Νέες τρυπταμίνες....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, είμαι σίγουρος ότι κάποιοι γνωρίζουν ότι το iv έκανε, n-DMT και άλλες τρυπταμίνες χρησιμοποιώντας αναγωγική αμίνωση σε χαμηλές θερμοκρασίες...
οπότε αναρωτιέμαι, βλέποντας ότι υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα που βασίζονται στην 2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδη, είμαι περίεργος τι θα γινόταν αν χρησιμοποιούσατε αυτή ως πηγή αλδεΰδης σε αυτή την αντίδραση;
Αναρωτιόμουν επίσης το ίδιο για την κυκλοεξανόνη, αλλά ως κετόνη φυσικά...

οπότε με την πρώτη θα μπορούσες υποθετικά να λάβεις κάτι σαν 2,5-διμεθοξυ-4-μεθυλοτρυπταμίνη; Αυτό θα ήταν δραστικό;

Τι θα λέγατε για την n-κυκλοεξυ-τρυπταμίνη;

Είναι πιθανό να είναι ενεργό κάποιο από αυτά; Πρέπει να προσπαθήσω να διαβάσω γενικότερα για τις σχέσεις δομής-δραστηριότητας, το οποίο είναι το σχέδιό μου για το Σαββατοκύριακο σε μερικά θέματα, αυτό είναι ένα από αυτά....

Υποθέτω ότι απλά με έβαλε σε σκέψεις....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Είμαι διανοητικός; Εκπλήσσομαι που κανείς δεν έχει παρέμβει εδώ.... μήπως οι περισσότεροι χημικοί εδώ μέσα κάνουν αμ-ερ και τέτοια;
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Τα παράγωγα πιπεριδίνης των τρυπταμινών δεν εξυπηρετούν κανένα σκοπό. Απώλεια της δραστικότητας και καμία διακριτική επίδραση.
Δεν ταιριάζετε με την ονοματολογία της τρυπταμίνης και της φαινεθυλαμίνης.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ναι, ζητώ συγγνώμη γι' αυτό. Το έγραψα αυτό πριν από λίγο καιρό, προτού αρχίσω να ασχολούμαι με τη χημεία της ΠΕΑ.

Σίγουρα έχω ακούσει για την 5-MEO-πυρρολιδινετρυπταμίνη και πιστεύω ότι υπάρχει και μια φθοριούχος που βγήκε από το εργαστήριο Nichols. Θέλω να πω, δεν ακούγεται ευχάριστο πραγματικά, αλλά είναι ένα ενδιαφέρον που πιστεύω ότι κάποιος κατέληξε να βρεθεί γυμνός στην πανεπιστημιούπολη μετά την κατάποση μερικών από τις 5-Meo-pyr-tryptamine, στο εργαστήριο Nichols.
Πραγματικά έχουν φτιάξει ΠΟΛΛΑ ενδιαφέροντα πράγματα εκεί - δεν ήταν επίσης ο Νίκολς που είχε την ιδέα και τη χημεία για πολλές από τις n-βενζυλφαινυλοαιθυλαμίνες;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Λοιπόν έκανα αρκετά που έχουν υπερδύναμη συμπεριφορά μετατόπισης ραδιοσημασμένων ligand αλλά αυτό είναι μεταξύ του δικού μου εαυτού που δεν είχε αρκετά μέχρι στιγμής (το πολύ θα ήταν τρομακτικό) και ανεξάρτητα από τον καθηγητή Nichols αυτόν της παραπάνω φωτογραφίας και μια χούφτα ανθρώπων μέσα σε ένα ερευνητικό τμήμα ενός πανεπιστημίου ή έτσι ήταν τότε...
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Θα ήταν εντάξει να παρέχετε ανώνυμες πληροφορίες από πρώτο χέρι σχετικά με τα υποκατάστατα με βάση το κυκλοβουτάνιο και την αζετιδίνη;
 
Top