Ζητήματα σύνθεσης PMK/MDP2P μεγάλης κλίμακας

msi

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Από τις περιορισμένες γνώσεις μου, υπάρχουν δύο καλύτεροι τρόποι για τη δημιουργία PMK/MDP2P: (Για την παραγωγή MDMA)
Ο ένας χρησιμοποιώντας Safrole και ο άλλος χρησιμοποιώντας PMK glycidate και υδροχλωρικό οξύ (νομίζω)


1. Ξέρει κανείς καμιά καλή καθοδήγηση για τις δύο αντιδράσεις
2. Έχω δίκιο όταν λέω ότι η μέθοδος του γλυκιδικού PMK δημιουργεί ρακεμικό MDP2P; Αν ναι, πώς μπορώ να το μετατρέψω σε κανονικό MDP2P
3. Γνωρίζει κανείς καλούς προμηθευτές/χώρους για να προμηθευτώ τις χημικές ουσίες που απαιτούνται για μεγάλη κλίμακα;

Ευχαριστώ!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Γλυκιδικό ευκολότερο
Υπάρχουν διάφορες διαδρομές, θα προχωρήσουμε από τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων στην περιοχή σας
Όλες οι παραλλαγές ρακεματικού
Εάν η αρχή είναι γλυκιδικό, μπορούμε να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε. Γράψτε στο PM
 

artificialmango

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 9, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Θα με ενδιέφερε πολύ η ίδια συμβουλή, θα μπορούσα να σας γράψω στο PM;
 

HCL

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Το ίδιο

μπορεί κάποιος να δημοσιεύσει μερικούς καλούς προμηθευτές για το γλυκιδικό pmk;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Δημιουργήστε ένα εισιτήριο
 
  • Like
Reactions: HCL

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
έτσι... φαίνεται ότι έχω το ίδιο πρόβλημα με πολλούς ανθρώπους έχει... το νέο ETHYL GLY είναι δύσκολο να πάρει σωστά αποτελέσματα... έχω το ίδιο θέμα με άλλες αναρτήσεις εδώ, αυτό το καφέ πυκνό λάδι που φαίνεται πολύ βρώμικο... η συνταγή που ακολούθησα:

-MIX 1,4 LT νερό και 240 gr NaOH και 1 kg eth-gly-pmk στους 80º για μια ώρα.
- Προσθέστε 650 γρ. HCL στους 80º, ανακατέψτε επίσης για μια ώρα (δεν είναι πάρα πολύ HCL;)
-ακολούθως διαχωριστής
-ακολούθως πλύση με άλμη + πλύση με νερό 2 φορές
-διαχωριστής
-και μετά απόσταξη υπό κενό (δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί δεν ήμουν σίγουρος ότι το έκανα καλά)
-ακολούθως διαχωριστής, για να αφαιρέσω την οξύτητα (γιατί... έκανα ήδη την άλμη.... δεν ξέρω)
-και μετά πάλι 500 ml νερό και διαχωριστής
-την απόσταξη υπό κενό μέχρι να φύγει όλο το νερό
-voila


Αυτή είναι η συνταγή που είχα από τον πωλητή της pmk μου... αλλά όταν ρώτησα κάποιες ασαφείς λεπτομέρειες, δεν ήξερε..απλά την πούλησε.

Οπότε οι ερωτήσεις μου εδώ:

όπως θερμοκρασίες, χρόνους και άλλες συμβουλές;
Διάβασα εδώ να προσθέσετε το hcl στην ίδια θερμοκρασία του πρώτου βήματος, θα μπορούσε να είναι αυτό το κλειδί για να αποκτήσετε καθαρό λάδι;

Ευχαριστώ παιδιά.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Προσπαθήστε να ξεκινήσετε τη θερμοκρασία της αντίδρασης με υδροξείδιο του νατρίου στους 20-21*C και προσθέστε το χρόνο μέχρι 12 ώρες.
 

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ποια χρονική στιγμή; Ο χρόνος ανάμιξης με υδροξείδιο, ο χρόνος ανάμιξης με hcl ή ποιος;
 

artificialmango

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 9, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Προσπάθησα να σας στείλω ΠΜ με μερικές αρκετά κρίσιμες ερωτήσεις, αλλά δεν έχω λάβει απάντηση εδώ και εβδομάδες... Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να επικοινωνήσω απευθείας μαζί σας ή με άλλους ειδικούς; Υπάρχει μια διαδικασία που έχω σχεδιάσει και θα ήθελα να επικυρωθεί από έμπειρα μάτια αν είναι δυνατόν.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Μπορείτε να δοκιμάσετε να το δημοσιεύσετε εδώ, στοιχηματίζω ότι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι εδώ με xp σε αυτόν τον τομέα...
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Ίσως χρειαζόμαστε ένα βίντεο σχετικά με τον τρόπο σύνθεσης του νέου κινεζικού PMK σε MDMA, θα έλυνε πολλές αμφιβολίες.

Θα με ενθάρρυνε να το κάνω αν κάποιος μου το έδειχνε βήμα προς βήμα, έχω 1 κιλό PMK από τον Ιανουάριο και είναι ανέγγιχτο.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Απλή αντίδραση. Το πρόβλημα είναι οι πρώτες ύλες.
Αριθμός CAS της ουσίας, σε PM, για να μην πλημμυρίσουμε εδώ. Αν το κάνουμε αυτό, δημοσιεύστε το εδώ.
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Ο αριθμός CAS της ουσίας που έχω είναι: 28578-16-7

Μπορώ να βρω τα υλικά που χρειάζονται χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα, είμαι καλός στην αναζήτηση.

Θα ήθελα πολύ να μπορέσω να προσφέρω κάποια βοήθεια στο φόρουμ σχετικά με αυτό το θέμα, δεν υπάρχει τίποτα σαφές σχετικά με την παραγωγή του MDMA και κάποιες φωτογραφίες/βίντεο θα ήταν καλό για την κοινότητα. Ή ένας δάσκαλος να μας καθοδηγήσει βήμα προς βήμα και στη συνέχεια να το δημοσιεύσει στο φόρουμ. Θα σας ενθάρρυνα να το τεκμηριώσετε.
 

Darkie1990

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Οπότε dh2o με υδροξείδιο του νατρίου αναμειγνύονται στους 20*C και προσθέτουμε γλυκιδικό pmk σε αυτή τη θερμοκρασία; Αν ναι, θερμαίνετε σε αυτές τις 12 ώρες στους 80*C; Ή το κρατάς στους 20*C για 12 ώρες;
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Η δική μου ερμηνεία από όσα είπε ο William, είναι να το διατηρήσετε στους 20 βαθμούς (θερμοκρασία δωματίου) για 12 ώρες. Επομένως, όχι, μην το θερμάνετε.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
αλλά αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει ίσως για παλιό pmk.... αυτό το νέο κηρώδες υλικό δεν θα λιώσει στους 20ªc.... IMO η ελάχιστη θερμοκρασία θα πρέπει να είναι ακριβώς πάνω από το σημείο τήξης αυτού του υλικού...33º ...αλλιώς θα κάνουμε τη σαπωνοποίηση λανθασμένα, χωρίς το κερί να έχει λιώσει εννοώ.... im right?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Ένα φρεσκοπαρασκευασμένο υδατικό διάλυμα αλκαλίου θα δώσει θερμοκρασία. Εάν ψύξουμε το διάλυμα, σε χαμηλή θερμοκρασία, η αντίδραση θα πρέπει επίσης να προχωρήσει.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
αλλά το πρόβλημα είναι ότι η σύντομη ανύψωση της θερμοκρασίας που δίνεται από το NAOH δεν είναι αρκετή για το λιώσιμο του.... είναι μια μεγάλη και συμπαγής πέτρα κανονικά , και το σφράγισμα που είναι ένας πόνος... πολύ dificult αφού κολλάει παντού
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε θερμοκρασία, ξεκινώντας από τη θερμοκρασία δωματίου. Όσο υψηλότερη είναι η θερμοκρασία, τόσο ταχύτερη είναι η αντίδραση, αλλά και τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να προκύψουν παραπροϊόντα.
 
Top