Question Methaqualone - Quaaludes

MediocreMan

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2023
Messages
15
Reaction score
21
Points
3
Έχει κανείς άλλες πληροφορίες εκτός από τη σύνθεση για τα Quaaludes; Ακούω πολλές θετικές δονήσεις από αυτό, αλλά όχι πολλά interms όσον αφορά την πρόσβαση σε.
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
43
Points
18

MediocreMan

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2023
Messages
15
Reaction score
21
Points
3
Γνωρίζω τη σύνθεση, απλώς μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι μπορεί κανείς να βρει πρόσβαση σε τόσα πολλά φάρμακα σε μία μόνο τοποθεσία, αλλά δεν υπάρχουν στοιχεία για τα Ludes. Έχω δει μερικά από τα πιο σπάνια χημικά, ίσως δεν υπάρχουν χρήματα σε αυτό; Απλά από περιέργεια.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Έχω φτιάξει κουαλούδες από ισατοϊκό ανυδρίτη και Ο-τολουϊδίνη με ακετυλοακετόνη. Η αναφερόμενη απόδοση στο erowid είναι 80%. Πήρα το πολύ 30%, οπότε ακολουθώντας τις ποσότητες της διαδικασίας, η τελική απόδοση ήταν περίπου ~4g. Τα αντιδραστήρια ως επί το πλείστον είναι πολύ φθηνά, αλλά όταν οι δόσεις είναι μερικές εκατοντάδες χιλιοστόγραμμα γίνεται αρκετά δύσκολο να γίνουν πολλές δόσεις. Ως εκ τούτου, η τιμή είναι συνήθως παράλογη για τους περισσότερους. Θα μπορούσα να τα πουλήσω εδώ αν αρκετοί άνθρωποι ενδιαφέρονταν και ήταν πρόθυμοι να πληρώσουν την τιμή.
 
View previous replies…

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Πολλοί άνθρωποι που δεν δοκίμασαν ποτέ το MQ το θέλουν απλώς επειδή, μη γνωρίζοντας το απίστευτο ιερό δισκοπότηρο που είναι αυτή η ένωση αν φτιαχτεί σωστά, ό,τι και αν είναι το HCL της Freebase. Ή ΘΕΩΡΟΥΝ ότι το δοκίμασαν, ένα από αυτά τα σκουπίδια, είτε πολύ αδύναμο, είτε τοξικό, είτε μεταλλαξιογόνο, είτε δίνει σπασμούς - είναι πολλά ανάλογα που απέτυχαν. Και αυτό που λειτουργεί, είναι α) να παίζεις με την ίδια σου την υγεία για να πάθεις γονιδιακή μετάλλαξη ή να καταλήξεις μεθυσμένος β) χτυπάει δυνατά με μόνο το 1/6 της δόσης του MQ που χρειάζεται. Αλλά δεν είναι καθόλου η νιρβάνα που δίνεται από την πραγματική, αρχική.


Το κόστος παραγωγής αν γίνει σωστά είναι περίπου 12-17 usd/g. Συνήθως πωλείται για 90 usd/g, για μεγαλύτερες ποσότητες, ίσως πέσει στα 60. Υπάρχουν όμως και παλιά φρικιά που το απολάμβαναν όταν ήταν ακόμα διαθέσιμο στα φαρμακεία - οι οποίοι είναι πρόθυμοι να πληρώσουν ακόμα και 120-150 usd/g.
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
43
Points
18
Εκτιμώ πραγματικά τις ενημερωτικές αναρτήσεις. Ήταν πάντα στη λίστα με τα κουβαδάκια μου, αλλά ήμουν κουρασμένος λόγω της έλλειψης αξιόπιστων παρτίδων που έχω βρει και της απουσίας ενός υποσχόμενου αναλόγου.
 

MediocreMan

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2023
Messages
15
Reaction score
21
Points
3
Ήταν και αυτό στη λίστα των επιθυμιών μου. Ο θείος μου συνήθιζε να μιλάει με τόσο καλά λόγια γι' αυτό "παλιότερα".
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Ο θείος έχει σίγουρα δίκιο ;) Εννοώ, με 300mg βιώνετε πρώτα μια ευχαρίστηση που λιώνει τους μυς και ξεθωριάζει σε μια εντελώς χαλαρή κατάσταση, μετά από 30-45 λεπτά αρχίζει το δεύτερο στάδιο, μπορεί να νιώθετε υπνηλία για 10 λεπτά και λίγη ζαλάδα, αλλά οι ανησυχίες ξεπλένονται από μια οργασμική ζεστή διάδοση στο σώμα σας, όπως η καλύτερη ευδαιμονία των οπιοειδών. Αλλά, χωρίς κανένα ενοχλητικό νεύμα. Εκεί που πιστεύετε ότι δεν θα μπορούσε να γίνει καλύτερο, μετά από 60-70 λεπτά ξεκινάει το τελευταίο στάδιο, συμπληρώνοντας την απόλυτα σωματική σας ευεξία, μια πολύ κυκλοθυμική, ήπια ευφορία - ζεστή διέγερση που ολοκληρώνει τον κύκλο, φτάνοντας στην πιο επιθυμητή κατάσταση που μπορεί να προσφέρει ένα ναρκωτικό (εκτός κι αν αναζητάτε ψυχοδραστικά αποτελέσματα, προφανώς). Μετά από 3 ώρες περίπου, αφού περάσετε το χρόνο σας στη νιρβάνα αλλά με ένα πολύ διαυγές, διασκεδαστικό μυαλό - χωρίς να ξυπνήσετε σε άλλο δωμάτιο όπως εύκολα συμβαίνει με τα βενζοβλάστα ή τα ισχυρά οπιοειδή, μπορείτε να πάτε για ύπνο και να έχετε τον καλύτερο ύπνο που θα μπορούσατε να θυμηθείτε, ξυπνώντας φρέσκος και απόλυτα ικανοποιημένος από την εμπειρία.

Ο θείος πιθανώς θα μπορούσε να διηγηθεί ιστορίες για κάτι που ξεπερνά ακόμη και την ουράνια εμπειρία του MQ, μια άλλη κατηγορία που δεν υπάρχει πουθενά πια, εκτός από κάποια σχεδόν μηδενική ψυχαγωγική χρήση - προσθέτοντας στην εμπειρία του MQ, ένα επιπλέον on-set πρώτο 20λεπτο που δίνει μια αιχμή ευφορίας και διέγερσης όπως το καλύτερο της κοκαΐνης και της πιο καθαρής αμφεταμίνης μαζί - πριν μετατοπιστεί στις άλλες 3 φάσεις που περιγράφονται παραπάνω.

Επί του παρόντος είμαι πολύ απασχολημένος IRL, αλλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω περισσότερο για τέτοια θέματα - ιδανικά θα πρέπει να είναι σε μια ιδιωτική ομάδα;

Για όλους τους άλλους αναγνώστες που εξετάζουν τα ανάλογα MQ: κάντε ό, τι θέλετε, αλλά μείνετε μακριά από το NMQ, θα μπορούσε πραγματικά να σας δώσει έναν δωρεάν καρκίνο (όχι ότι θα συμβεί σίγουρα προσπαθώντας το ένα, αλλά ακόμα, μεταξύ της τοξικότητας και του άγνωστου "πόσο είναι πάρα πολύ για να πάρει ένα μεταλλαξιογόνο αποτέλεσμα", εκτός από το να μην είναι σαν το πραγματικό MQ - δεν είναι ένα ρίσκο που αξίζει να πάρουμε. Το MMQ θα σας προκαλέσει σπασμούς με > 40-50mg, δεν θα συμβούλευα ούτε αυτή την εμπειρία. Και αν βρείτε κάποιον που ισχυρίζεται ότι έχει το πραγματικό και θα το αγοράσετε, στείλτε το σε εργαστηριακό έλεγχο για τη δική σας ασφάλεια. Παρακαλείστε να παραμείνετε ασφαλείς, τέτοιες ενώσεις ομορφιάς θα μπορούσαν να είναι θανατηφόρες για διάφορους λόγους και δεν πρέπει να θεωρούνται όπως τα "RC" άλλων γνωστών κατηγοριών.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Έχετε απόλυτο δίκιο σχετικά με τα ανάλογα. Έχω φτιάξει και δοκιμάσει τη μεμπροκουαλόνη και τη μεκλοκουαλόνη και δεν έχουν καμία σχέση με το πραγματικό πράγμα. Φοβόμουν πολύ να δοκιμάσω τα άλλα ανάλογα, καθώς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επιληπτικών κρίσεων. Δεν θα συνιστούσα καθόλου τα ανάλογα. Υπάρχουν πολύ καλύτερα φάρμακα εκεί έξω. Η πραγματική μεθακουαλόνη είναι καλή, αλλά κατά τη γνώμη μου είναι υπερβολικά υπερτονισμένη. Νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι το ρομαντικοποιούν μόνο και μόνο λόγω της σπανιότητας και του γεγονότος ότι πιθανότατα δεν το έχουν πάρει εδώ και 30+ χρόνια. Ίσως είναι μόνο εγώ όμως, επειδή δεν μου αρέσουν τα ηρεμιστικά.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18


Είναι πάντα υποκειμενικό βέβαια, αν είστε μόνο για ισχυρά διεγερτικά, dissos ή psy, μάλλον δεν είναι κάτι που σας ελκύει τόσο πολύ. Αλλά για κάθε πολυτοξικό που του αρέσουν τόσο τα uppers όσο και τα downers, και για τα ψυχολογικά και σωματικά αποτελέσματα που δίνει, είναι πολύ δύσκολο να το αντιπαθήσεις, αλλά καταλαβαίνω την άποψή σου.

@MadHatter
Γνωρίζετε τέτοιες μελέτες;


"Στην παρούσα μελέτη, εντοπίσαμε ένα νέο ανάλογο μεθακουαλόνης, την 2-φαινυλ-3-(p-τολυλ)κιναζολιν-4(3H)-όνη (PPTQ), σε μια διαλογή 67 αναλόγων σε πέντε υπότυπους aß2?2S GABAAR."

"Έτσι, το ανάλογο 2,3-διφαινυλο-κιναζολίνη-4(3Η)-όνη (PPQ) εμφάνισε 40-120 φορές μεγαλύτερη διαμορφωτική ισχύ σε σύγκριση με το MTQ σε όλους τους a1,2,3,4,5ß2?2S GABAARs στη δοκιμασία FLIPR Membrane Potential Blue (FMP) με βάση τον φθορισμό"

"Τέλος, η θέση PPTQ αποδείχθηκε ότι συνδέεται αλλοστερικά με θέσεις που στοχεύουν τα νευροστεροειδή και τα βαρβιτουρικά, αλλά όχι με τη θέση βενζοδιαζεπινών υψηλής συγγένειας στον υποδοχέα a1ß2?2S. Συμπερασματικά, η ανάπτυξη ενός εξαιρετικά ισχυρού, βιοδιαθέσιμου GABAAR ago-PAM με λεπτές τροποποιήσεις στο σκελετό της μεθακουαλόνης καταδεικνύει ότι η παραγώγιση αυτού του διαβόητου φαρμάκου από το παρελθόν μπορεί να οδηγήσει σε διαμορφωτές με διακριτά λειτουργικά χαρακτηριστικά στους υποδοχείς".
 
Last edited:

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Οι πληροφορίες στο erowid και οι διάφορες άλλες που βρίσκονται στο reddit και σε άλλες κοινότητες χημείας θα μπορούσαν να είναι εντάξει για πολύ εξειδικευμένους χημικούς, αλλά όχι αρκετά λεπτομερείς, και ακόμα με κάποιες μεταβλητές στο παιχνίδι (με βάση τις πρόδρομες ουσίες που επιλέγονται), το κόστος και τα αδιευκρίνιστα πράγματα που θα μπορούσαν να κάνουν τη ζωή ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ επιτρέποντας σε έναν μέτριο χημικό να επιτύχει μια μεγάλη σύνθεση με υψηλές αποδόσεις. Και να έχει λιγότερα προβλήματα στο τελευταίο αλλά όχι λιγότερο σημαντικό μέρος του καθαρισμού - διαφορετικά το να καταλήξεις να έχεις ένα τελικό προϊόν με καρκίνο της ουροδόχου κύστης, δεν είναι πραγματικά ο στόχος για την προσπάθεια δημιουργίας μιας από τις πιο ευχάριστες χημικές ουσίες της παλιάς φαρμακολογίας.

Το μόνο μέρος στον κόσμο όπου εξακολουθεί να αποτελεί φαρμακευτικό προϊόν είναι η Νότια Αφρική, αλλά οι έλεγχοι ISO/ποιότητας είναι τόσο φτωχοί, ώστε τα χάπια στις κυψέλες περιέχουν Ο-τουλιδίνη και αυτός είναι ένας από τους πολλούς λόγους που οι άνθρωποι που τα καταχράζονται καταλήγουν σε αυτή την ασθένεια. Μία από τις ελάχιστες περιπτώσεις στον κόσμο που ένα παράνομο συνθετικό θα ήταν καλύτερο από ένα φαρμακευτικό προϊόν.

Έχω πρόσβαση σε αδημοσίευτες πληροφορίες που μου άφησαν 3 διαφορετικοί πολύ εξειδικευμένοι χημικοί που έφτιαξαν αρκετές παρτίδες MQ (και μπόρεσα να επιβεβαιώσω την καθαρότητά του, που στάλθηκε σε εργαστηριακό έλεγχο δύο φορές) - σχετικά με την ανάκτηση των πρόδρομων ουσιών που δεν ελέγχονται χωρίς να σπαταλάμε χρόνο με επιπλέον βήματα, πολύ λεπτομερή περιγραφή για αδημοσίευτες ή ελλιπείς εναλλακτικές διαδρομές σύνθεσης καθώς και λεπτομέρειες για μια απλή/αποτελεσματική διαδικασία καθαρισμού.

Δεν έχω χημικό υπόβαθρο, επομένως η κατανόηση αυτής της κληρονομιάς είναι περιορισμένη. Είδα την τάση του MQ να "επιστρέφει", έστω και αν προς το παρόν θεωρείται μόνο ως κομμένο σε άλλες χημικές ουσίες (wtf, γιατί - και όχι, δεν μιλάμε για NMQ ή MMQ που πωλούνται από κινέζους) και όχι στη δημόσια σκηνή (ίσως καλύτερα έτσι; Μπορώ να φανταστώ τους benzo junkies να παίρνουν μερικά μόνο και μόνο επειδή έχει τη φήμη του ή τους εφήβους που είδαν τον Wolf of Wallstreet στο netflix - και σκέφτονται στη χειρότερη περίπτωση αν πάρουν άλλη μια δόση, απλά θα αποκοιμηθούν ή θα πάνε σε έκρηξη benzo - όλοι ξέρουμε ότι δεν θα καταλήξουν μάλλον έτσι, αντί για έναν αιώνιο ύπνο) - δεν έχω όρεξη να μοιραστώ πληροφορίες σε αυτή τη δημόσια ανάρτηση - αλλά οι ενδιαφερόμενοι χημικοί που θέλουν να επιτύχουν μια σύνθεση του, εφόσον είναι για προσωπική χρήση ή απλά για να το μοιραστούν με λίγα άτομα που ξέρουν τι κάνουν - καθώς και κάποιες πρόδρομες ουσίες που μπορώ να δώσω δωρεάν (ανάλογα με τη χώρα σας) - μπορούν να μου στείλουν ΠΜ.

ΥΓ: Δεν έχω κανένα επιστημονικό υπόβαθρο αλλά δεν είμαι τελείως χαζός - κάθε άτομο που σχετίζεται με LE που θα έπρεπε να πάει να κάνει καλύτερα πράγματα όπως το κυνήγι τρομοκρατών ή παιδεραστών αντί να σπαταλάει χρόνο εδώ, ή κάθε τυχαίος επίδοξος άσχετος χημικός που θέλει απλώς πρόδρομες ουσίες δωρεάν - τότε μην σπαταλάτε τα πλήκτρα του πληκτρολογίου σας προσπαθώντας να επικοινωνήσετε μαζί μου :)
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Το υλικό που πωλείται στη Νότια Αφρική ως επί το πλείστον παρασκευάζεται σε παράνομα εργαστήρια. Επίσης, η σύνθεση είναι πραγματικά εύκολη. Μπορείτε να αγοράσετε όλες τις πρόδρομες ουσίες (αν και σε μικρές ποσότητες) χωρίς να σας κλωτσήσει την πόρτα μια ομάδα κρούσης. Ακόμα και αν δεν μπορείτε να πάρετε ο-τολουϊδίνη μπορείτε να πάρετε ακετυλο-ο-τολουϊδίνη η οποία δεν παρακολουθείται καθόλου. (απ' όσο γνωρίζω) Μια απλή παλινδρόμηση σε HCl θα σου έδινε την τολουϊδίνη σου, και μην το κάνεις με το ανθανιλικό οξύ. Αν παραγγείλετε αρκετό από αυτό, σας υπόσχομαι ότι θα σας επισκεφτούν οι ομοσπονδιακοί.
 
View previous replies…

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Εννοείτε παλινδρόμηση με οξύ GA και θειικό οξύ 98%; - ίσως είναι ακριβώς το θέμα του ανθρακικού οξέος που προκαλεί πολλά προβλήματα στους μέσους χημικούς που προσπαθούν να κάνουν MQ; Υπάρχουν 2 άλλοι τρόποι που έχω καταγράψει για να βγάλεις το οξύ με ένα μόνο βήμα από άλλες ανεξέλεγκτες πρόδρομες ουσίες, δεν είμαι σίγουρος για τις αποδόσεις σκληρές.
Το έντονο ενδιαφέρον μου για αυτή την ένωση -περισσότερο από ψυχαγωγικούς σκοπούς (ειλικρινά για μένα είναι καλύτερο από τα διάφορα οπιοειδή, συμπεριλαμβανομένων των φενταλογόνων και των ζενέ που δοκιμάστηκαν μέχρι στιγμής) - είναι για την επιβίωση - λόγω μιας συγκεκριμένης ασθένειας ύπνου / ονείρων.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
όχι εννοώ απλώς την αποακετυλίωση της ακετυλο-ο-τολουιδίνης για να λάβουμε την ο-τολουιδίνη. Είναι πιο ακριβή, αλλά πρέπει να δουλέψετε με ό,τι μπορείτε να πάρετε. Το εννοώ μόνο για την απόκτηση των πρόδρομων ουσιών και όχι για να το κάνεις "σε ένα κατσαρολάκι". Θα πρότεινα να αναζητήσετε πραγματική βοήθεια, αν έχετε ιατρικό πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να σας πω πώς να ζήσετε τη ζωή σας. Είναι η δική σας ζωή και ζήστε την όπως εσείς νομίζετε. Μείνετε ασφαλείς και ο Θεός να σας ευλογεί💚
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Ευχαριστούμε για την απάντησή σας. Το O-Toulidine είναι στην πραγματικότητα πολύ φθηνό και δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί, τουλάχιστον στην ΕΕ. Αναζητώ πραγματική βοήθεια και πέρασα από αμέτρητους γιατρούς και μου συνταγογραφήθηκαν πάνω από 120 φάρμακα - αλλά τίποτα δεν λειτούργησε μέχρι στιγμής, εκτός από αυτά που ανέφερα :/ Σας έστειλα ένα PM για να σας εξηγήσω πιο λεπτομερώς το ιατρικό ιστορικό που προτιμώ να μην δημοσιεύσω δημόσια. αν έχετε άλλη συμβουλή απαντήστε στο PM μου.
Όλα τα καλύτερα,
 

Just*****MyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
Για όποιον έχει ανάγκη από αυτές τις καραμέλες γράψτε μου ένα γράμμα! :)
 
Top