Εξαγωγή PSE

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Γεια σας καλοί άνθρωποι, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ιδέα για το proble μου.
Στη χώρα μου δεν έχουμε "καθαρό" χάπι pse πια έχουμε Modafen.
Έτσι, αυτά τα χάπια περιέχουν pse και ιβουπροφαίνη.
Η ιδέα μου είναι να εκχυλίσω το pse με πολύ κρύο νερό επειδή η ιβουπροφαίνη δεν διαλύεται σε κρύο νερό αλλά μετά τι;
Αν εξατμίσω το νερό θα καταστρέψω πολύ την απόδοση μου, σωστά;
 

Urake123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Θα ήθελα να το ξέρω κι εγώ.
 

biotechwix

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
τετραχλωροαιθυλένιο
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
η συμβουλή σας είναι να το διαλύσετε σε τετραχλωροαιθυλένιο ?
 

biotechwix

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
μουλιάζω τη μάζα χαπιών με τετρά, αλλά ξέρετε ότι χρησιμοποίησα το τετρά με εκείνα τα pillz που περιείχαν ποβιδόνη.
btw αδερφέ είμαι μόνο ένας χαμηλού επιπέδου wannabee μάγειρας αλλά είσαι εκτός εαυτού που σκέφτεσαι να μουλιάσεις τα pillz με νερό...
Μπορούσες να το κάνεις αυτό στις αρχές της δεκαετίας του '90 με το παλιό red hot.
Σταμάτα πριν σπαταλήσεις χάπια.
Επίσης, θα πρέπει να είναι πραγματικά έξυπνο αν ψάξεις τις τεχνικές καθαρισμού των pillz γιατί έχω την εντύπωση ότι πήγες για κάποια γραπτά από την εποχή της underground hive.
Κρύο νερό. ΟΧΙ
χρειάζεσαι διαλύτες και btw αν είσαι στην ΕΕ μπορείς να παραγγείλεις από το διαδίκτυο τα λευκά 60s με cetirizine τα οποία κατά την εμπειρία μου είναι αυτά που μπορείς να εκχυλίσεις
ή τα 120 με ποβιδόνη.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Παρακαλώ βοηθήστε με, κύριε.
Γεια σας συνάδελφοι χημικοί. Σήμερα έφερα ένα φάρμακο για το κρυολόγημα (κάψουλα) που περιέχει υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη. Υπάρχουν 8 κάψουλες σε ένα κουτί. Κάθε κάψουλα περιέχει 90 mg ψευδοεφεδρίνης, δηλαδή συνολικά 0,72 γραμμάρια. Είναι πολύ φθηνό με 1,5 δολάρια ΗΠΑ. Εδώ είναι τα συστατικά του: Κάθε κάψουλα περιέχει 90 mg υδροχλωρικής ψευδοεφεδρίνης. mg, μηλεϊνική χλωροφαιναμίνη (chlorpheniramine maleate) 4 mg. Τα βοηθητικά υλικά είναι: άμυλο, σακχαρόζη, υδροξυπροπυλομεθυλοκυτταρίνη, πολυμερές αιθυλοκυτταρίνης, υλικό ξηρού ψεκασμού Opadry yellow, υλικό ξηρού ψεκασμού Opadry pink. Πώς μπορώ να μεγιστοποιήσω την εκχύλιση;
Τα δικά μου βήματα εκχύλισης είναι: ανοίγω την κάψουλα - μουλιάζω σε αιθανόλη 99% - διήθηση με αναρρόφηση - εξατμίζω το διήθημα στο εκχύλισμα - προσθέτω κρύο νερό στο εκχύλισμα (θα εμφανιστεί κόλλα) - διήθηση με αναρρόφηση - ρυθμίζω το διήθημα σε αλκαλικό PH12+ και στη συνέχεια εκχυλίζω, (ξυλόλιο ) Ξηραίνω το εκχύλισμα - μετά την ξήρανση, περνάω σε αέριο χλωριούχου υδρογόνου (το pH φτάνει την οξύτητα) - φιλτράρω με αναρρόφηση για να λάβω λευκή σκόνη υδροχλωρικής ψευδοεφεδρίνης. Δοκίμασα όμως αρκετές εκχυλίσεις και πήρα μόνο πολύ λίγη ψευδοεφεδρίνη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξηθεί η απόδοση;
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Η μέθοδός μου μπορεί να εξάγει μόνο το 42% της απόδοσης. Δεν ξέρω πού μου ξέφυγε.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Ελέγξτε τη μορφή με την οποία εμφανίζονται σε αυτό τα pse και ibu. το pse hcl είναι υδατοδιαλυτό, το ibu σε κανονική μορφή δεν είναι. Οπότε νομίζω ότι θα μπορούσε να φιλτραριστεί
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Ναι, το ξέρω, αλλά τα χάπια μου περιέχουν σκατά που ενεργοποιούνται με τη χρήση νερού
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Το κόκκινο 30mg γενόσημο PSE στις ΗΠΑ εξήχθη με τη χρήση ξηρής εκχύλισης με διαλύτη από 5 ημέρες πριν, το οποίο μετά από 3 έλξεις και αεριοποίηση με HCL είχε καθαρή ποσότητα 2,58gr (I box 96ct) CLEAN PSE hcl. Το κόλπο είναι το μηδενικό νερό
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Σας ευχαριστώ όλους για κάθε συμβουλή, αλλά είμαι ακόμα σε απόγνωση....
biotechwix thanks for sazing no water.....do you know about any legit website for ephedrine
ευχαριστώ xile για τη συμβουλή να χρησιμοποιήσω νερό αλλά όπως είπα τα χάπια μου θα καταστραφούν αν χρησιμοποιήσω νερό
και σας ευχαριστώ stim2023 για sazing όχι νερό αλλά τα αμερικανικά χάπια σας περιέχουν onlz PSE και μερικά άλλα πληρωτικά.
Ο χειρότερος εφιάλτης μου είναι αυτή η γαμημένη ιβουπροφαίνη xd
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
41
Points
28
Είναι πολύ απλό. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να διαχωρίσετε το οξύ από τη βάση
Η ψευδοεφεδρίνη είναι μια αμίνη
Η ιβουπροφαίνη είναι καρβοξυλικό οξύ
Αλέστε τα δισκία και διαλύστε τα σε νερό, στη συνέχεια φτιάξτε ένα υδατικό διάλυμα υδροξειδίου του νατρίου 25% και προσθέστε λίγο για να ρυθμίσετε το pH 12.
Στη συνέχεια προσθέστε τολουόλιο και εκχυλίστε τη βάση της ψευδοεφεδρίνης. Διαχωρίστε το τολουόλιο από το νερό. Τώρα έχετε τη βάση διαλυμένη στο τολουόλιο. Αντλήστε αέριο χλωριούχο υδρογόνο στο τολουόλιο. Το υδροχλωρικό άλας της ψευδοεφεδρίνης θα κατακρημνιστεί.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Ευχαριστούμε για την απάντηση.
Αλλά αναρωτιέμαι....δεν θα μπορούσε να ενεργοποιήσει τα αντιεκχυλιστικά σ...τς;
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
41
Points
28
Ενεργοποιήστε τι Παρακαλούμε απαριθμήστε τα υλικά που θα θέλατε να διαχωρίσετε
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Σας ευχαριστώ πολύ θα σας δώσω έναν κατάλογο υλικών. Αν μπορείτε να βρείτε κάποια λύση για το πώς να διαχωρίσετε μόνο το PSE θα ήμουν πολύ ευτυχής
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Uhhh, ξέρετε ότι αυτό το φάρμακο δεν είναι καν πολύ κοντά στην ψευδοεφεδρίνη, σωστά; Αυτό το φάρμακο επίσης δεν είναι διαλυτό στο νερό.
2-[(Διφαινυλομεθυλ)σουλφινυλ]ακεταμίδιο
 

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Ποια είναι λοιπόν η τελική απάντηση. Μήπως πρέπει να εγκαταλείψουμε την ιδέα της εξαγωγής από το Modafen ? (Επειδή οι πρεζάκηδες στη χώρα μου μαγειρεύουν κατά κάποιο τρόπο με αυτό το s***) Έχω το ίδιο πρόβλημα τώρα και δεν θέλω να κάνω άλλη μια ανάρτηση για το ίδιο θέμα, οπότε ποια είναι η λύση σε αυτό το πρόβλημα;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Απλώς χρειάζεστε μια διαφορετική τακτική. Οι διαδικασίες που χρησιμοποιούνται ro μειώσουν την εφεδρίνη δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα χρήσιμο με αυτή τη χημική ουσία. Υπάρχουν όμως χρήσιμα πράγματα που μπορούν να γίνουν με αυτήν. Αυτή η εργασία περιγράφει μια αντίδραση 1 βήματος που την κάνει 10 φορές ισχυρότερη στο DAT αυτό είναι κάτι που πρέπει να εξετάσετε https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jm401754x
 
View previous replies…

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Σας ευχαριστώ για την απάντηση θα το κοιτάξω σίγουρα. Αλλά για να σας ενημερώσω ότι είμαι εντελώς αρχάριος, οπότε σε κάποια χημεία υψηλού επιπέδου θα είμαι εντελώς χαμένος. Γι' αυτό χρειάζομαι κάποιον να μου το εξηγήσει όπως σε ένα 12χρονο παιδί. Αλλά εν πάση περιπτώσει χαίρομαι πολύ που προσπαθήσατε να με βοηθήσετε ευχαριστώ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Μου φάνηκε ότι είναι ακόμη πιο εύκολο από μια αναγωγή εφεδρίνης ψευδοεφεδρίνης. Όπως θυμάμαι ξεκινάτε από το 4f (αυτό είναι το χημικό που προσπαθείτε να εξαγάγετε από αυτά τα χάπια) και μπορείτε να πάτε στο 5g σε 1 βήμα, απλά αναζητήστε αυτούς τους αριθμούς στο πειραματικό τμήμα του εγγράφου
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Πραγματική ομιλία δεν χρειάζεστε κάποιον να σας κρατάει το χέρι... Αυτό που πραγματικά χρειάζεστε είναι να ανεξαρτητοποιηθείτε από το να ρωτάτε ανθρώπους σε φόρουμ ή άλλα και να μάθετε τη χημεία πίσω από αυτό που πραγματικά στοχεύετε να κάνετε. Αν κάποιος σε ταΐζει με το κουτάλι κάθε βήμα και κάθε σύνθεση είναι σαν να μαθαίνεις να ψαρεύεις αλλά να είσαι σκατά τυχερός επειδή δανείστηκες τον εξοπλισμό κάποιου άλλου αντί να γίνεις αυτάρκης και εξαρτημένος από τον εαυτό σου. Μόλις μάθετε το γιατί και το πώς μπορείτε να φτάσετε σε πραγματική πρόοδο.
 
Top