Μοιραστείτε τις σκέψεις σας

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά, με ενδιέφερε αν κάποιος από εσάς μπορεί να μοιραστεί τις σκέψεις ή τις γνώσεις του σχετικά με το τι είναι πιο επιβλαβές, MDMA, 4MMC ή κοκαΐνη, επίσης ποιο από αυτά είναι πιο επικίνδυνο αναμεμειγμένο με αλκοόλ, μου συμβαίνει ότι αν δεν πιω όταν με χτυπάει με πιάνει λίγο άγχος και συγκλονίζομαι.
 

cofita666

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
40
Reaction score
38
Points
18
Νομίζω προσωπικά ότι είναι mdma πιο νευροτοξικό από αυτά τα τρία supstance, 4mmc λιγότερο..αλλιώς σας προτείνω να μην αναμειγνύετε το αλκοόλ με supstance becase ότι είναι αλλαγμένη εμπειρία και επικίνδυνη σε κάποια περίπτωση
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ξέρω ότι είναι επικίνδυνο, αλλά μόλις άρχισα να πίνω αλκοόλ ενώ κάνω MDMA ή κόκα κόλα, αισθάνομαι σαν ένα ποτό πολύ περισσότερο και είναι ένα διαφορετικό συναίσθημα, τώρα αν κάνω μόνο κόκα κόλα ή MDMA χωρίς αλκοόλ δεν μου αρέσει η αίσθηση είναι σαν συντριπτική και αισθάνεται σαν αλκοόλ ισορροπίες, μπορεί να είναι λόγω της ΔΕΠΥ μου;
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ίσως να πάρετε λιγότερη ποσότητα από οποιαδήποτε ουσία και να δείτε αν εξακολουθείτε να αισθάνεστε συγκλονισμένοι;;;;

Ή μήπως φταίει το πού/πότε παίρνετε αυτές τις ουσίες;.

Βγαίνετε έξω για χορό ή κάθεστε σε ένα μπαρ ή απλά στο σπίτι;.
Το Mdma λειτουργεί πολύ καλύτερα με μουσική και χορό πιστεύω.

Με κανένα τρόπο δεν θα έπαιρνα Mdma απλά καθισμένος σε ένα δωμάτιο μιλώντας για παράδειγμα, νομίζω ότι θα ήμουν επίσης συγκλονισμένος!
 
Last edited:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Οι κίνδυνοι των ουσιών εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες. Αν προσπαθήσουμε να αναγάγουμε τα πάντα σε ίσες τιμές, τότε κατά τη γνώμη μου θα προκύψει αυτή η εικόνα:
  1. Η κοκαΐνη θεωρείται συχνά η πιο επικίνδυνη λόγω της μεγάλης πιθανότητας εθισμού, των σοβαρών καρδιαγγειακών επιδράσεων και του σχηματισμού κοκαϊτενίου όταν αναμιγνύεται με αλκοόλ.
  2. Το 4-MMC έχει κινδύνους παρόμοιους με άλλα διεγερτικά, με αξιοσημείωτες καρδιαγγειακές και νευροτοξικές επιδράσεις, αλλά υπάρχουν λιγότερα δεδομένα σε σύγκριση με την κοκαΐνη και το MDMA.
  3. Το MDMA ενέχει κινδύνους, ιδίως όσον αφορά τη νευροτοξικότητα και την υπερθέρμανση, αλλά αυτοί είναι συνήθως χαμηλότεροι σε σύγκριση με τους οξείς καρδιαγγειακούς κινδύνους της κοκαΐνης. Κατά τη γνώμη μου, το MDMA, με την κατάλληλη ποιότητα και τη συμμόρφωση με όλες τις συστάσεις για τη μείωση της βλάβης, είναι ένα από τα ασφαλέστερα ευφορμιστικά.
Κίνδυνος με το αλκοόλ:
  • Η κοκαΐνη και το αλκοόλ μαζί είναι τα πιο επικίνδυνα λόγω του σχηματισμού κοκααιθυλενίου, το οποίο αυξάνει σημαντικά την τοξικότητα.
  • Το MDMA και το αλκοόλ ενέχουν επίσης σημαντικούς κινδύνους, κυρίως λόγω σοβαρής αφυδάτωσης, υπερθερμίας και ηπατικής καταπόνησης.
  • Το 4-MMC και το αλκοόλ παρουσιάζουν σημαντικό κίνδυνο λόγω της αυξημένης καρδιαγγειακής επιβάρυνσης και της δυνατότητας συγκάλυψης των συμπτωμάτων, που οδηγεί σε υπερκατανάλωση.
Η καλύτερη λύση είναι να μην συνδυάζετε διεγερτικά με αλκοόλ. Οι νευροτοξικές επιδράσεις σε αυτόν τον συνδυασμό εμφανίζονται ακόμη και όταν δεν υπάρχουν σε μεμονωμένη χρήση. Η τελευταία προσθήκη είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ως παράγοντας καταστολής στο τέλος της συνεδρίας, όταν οι επιδράσεις βρίσκονται σε πτώση ή έχουν ήδη παρέλθει. Για πιο ομαλή έξοδο και ύπνο, για παράδειγμα. Εάν δεν υπάρχει άλλος τρόπος και επιφέρει πραγματική δυσφορία ή εάν πρέπει να αποκοιμηθείτε γρηγορότερα. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρόκειται για μια εντελώς ασφαλή προσέγγιση. Αλλά η λήψη αλκοόλ εκ των προτέρων για την αντιμετώπιση στρεσογόνων καταστάσεων σε περιπτώσεις με διεγερτικά είναι μια υπερβολική προσέγγιση.

Το αίσθημα άγχους και υπερφόρτωσης χωρίς αλκοόλ κατά τη χρήση αυτών των ουσιών μπορεί να αντιμετωπιστεί με:
  • Μένοντας ενυδατωμένος: Πίνετε νερό ή ποτά με ηλεκτρολύτες για να παραμείνετε ενυδατωμένοι.
  • Περιβάλλον: Βεβαιωθείτε ότι βρίσκεστε σε ένα άνετο, ασφαλές περιβάλλον.
  • Διαχείριση της δόσης: Εξετάστε το ενδεχόμενο χαμηλότερων δόσεων για να μειώσετε την ένταση.
  • Σύστημα υποστήριξης: Έχετε κοντά σας έμπιστους φίλους που μπορούν να σας βοηθήσουν αν νιώθετε ότι είστε καταβεβλημένοι.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Κάποτε έκανα πολλά χάπια / Mdma και συνήθιζα να πίνω κουβάδες αλκοόλ ενώ τα έπαιρνα.
Θα πέθαινα μετά (Δευτέρα / Τρίτη ειδικά).
Σταμάτησα εντελώς το αλκοόλ και ένιωθα πολύ καλύτερα μετά από ένα πάρτι.
Δεν μπορώ να χωνέψω το αλκοόλ πια, νομίζω ότι έχω γίνει αλλεργικός σε αυτό!
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον, υποθέτω ότι είναι καλύτερα να έρθει κάτω; Ή απλά δεν αισθάνεσαι τόσο χάλια σωματικά; Ναι, το αλκοόλ καταστρέφει το στομάχι σου.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Σωματικά δεν αισθάνεται τόσο τραχύ και ένα πιο ομαλό κατέβασμα (άφθονη κάνναβη όμως).
Αυτό που θα μπορούσε να πάρει 3-4 ημέρες για να ανακάμψει μειώθηκε σε 1 ημέρα χωρίς αλκοόλ.
Αυτό είναι που λειτούργησε για μένα.
Αλλά χρειάστηκε πολύς χρόνος για να το δουλέψω.
 
Top