei saanud neli viiest neist vajalikku ravi. See selgitab kriitilist vajadust laiendada ravimite abil toimuva ravi kättesaadavust, et aidata inimestel taastuda.

Üks peamisi takistusi tõhusale ravile on kanepi kasutamise piiramine potentsiaalsetele patsientidele. Praegu nõuavad paljud opioiditarbimishäirega inimesi abistavad programmid, et osalejad peaksid hoiduma kanepi tarvitamisest, et saada ravi. Selline lähenemine toob esile tõsise vea sõltuvusmeditsiini valdkonnas: meie konservatiivne hoiak kanepi suhtes viib sageli selleni, et inimesed jäetakse välja programmidest, mis võiksid neid aidata.

2ZYtcJ1fon

Me oleme jätnud tähelepanuta kanabinoidide potentsiaali uurimise, märkamata, et mõnel neist võib olla te*****utiline kasu. Selline lühinägelik poliitika on jätnud tuhanded inimesed ilma vajaminevast abist ja jätnud tähelepanuta kanepi potentsiaali rahvatervise jaoks.

Opioidikriisi tõhusaks lahendamiseks peame ümber mõtlema oma suhtumise kanepisse ning töötama välja kaasavamad ja tõhusamad ravimeetodid, analüüsides hoolikalt riske ja kasu.


Viimase kümne aasta jooksul on Ameerika Ühendriikide suhtumine kanepisse märkimisväärselt muutunud, kuna opioidikriis on eskaleerunud.
Kanepist on saanud alkoholi, kofeiini ja tubaka järel neljas kõige populaarsem psühhoaktiivne aine maailmas ning see sisaldab üle 550 erineva komponendi, millest tuntuimad on delta-9-tetrahüdrokannabinool (THC) ja kannabidiool (CBD).
.

Seni on38 osariiki ja Washington, D.C., legaliseerinud kanepi meditsiinilise kasutamise ning mõned osariigid on isegi tunnustanud opioidide tarvitamise häireid meditsiinilise kasutamise alusena, kuigi usaldusväärseid andmeid on veel vähe.

SIXYZArREk

Bideni administratsioon tegi hiljuti ettepaneku liigitada kanepi föderaalsel tasandil ümber vähem kahjulikuks aineks, mis tegelikult legaliseeriks selle kasutamise meditsiinilistel eesmärkidel kogu riigis. See ümberklassifitseerimine võib kujutada endast olulist muutust föderaalpoliitikas, kuid uus määrus on vastuolus traditsiooniliste lähenemisviisidega opioididega seotud häirete ravimisel.
.

Ameerika Ühendriikides väljastataksemetadooni, mis on elupäästev ravim opioidide tarvitamise häire puhul, föderaalselt reguleeritud programmide kaudu, mis ennetavad seda sõltuvust. Need erikliinikud pakuvad igapäevaseid metadooni annuseid, samuti nõustamist ja muud toetust.

Paljudel neist on aga range abstinentsuspoliitika, mis keelab ravi inimestele, kellel leitakse kanepit või selle komponente. See keeld põhineb eeldusel, et kanep võib häirida paranemisprotsessi.

qrxogu7e6o-jpg.49913


Seoses kanepi järjest suurema legaliseerimisega ja avaliku arvamuse muutumisega on ilmne, et traditsiooniline abstinentsuspoliitika on üha kaugenemas kanepi kasvavast aktsepteerimisest ühiskonnas."California Sober " kontseptsiooni teke , mille puhul inimesed loobuvad alkoholist ja muudest uimastitest, kuid jätkavad kanepi kasutamist, rõhutab seda lahknevust veelgi.

Abstinentsuspoliitika põhineb arusaamal, et kanepi kasutamine võib negatiivselt mõjutada opioiditarbimishäire ravi. Kuid uued tõendid, sealhulgas hiljutiste süstemaatiliste ülevaadete ja
jaanuaris tehtud metaanalüüsitulemused , lükkavad selle seisukoha ümber.

Hiljutises uuringus, mis hõlmab 4-15 kuu pikkuseid jälgimisandmeid, ei leitud märkimisväärset seost kanepitarbimise ja ravil viibivate isikute hulgas mitte-meditsiinilise opioiditarbimise taastekke vahel. Need tulemused sunnivad uuesti läbi vaatama kanepi ja selle kannabinoidide rolli taastumisprotsessis ning hindama uuesti, kuidas kanepi kasutamisega seotud poliitika mõjutab ravile juurdepääsu ja ravil püsimist.

AvenYj0Uzp


Mõned mehhanistlikud uuringud viitavad sellele, et kanepil ja selle komponentidel võib olla positiivne mõju opioiditarbimishäire ravis. Näiteks näitavad mõned uuringud, et THC võib vähendada vajadust opioidide järele valu ravis
ning CBD võib aidata vähendada uimastite otsimise käitumist ja välistest stiimulitest põhjustatud iha.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
Nende leidude kinnitamiseks on siiski vaja rohkem uuringuid.
Väga muljetavaldavad sammud tuleb ületada, enne kui kanepi mis tahes komponenti saab pidada opioidikasutushäire heakskiidetud raviks.

SAzFYBbcVo

Selleks, et ravim saaks FDA heakskiidu, peab see läbima range kuldstandardi hindamise: randomiseeritud, topeltpimedad, platseebokontrolliga kliinilised uuringud, milles osalevad inimesed. sellistes uuringutes jagatakse osalejad juhuslikult rühmadesse, kus mõned saavad uuringuravimit ja teised platseebot. Enne uue ravimi heakskiitmise protsessi alustamist nõuab amet tavaliselt vähemalt kahte hästi kavandatud uuringut, milles osaleb üle 200 inimese. siiani on ainult vähestes uuringutes hinnatud konkreetselt kannabinoidide tõhusust ja ohutust opioidide tarvitamishäirete ravis.

Tavaliselt nõuab amet enne uue ravimi heakskiitmise protsessi alustamist vähemalt kaks hästi kavandatud uuringut, milles osaleb rohkem kui 200 inimest.

Praeguseks on ainult vähesed uuringud hinnanud konkreetselt kannabinoidide tõhusust ja ohutust opioidide tarvitamishäire ravis. Seetõttu tuleks kuni nende tulemuste kinnitamiseni suuremates uuringutes suhtuda kanabinoidide kasutamise ideesse selle probleemi raviks ettevaatlikult, tuginedes juba testitud ja heakskiidetud ravimeetoditele.

MbmQaHTfjN


Opioidide tarvitamise häirest taastumine on keeruline protsess. Mõne inimese jaoks võib täielik abstinents olla ideaalne lahendus, kuid paljude taastumise varajases etapis olevate inimeste jaoks on see mõnikord ebareaalne eesmärk.

Kahju vähendamise strateegiad, mis keskenduvad riski minimeerimisele, pakuvad kaastundlikumat ja praktilisemat lähenemist. Poliitilised otsused, mis välistavad inimesed kohe raviprogrammidest nende korduva kanepitarbimise tõttu, ei võta arvesse taastumise keerukust. Lisaks võivad sellised meetmed tahtmatult sundida inimesi pöörduma tagasi ohtlike ebaseaduslike opioidide, näiteks fentanüüli ja selle derivaatide juurde.

Paljud uuringud näitavad, et poliitikat on vaja muuta. Praegused tõendid seavad kahtluse alla selliste nulltolerantsipoliitikate asjakohasuse, mis jätavad kõrvale võimaluse ravida opioiditarbimishäireid, mis sõltuvad kanepi kasutamisest. Ometi on juurdepääs elupäästvatele ravimitele endiselt taastumisprotsessi jaoks kriitilise tähtsusega.

XUgk4BtR5v


Rõhutame, et me ei kutsu üles kasutama kanepit opioidsõltuvusest taastumisel. Selle asemel rõhutame vajadust hoolika ja individuaalse hinnangu järele, mis käsitleb kanepi rolli ravis.

Tervishoiu*****use osutajad peaksid jälgima ainete kasutamist ja arutama patsientidega ausalt kanepi mõju nende taastumisele, sealhulgas mõju valule, võõrutusele ja soovile kasutada muid aineid mittemeditsiinilistel põhjustel.

Kanepi ja opioidsõltuvusest taastumise keerulist seost tuleb uurida. Tulevased uuringud peaksid keskenduma kanepi ja selle komponendi ohutusele ja tõhususele opioidsõltuvuse sümptomite ravimisel, samuti sellele, kuidas erinevad kanepitooted ja tarbimisharjumused mõjutavad ravitulemusi. Sellised uuringud koos sisuliste kliiniliste vestlustega võivad viia individuaalsemate ja tõhusamate ravimeetoditeni.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 10

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
See on väga huvitav artikkel ja hästi kirjutatud. Tänan selle teabe eest. Olen võtnud opioide üle 25 aasta ja see on sõda retseptiravimite vastu, mis viis mind umbes aasta tagasi heroiini kasutamiseni, enne seda olin kunagi teinud ainult retseptiravimeid, nagu oksü ja muud tugevamad ravimid. Muidugi, ma olin nooremana proovinud heroiini, kuid mulle ei meeldinud see, sest see ei olnud alati sama nagu ravimid on. Retseptiravimite puhul te teate, mida te iga kord saate. Ma võtsin kord 4 aastat suboxone'i ja ausalt öeldes tegi see mind hullemaks. See põhjustas mulle üsna palju muid probleeme, mida ma ei jaga, kuid igaüks reageerib ravimitele erinevalt, ja mis puutub suboksooni, siis ma ei usu, et on tehtud piisavalt pikaajalisi uuringuid, et tõestada, et see on pikemas perspektiivis ohutum kui ravimi, sest mõned inimesed vajavad pikaajalist, kuid nad kasutavad seda vabandusena kanepi kohta, kuid me teame palju rohkem kanepist kui ravimitest nagu buprenorfiin, lihtsalt mitte ametlikult heakskiidetud kanalite kaudu.

Huvitav näide; buprenorfiin üksi võib mõjuda valu puhul, kuid see seondub ka mu-retseptoriga ja selle tulemusena vähendab ravimite, nagu oksü, võimet toimida valuravi puhul. Ühel vähiga sõbral, kes kasutab valu puhul lühitoimelist ja pika toimega oksü, oli dr. kes otsustas katsetada buprenorfiini pika toimega koos lühitoimelise, et asendada pika toimega oksü, ja see põhjustas sellele inimesele palju valu ja ebamugavustunnet üle 2 kuu, kuni ma sellest teada sain ja selgitasin neile, miks neil on rohkem valu. Ilmselt ei teadnud nende arst seda ja nende apteeker, kes ravimeid täidab, ei öelnud midagi. Arstid ei ole farmakoloogiakoolitusega, nagu nad peaksid olema, vaid ainult apteegidoktorid on. Ma ütlen seda, sest Cannabis aitas seda inimest selle aja jooksul palju. Ma olen ka võtnud metadooni, ise välja kirjutatud, seega mitte kliiniku poolt, kuid ma tegin seda samamoodi nagu kliiniline annus oleks ja 14 kuud ma tegin väga hästi, siis mu tarnija suri, tal olid tabletid oma pika toimega med, koos oma oksü lühiajalise. Seal on suur surve asendada traditsioonilised opioidid buprenorfiiniga valu raviks ja mitte ainult ravimiabilise ravi jaoks, ja kuigi nad ütlevad, et see on üsna tugev üksi valu jaoks nende väikestel graafikutel, olles võtnud buprenorfiini üksi ilma naloksoonita valu jaoks, ei olnud see nii minu jaoks. See toimib küll valu puhul, kuid ei olnud nii hea kui traditsioonilised opioidid minu puhul. Ma kasutan valu ja sõltuvuse tõttu, kuid ma ei ole nokitsetud kasutaja, ma olen säilitav kasutaja, ma toimin ühiskonnas.

Ma arvan, et kanepit tuleks kasutada ja tõenäoliselt kasutatakse seda lõpuks mingil moel opioidide tarvitamise häire puhul, kuid see ei ole kõigi jaoks, nagu ka teised meetodid ei toimi kõigi jaoks. Üks suurimaid probleeme näib olevat individuaalse hoolduse puudumine, ei ole olemas üks suurus, mis sobib kõigile OUDi raviks, sest opioidid ei mõjuta meid kõiki ühtemoodi. Tundub, et nii arstid kui ka poliitikakujundajad, kes on tänapäeval rohkem vastutavad meile määratud ravimite eest kui meie arstid, ei näi seda teadvat, ja nende puhul, kes seda teavad, paneb raha neid kõrvale vaatama, kui nad muidugi ei hooli, mis on haruldane. Juurdepääs heale teabele ja tõelisele teabele peab olema kättesaadav inimestele, kes usaldavad dr. ja kliinikuid, ja ainult see teave, mida neile räägitakse, mis tavaliselt pärineb sellistest kohtadest nagu FDA, on peaaegu alati ühepoolne või vähemalt piisavalt, et teine pool sunnitakse vaikima, ja neid, kes ei ole, on nii vähe, et nüüd nimetatakse neid lihtsalt hulluks. Kanepi ja selle poliitika ei ole aastate jooksul olnud teistsugune ja kuigi asjad on muutumas, on see nii segane ja seal on nii vähe head ausat teavet, nagu on ka poliitikas, et inimesed otsustavad uskuda ainult seda, mida nad tunnevad, et see on õige, lähtudes konkreetsest mõtteviisist, mis neil on, ja pool, mille nad valivad.
Ma ***** oma vähihaigetele sõpradele kanepikommi ja see aitab neid tohutult, nii palju, et nad võtavad mõnikord vähem valuravimeid, sest see toimib neil nii hästi. Minu puhul ei toimi kanep minu valu puhul ja kindlasti ei aita mind mu OUD-i puhul. Kui ma saaksin oma OUDi jaoks metadoonitablette, nagu mu vana, nüüdseks surnud sõber sai oma valu jaoks, saaksin ma mitte ainult H-st lahti, vaid ma saaksin samal ajal ka oma valu ravida. Igapäevakliinikusse minek ei ole midagi, mida igaüks on võimeline tegema, nagu minu puhul, nii et üksikisikuna jätkan ja ***** seda, mida pean tegema, sest olemasolev süsteem on mind alt vedanud ja nii nagu see teeb, jätab see kindlasti jätkuvalt alt vedada paljusid teisi nagu mind. Seepärast on meil vaja selliseid kohti nagu BB foorumina ja turuna koos kogu muu teabega, nagu eksperdid, kes kirjutavad neid artikleid, ja need, kes on valmis aitama teisi kahju vähendamise strateegiate ja võimalusega saada teatud asju, mis võivad selles osas aidata.
 
Top