Defendant found to be a scammer @Wendy Dreamer - whwingroup $22,800 cheat SCAMMER

Status
Not open for further replies.

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Αγοράζω 19kg 5cl πρόδρομη ουσία...

Είπε ότι μου έστειλε 7kg ... Τίποτα δεν έφτασε.

Τότε είπα ότι θα γράψω αναφορά για απατεώνα αν δεν αποσταλεί όλη η παραγγελία μου.
Περιμένω 2 μήνες από τότε που πλήρωσα πλήρως!!!

Η Wendy είπε ότι έστειλε άλλα 5kg και πάλι δεν έφτασε τίποτα!

1 Απριλίου 2024 έχει εξαφανιστεί από το WhatsApp δεν παραδίδονται μηνύματα????

Έχω πληρώσει για 19kg και δεν έχω λάβει τίποτα και καμία απάντηση!

Έχω συνομιλίες με την Wendy λέγοντας ότι δεν υπάρχει απόθεμα και θα πρέπει να περιμένω .

........................
Τα προειδοποιητικά σημάδια!!!!!!

Πριν από 2 μήνες μου έστειλε 15kg (όλα πήγαν στον κάδο ) κακή ποιότητα δεν πήγαινε στερεό )
Δεν επηρεάζει δεν θα αντικαταστήσει 15kg πρόδρομος είπε ήθελε μια έκθεση για να επιστρέψει. ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΆ ΑΠΌ ΠΟΙΟΝ????

ΉΤΑΝ ΑΠΆΤΗ ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΈΨΩ ΤΑ 15KG ΣΚΟΥΠΊΔΙΑ.

Υποσχέθηκε ότι τα 19 κιλά θα ήταν μια χαρά. ΔΕΝ ΈΛΑΒΑ ΤΊΠΟΤΑ ΑΠΑΤΕΏΝΑΣ !!!!!!
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Έχω όλους τους.αριθμούς παρακολούθησης και το ιστορικό συνομιλιών με τη Wendy
 

Wendy DreamerScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
5
Reaction score
18
Points
8
Deals
24
Γεια σας, λόγω αυστηρών μέτρων ελέγχου πρόσφατα, το WhatsApp μου έχει απαγορευτεί. Το ανέφερα αυτό στο προφίλ μου.

Τα 19 κιλά είναι τα επανεκδοθέντα 10 κιλά και τα μεταγενέστερα πληρωμένα 9 κιλά
Σας έστειλα τα πρώτα 5kg και τα παραλάβατε, αλλά δεν είστε πρόθυμοι να τα δοκιμάσετε. Δεν ξέρω γιατί. Για να είμαι ειλικρινής, τα εμπορεύματα στην αγορά για αυτό το προϊόν είναι τα ίδια, αλλά ορισμένοι πελάτες το χρησιμοποίησαν πολύ καλά και ορισμένοι όχι.
Έχουμε επίσης καταβάλει πολλές προσπάθειες για να σας ξαναστείλουμε πολλές φορές, αλλά αυτό το προϊόν είναι πιο ευαίσθητο από όλα τα πρόδρομα προϊόντα, πιο ακριβό από άλλα και έχει ειδικό χρώμα, οπότε τα τελωνεία γνωρίζουν γι' αυτά. Δεν θέλουμε να κρατηθεί το πακέτο.
Σας καταλαβαίνω, ελπίζω να με καταλάβετε επίσης, και στη συνέχεια μπορούμε να βρούμε νέες λύσεις
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Θα μπορούσατε να μοιραστείτε την έκθεση WhatsApp που σας έχει απαγορευτεί...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
19kg 5cl πρόδρομος

Το είπατε:
7kg 5 Μαρτίου αποστέλλονται - τελευταίο μήνυμα από εσάς ήταν η αναμονή της πτήσης;

5kg 21 Μαρτίου - δεν λάβατε τίποτα

Ακόμα δεν έχουν αποσταλεί τα τελευταία 7kg;

Τίποτα δεν έφτασε από εσάς
Αγόρασα 32 κιλά από άλλον πωλητή και όλα έφτασαν χωρίς προβλήματα... 1η Μαρτίου και τα 8 δέματα έφτασαν!


Αυτά δεν έχουν επαναποσταλεί πλήρωσα πλήρως . Τα 15 κιλά που στείλατε κακής ποιότητας τα πέταξα στον κάδο ήταν επαναποστολή.

Επιλύστε το πρόβλημα:
Αν τα 2 τελευταία δέματα είναι στο τελωνείο

Μπορείτε παρακαλώ να στείλετε τα τελευταία 7kg θα δώσω νέες διευθύνσεις .

Και θα αναλάβω την απώλεια των 12kg . Απλά στείλτε μου τα τελευταία 7kg έτσι ώστε να μπορούμε να τελειώσουμε όλη την επιχείρησή μας ( πληρώνω για 19kg αν λάβω 7kg τουλάχιστον μπορώ να καλύψω την απώλειά μου. Αντί να πηγαινοέρχομαι μαζί σας)

Στείλτε μου ενημέρωση όταν. Μπορώ να στείλω τα τελευταία 7kg μου και πώς θέλω τα στοιχεία της διεύθυνσης ?
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@Wendy Dreamer

Σας έχω στείλει μηνύματα ιδιωτικά και συνεχίζετε να αγνοείτε τα μηνύματα δεν απαντάτε.

Πότε θα αποστείλετε τα υπόλοιπα 7 κιλά πρόδρομων ουσιών 5cl; (Αν και δεν έχω λάβει τα πρώτα 12kg που είπατε ότι στείλατε!?!!?!l)

Απλά στείλτε μου τα 7kg ώστε να κλείσω αυτόν τον εφιάλτη μαζί σας......

Ή απλά θέλετε να συνεχίσετε να εξαπατάτε τους πελάτες;
 

pvp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 22, 2023
Messages
18
Reaction score
6
Points
8
Νομίζω ότι η whwingroup θα πρέπει να απαγορευτεί επειδή με εξαπάτησε για 20k επίσης με το ίδιο υλικό
 

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2023
Messages
34
Reaction score
6
Points
8
Είναι η πρώτη φορά που ασχολείστε με αυτό;
@Ukspice
 

Dragonrevolt

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8
Έγραψα γι' αυτά τα πράγματα στο παρελθόν, κανείς δεν με άκουσε...
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Ποιο είναι το νόημα όλων αυτών, μπορούν εύκολα να φτιάξουν νέα acc με νέο όνομα και διαφορετικές εικόνες των πρόδρομων ουσιών και πάλι απάτη. Χρειάζεται κάποιο σύστημα επαλήθευσης για τους εμπόρους πρόδρομων ουσιών.
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Είτε αυτό, είτε τα άτομα εδώ πρέπει να μάθουν να χρησιμοποιούν το escrow.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,741
Points
113
Deals
666
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο πρέπει να χρησιμοποιείτε πάντα escrow. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος.
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Γιατί να μην απαγορεύσετε αν θέλουν να χρησιμοποιήσουν το telegram και να κάνουν περικοπές τιμών μόνο και μόνο για να μην χρησιμοποιήσετε escrow; Ppl εξακολουθούν να καίγονται και στη συνέχεια να διαμαρτύρονται εδώ. Ή ο χρήστης που δεν έκανε escrow δεν θα έπρεπε να ανοίγει αυτού του είδους τα νήματα,άλλωστε έκαναν μια συμφωνία εκτός ΒΒ. Ξέρω ότι ακούγεται σκληρό και αισθάνομαι για τους ppl που έχασαν χρήματα, αλλά επιπλέον επίπεδο επιβολής είναι σίγουρα προς το συμφέρον όλων εδώ.
 

Dragonrevolt

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8
το πρόβλημα είναι ότι πολλοί προμηθευτές της Κίνας δεν αποδέχονται τη μεταβίβαση με μεσεγγύηση.
δεύτερον, δεν μπορώ να πιστέψω πόσο θρασείς είναι ορισμένοι προμηθευτές, που εξαπατούν άλλους και παραμένουν στο φόρουμ, ενώ η διοίκηση δεν κάνει τίποτα.
Ακόμη χειρότερα, τα θέματα κλείνουν.
 
Status
Not open for further replies.
  • If you charge someone with scam, you must provide proofs!
    Unsubstantiated accusations will not pass moderation! Inconclusive evidences also will not be accepted.

Top