Question Πού να αγοράσετε τεχνικό θειικό οξύ;

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας μαζί,

η τελευταία φορά που αγόρασα θειικό οξύ ήταν πριν από περίπου 2 χρόνια, όπου μπορούσες να το αγοράσεις σχεδόν παντού χωρίς ειδικές άδειες. Ήταν λίγο πριν ταξινομηθεί ως επικίνδυνη ουσία στην Ευρώπη.
Οι περισσότεροι διαδικτυακοί διανομείς χημικών προϊόντων απαιτούν δήλωση τελικής χρήσης.

Πού μπορώ λοιπόν να αγοράσω ποσότητες από 1-5l θειικού οξέος με καθαρότητα <95%;
Έχει κάποιος μια αγορά clearnet/darknet, όπου προσφέρεται θειικό οξύ και άλλα χημικά προϊόντα;

Mr.Magic
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Το θειικό οξύ καθαρότητας 95% δεν είναι τεχνικού βαθμού. Δεν είναι οι "περισσότεροι" διανομείς που απαιτούν δήλωση τελικού χρήστη, είναι όλοι τους. Απλώς δεν θα μπορείτε να το αγοράσετε, εκτός αν το αγοράσετε ως επιχείρηση και δηλώσετε μια νόμιμη χρήση του.

Ορισμένα καθαριστικά αποχέτευσης περιέχουν χαμηλής ποιότητας θειικό οξύ το οποίο μπορείτε να εξάγετε και να συμπυκνώσετε στην επιθυμητή συγκέντρωση. Σημειώστε ωστόσο ότι το βράσιμο του συμπυκνωμένου θειικού οξέος δεν είναι αστείο, καθώς πρέπει να το κάνετε σε θερμοκρασίες άνω των 300 °C.

Όσον αφορά την αγορά, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το φόρουμ για να αγοράσετε αγαθά. Αν το χρειάζεστε πραγματικά, μπορείτε να μου στείλετε απευθείας μήνυμα και θα μπορούσα να σας στείλω μερικά.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
όποιο θειικό οξύ κι αν πάρετε μπορεί να συνοδεύεται από κάποια μόλυνση, τα καθαριστικά αποχέτευσης είναι συχνά μολυσμένα. θα πρέπει να είναι διαυγές και να είναι βαρύτερο από το νερό. για να εξασφαλίσετε την καθαρότητα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια συσκευή απόσταξης. πρώτον για να αφαιρέσετε τυχόν νερό, δεύτερον για να αποστάξετε το οξύ και να αφήσετε τις προσμίξεις
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο καθαριστικό αποχέτευσης το 97% θειικό οξύ του, αν όχι περισσότερο. 1 λίτρο = 1,8 κιλά και είναι πολύ φτηνό, αλλά τι άλλο να περιμένεις στην ανατολική Ευρώπη;
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Γεια σας,
δεν θα βρείτε καμία νόμιμη πηγή που να πουλάει θειικό οξύ άνω του 14,9% στην ΕΕ, όπου κι αν ψάξετε.

Αν χρειάζεστε μεγαλύτερη συγκέντρωση από αυτή μπορείτε είτε να χρησιμοποιήσετε το 14,9% που μπορείτε εύκολα να αγοράσετε σε μεγάλες ποσότητες και σε πολλά διαφορετικά καταστήματα over the counter και online και να το συμπυκνώσετε ή να το προμηθευτείτε μέσω άλλων καναλιών.

Η συμπύκνωση θειικού οξέος μέχρι 70% είναι πανεύκολη και θα χρειαστεί μόνο πολύ βασικά γυάλινα σκεύη... Οτιδήποτε πάνω από 70% θα πρέπει να γίνεται μόνο με κάποιες προφυλάξεις ασφαλείας, κατάλληλο εξοπλισμό και βασικές γνώσεις/εμπειρία. Το συμπυκνωμένο θειικό οξύ που βράζει είναι πολύ άσχημο πράγμα, πιστέψτε με.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Έχω 97% οξύ. Και δεν βράζει χαχα χαχα έχει ένα χαριτωμένο μωβ χρώμα μπορώ να βάλω το χέρι μου μέσα χωρίς πρόβλημα αν δεν έχω κόψιμο στο χέρι μου τότε μπορεί να κάψει
 

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Γεια σας,
Υπάρχει καθαριστικό αποχέτευσης που αποτελείται κατά 97% από θειικό οξύ. Το 1 λίτρο κοστίζει κάτω από 5 ευρώ. Ρυθμίστε το VPN στη Λιθουανία και ψάξτε στο google "sieros rūgštis valiklis". Δεν είμαι σίγουρος πού ζείτε και δεν είμαι σίγουρος αν θα
αν θα σας το στείλουν, αλλά αξίζει να ρίξετε μια ματιά. Έριξα μια ματιά στο indregients και είναι σίγουρα 97% θειικό οξύ.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Μπορώ να ξαναστείλω μέσω bbgate escrow καθαριστικό αποχέτευσης αλλά πιο ακριβό από 5 ευρώ :D
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Τα χρωματίζουν αυτά τα πράγματα. Έχει μωβ χρώμα. Διστάζω να χρησιμοποιήσω το Ambro-sol.
 
Top