Question κάνοντας ένα 4MMC LAB, τι πρέπει να προσέξω; [OPSEC WISE]

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Θέλω να ασχοληθώ με την παρασκευή 4mmc αλλά δεν είμαι σίγουρος από πού να ξεκινήσω. καταρχήν έχω 0 εμπειρία στη χημεία. θέλω να φτιάξω ένα εργαστήριο μικρού έως μεσαίου μεγέθους (για την παρασκευή max 1kg μεφεδρόνης ταυτόχρονα)
υποθέτω ότι θα ήταν καλύτερο να προμηθευτώ πρώτα όλα τα χημικά και μετά τα γυάλινα σκεύη; επίσης πόσο επικίνδυνη είναι η παραγγελία τυχαίων χημικών από την ΕΕ (θα μπει κανείς αυτόματα σε κάποια λίστα παρακολούθησης;)
το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι ότι δεν έχω κάποιο μέρος για να μαγειρέψω εκτός από το σπίτι μου. το οποίο είναι αρκετά ηλίθιο από την άποψη της opsec. ποια μέρη για να μαγειρέψω θα συνιστούσατε εσείς; ευχαριστώ.
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
για να είστε πιο ασφαλείς δεν θέλετε καμία σύνδεση με τη δική σας ταυτότητα. οπότε βρείτε έναν φίλο ή κάποιον που μπορείτε να πληρώσετε για να χρησιμοποιήσετε το όνομα και τη διεύθυνσή του ή απλά δώστε ένα ψεύτικο όνομα. (προφανώς). από την άποψη μιας πιθανής καταδίκης μην πάρετε όλα τα χημικά που αποστέλλονται μαζί στείλτε τα, ζευγαρώνοντάς τα με αθώο τρόπο, επίσης οι ελεγχόμενες πρόδρομες ουσίες (οι σοβαρές) έχουν το compny αλλάξει την ετικέτα. μην στείλετε εξοπλισμό με χημικά , στείλτε ξεχωριστά, κατά προτίμηση διαφορετική διεύθυνση ή ακόμα καλύτερα 2 διαφορετικές διευθύνσεις. απλά βεβαιωθείτε ότι όλα δεν φτάνουν μαζί. αν δεν είναι μαζί δεν υπάρχει υπόθεση για την αστυνομία.
αν διαπράττετε άλλα εγκλήματα να γνωρίζετε ότι μπορεί να βρίσκεστε ήδη υπό παρακολούθηση , σε αυτή την περίπτωση όλα τα παραπάνω είναι ακόμη πιο σημαντικά.
πού να μαγειρέψετε; η κοινή λογική θα έλεγε κάπου ήσυχα και απομονωμένα, σε μια αγροτική ζώνη, πάντα να αποφεύγετε να σώζετε thingd και να κάνετε πράγματα από το σπίτι σας. μην χέζετε στο κατώφλι σας, είναι ο κανόνας νούμερο 1 !!!!!! πάντα μου άρεσε η ιδέα ενός διαμερίσματος στον τελευταίο όροφο για ένα όχι πολύ μεγάλο σκηνικό. σε μια μισή πολυκατοικία. Δεν υπάρχουν παράθυρα για να κοιτάξει ο κόσμος μέσα, κανείς δεν σε προσέχει/αναγνωρίζει στο διάδρομο και μπορείς διακριτικά να εξαερίζεσαι από τα παράθυρα..τέλος αν μπορείς να βρεις έναν πωλητή που μπορείς να εμπιστευτείς , για παράδειγμα id ελπίζω ότι οι πωλητές εδώ, θα είναι το καλύτερο μέρος για να αγοράσεις από, καθώς μπορείς να ζητήσεις όλες τις αλλαγές ονόματος/την μυστικότητα που επιθυμείς χωρίς την παράνοια, να σκέφτεσαι ότι θα σε εξαπατήσουν ή θα σε παγιδέψουν.
Αυτή είναι μόνο η γνώμη μου παρεμπιπτόντως, καλή τύχη
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
να έχετε μουλάρια για να στέλνετε γυαλί και χημικά(που πληρώνονται για τη δουλειά τους αλλά δεν ξέρουν τίποτα σημαντικό).το δυσκολότερο κομμάτι είναι η τοποθεσία και πώς να διαχωρίσετε τον εαυτό σας από αυτήν στα χαρτιά.ταυτόχρονα νομίζω ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι ότι κανείς δεν ξέρει την τοποθεσία του εργαστηρίου εκτός από εσάς.αν μόνο εσείς ξέρετε την τοποθεσία υπάρχουν πολύ λιγότερα σημεία αποτυχίας.να έχετε κρυψώνες.και να έχετε αποταμιεύσει χρήματα για καλούς δικηγόρους.βρείτε ένα δίκτυο διανομής πριν ξεκινήσετε και βεβαιωθείτε ότι θα ασχοληθείτε με όσο το δυνατόν λιγότερους ανθρώπους.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Χαμηλή εμπειρία στη χημεία, κανένα πρόβλημα μπορώ να σας διδάξω τη σύνθεση, αλλά δεν είμαι ειδικός, αλλά αρκετά καλός.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Το 4mmc είναι πολύ εύκολο να γίνει δεν χρειάζεστε εργαστηριακό γυαλί μόνο μπουκάλι από
ένα μπουκάλι χυμό μια σύριγγα και κάποια συσκευή για να παίζετε μπουκάλια και μια μάσκα αερίου με φίλτρα
 
Top