Question Μέγιστο μέγεθος σύνθεσης/παραγωγής για ένα άτομο;

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Αναρωτιέμαι πόσο μεγάλο μπορεί να είναι το εργαστήριο κάποιου και τις ποσότητες που μπορεί να διαχειριστεί, από άποψη βάρους, με ένα μόνο άτομο. Αμφεταμίνες συγκεκριμένα

Υπάρχει η παλιά, εύκολα βρεθείσα διαδικτυακή σελίδα για την παρασκευή μεθαμφεταμίνης σε μεγάλη κλίμακα, η οποία φαινόταν να χειρίζεται μερικά κιλά τη φορά.

Αναρωτιέμαι πόσο μεγάλη ποσότητα μπορεί να φτάσει κανείς χωρίς μηχανοκίνητο εξοπλισμό όπως περονοφόρα ανυψωτικά μηχανήματα, και αντιδραστήρες από γυαλί ή ατσάλι.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Χριστέ μου, από πού προέρχονται όλοι αυτοί οι άνθρωποι;

Έχετε καθόλου εμπειρία από την εργασιακή ζωή;

Οι ερωτήσεις σας εξαρτώνται από το άτομο που κάνει την εργασία.

Ένα άτομο μπορεί να χειριστεί μόνο 100 γραμμάρια και ένα άλλο 2 κιλά.

Απλά άρχισε να διαβάζεις και να προσπαθείς να μάθεις.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Θέλω να πω, φυσικά αυτό ποικίλλει ανάλογα με την εμπειρία, τις γνώσεις κ.λπ. του καθενός. Αλλά από ένα σημείο και μετά, θα υπάρξουν φυσικοί περιορισμοί που είτε απαιτούν περισσότερους ανθρώπους, είτε μηχανοκίνητο εξοπλισμό.

Για να γίνω ίσως πιο σαφής, υποθέτοντας ότι κάποιος είναι ένας μέσος χημικός, ποιο είναι το γενικό μέγιστο μέγεθος που μπορεί να χειριστεί κάποιος σε μια σύνθεση; Από την έρευνά μου φαίνεται να είναι μερικά κιλά.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Τα πάντα, φυσικά, εξαρτώνται από τη γνώση, τη μέθοδο σύνθεσης και τις πρόδρομες ουσίες. Σε μια μέρα, μπορείτε να φτιάξετε τόσο 100 γραμμάρια όσο και 100 κιλά.
Ως εκ τούτου, πρέπει να είστε συγκεκριμένοι σχετικά με... τι είδους εγκαταστάσεις διαθέτετε και τι προϋπολογισμό έχετε για επενδύσεις σε πρόδρομες ουσίες και εξοπλισμό.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Θα σας δώσω το πλεονέκτημα της αμφιβολίας σε αυτό το θέμα.

Για παράδειγμα, εγώ ο ίδιος δεν είμαι χημικός. Αλλά η καθημερινή μου εργασία απαιτεί από εμένα να είμαι πολύ οργανωμένος, αυτοδύναμος και πολύ μορφωμένος.

Με την τρέχουσα εγκατάστασή μου μπορώ να παράγω 1,5 κιλό κάθε μέρα.

Αν επένδυα σε ένα μεγαλύτερο εργαστήριο με περισσότερο εξοπλισμό χωρίς να υπολογίζω σε έναν χημικό αντιδραστήρα θα μπορούσα να παράγω 5kg το καθένα.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Κυριολεκτικά τόνοι, αν έχετε το χώρο για έναν πολυώροφο αντιδραστήρα 2-4 τόνων. θα πρέπει να είστε σε φόρμα όμως, θα είναι πολλά σκαλοπάτια πάνω-κάτω και μόνο.
 
Top