Τι CAS νιτρικού υδραργύρου θα χρειαστώ;

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Είδα ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις υδράργυρος(ΙΙ) και υδράργυρος(Ι)

Ποια θα ήταν η καταλληλότερη για τη σύνθεση της αμφεταμίνης;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Θα χρειαστείτε, νιτρικό υδράργυρο (II) για να φτιάξετε αμάλγαμα αλουμινίου ή μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε χλωριούχο υδράργυρο (II), μπορεί επίσης να λειτουργήσει.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Μπορώ να το πάρω και να το αγοράσω στην Ισπανία... Θα άξιζε τον κόπο;




Μπορεί κάποιος ειδικός να το εξετάσει αυτό και να μου πει αν είναι έγκυρο;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Ο Pennywise είχε δίκιο. Ο νιτρικός υδράργυρος(ΙΙ) (Hg(NO3)2) [cas 10045-94-0] χρησιμοποιείται για αυτή τη σύνθεση. Επίσης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε χλωριούχο υδράργυρο(ΙΙ) [cas 7487-94-7].
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Ο σύνδεσμος που έχω βάλει θα άξιζε τον κόπο; Λειτουργούν το ίδιο ή είναι διαφορετικά;
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Γεια σας, γνωρίζει κανείς ένα καλό βίντεο για τη σύνθεση και τον καθαρισμό του νιτρικού υδραργύρου. Βρήκα ένα αλλά χρησιμοποιεί το κίτρινο διάλυμα με νιτρικό οξύ για την αμαλγάματα, από την άλλη πλευρά ένα άλλο βίντεο χρησιμοποιεί καθαρό λευκό νιτρικό υδράργυρο (ΙΙ) σε σκόνη.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Ναι, είναι το ίδιο. Μπορείτε να ανοίξετε την Περιγραφή του προϊόντος και να διαβάσετε τις πληροφορίες από το δικό σας ;) Υπάρχει αριθμός cas.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Βλέπω ότι η μοριακή μορφή του νιτρικού υδραργύρου είναι: Hg(NO3)2

Και ο χλωριούχος υδράργυρος που έχω βάλει είναι: HgCl2

Είστε σίγουροι ότι θα δουλέψει;

Και το CAS του χλωριούχου υδραργύρου είναι: 7487-94-7

Και αυτό του νιτρικού υδραργύρου είναι: 7783-34-8


Συγγνώμη για την επιμονή, είναι 125 ευρώ και δεν θέλω να το "πετάξω".
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Εντάξει, συγγνώμη αν φαίνομαι λίγο ανόητος και επαναλαμβάνω κάποια ερώτηση. Θέλω μια μέρα να είμαι σε θέση να συνεισφέρω στο φόρουμ :)

Οι ποσότητες που πρέπει να χρησιμοποιηθούν είναι οι ίδιες;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ο αριθμός CAS του νιτρικού άλατος δεν είναι ο ίδιος με τον παραπάνω (10045-94-0) plz check it

Γενικά δεν υπάρχει συγκεκριμένη ποσότητα αλατιού υδραργύρου που πρέπει να χρησιμοποιήσετε, είτε χρησιμοποιείτε μια άκρη μαχαιριού είτε 1g αλατιού υδραργύρου, επηρεάζει μόνο την ταχύτητα της διαδικασίας αμαλγάματος σε σχέση με την ποσότητα αλουμινίου και την ποιότητα του αμαλγάματος. Αλλά μην χρησιμοποιείτε πάρα πολύ, γιατί αυτό θα ήταν σπατάλη, βρείτε μια ποσότητα που ταιριάζει στις ανάγκες σας και ξεκινήστε με μικρές ποσότητες (50-100mg) και στη συνέχεια αυξήστε σιγά σιγά την ποσότητα από σύνθεση σε σύνθεση, θα δείτε τι εννοώ. Η διαδικασία του αμαλγάματος είναι ένα σημαντικό μέρος της σύνθεσης, δείτε πώς φαίνεται και πώς αισθάνεστε την αντίδραση. Θα πρέπει να είναι ένα σκούρο γκρι διάλυμα με πολλές φυσαλίδες. .
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ορίστε αν δεν θέλετε το χλωρίδιο το οποίο επίσης λειτουργεί σταματήστε στο σημείο όπου παίρνετε το νιτρικό.
 
Top