Είναι το Bitcoin υπερτιμημένο;

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Όταν βλέπετε όλα αυτά τα μίξερ να κλείνουν, τους εγκληματίες του κυβερνοχώρου να συλλαμβάνονται όταν προσπαθούν να μετατρέψουν το κρυπτονόμισμά τους σε περιουσιακά στοιχεία της πραγματικής ζωής,... για μένα είναι επειδή το Bitcoin είναι δημόσιο και μπορεί να εντοπιστεί.

Γιατί στο διάολο εξακολουθεί να χρησιμοποιείται ευρέως και να εκτιμάται τόσο πολύ;
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Δεν καταλαβαίνω γιατί οι άνθρωποι χρησιμοποιούν περίεργα κρυπτομιξικά που διευθύνονται από εγκληματίες, όταν μπορείτε απλά να χρησιμοποιήσετε κάτι σαν το godex.io
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Τα ανταλλακτήρια μπορούν να κλειδώσουν τη συναλλαγή εάν η κατάθεση προήλθε από μια διεύθυνση που περιλαμβάνεται στη μαύρη λίστα, το Bitcoin εξακολουθεί να αποτελεί ζήτημα σε αυτή την περίπτωση.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Είχα πολύ καλή εμπειρία με την XVG, πολύ πιο γρήγορη από την XMR, αλλά οι αγορές εξακολουθούν να κολλάνε στην BTC
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
> Το νόμισμα Verge (XVG) διαθέτει ένα διαφανές λογιστικό βιβλίο που επιτρέπει σε οποιονδήποτε να δει όλες τις συναλλαγές του

Έτσι, μπορούν ακόμα να παρακολουθούνται όταν το νόμισμα ανταλλάσσεται σε περιουσιακά στοιχεία του πραγματικού κόσμου.
 

minnimus

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 24, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Δύο απαντήσεις στις ερωτήσεις σας
"Είναι το Bitcoin υπερτιμημένο;"

Κατά τη γνώμη μου ΔΕΝ είναι καθόλου υποτιμημένο, αν μη τι άλλο.

Είναι στον "σχεδιασμό" του να ανεβαίνει εγγενώς η αξία του και δεν μπορεί ποτέ να είναι υπερτιμημένο λόγω πολλών παραγόντων
Όπως
Αντίστροφη φλεγμονή.....

Και όσον αφορά το ανώνυμο χρήμα, προβλέπω ότι XRP ή Monero θα φωνάξει μέχρι την αξία και είναι στην πραγματικότητα 🤔 μια grait επένδυση (Αν im μια αληθινή μάντισσα.) Λέω ότι η ΤΙΜΗ του Monero θα πετάξει μέχρι το ελάχιστο χαμηλό 10k USD και Bitcoin θα matk το 180-300k usd πριν το ξέρετε ή μέσα σε 4-5years

Είμαι σωστός για τα σκαμπανεβάσματα της αξίας του BTC εδώ και μερικά χρόνια στις προβλέψεις μου.

Θα δείτε, ήμουν μεταλλωρύχος και είχα περίπου ένα dosen ASIC που δούλευαν για μένα 24 ώρες το 24ωρο στο 256SHA algo για 3 χρόνια. Πλήρωσα μέχρι και 6500usd σε ηλεκτρικό ρεύμα για κάτι σαν 2 μήνες, εξακολουθούσε να πληρώνει από ή μέχρι το coldwallet μου "πάγωσε" και ο λογαριασμός μου Binance πήρε hacked και κλειδώθηκα έξω από αυτό με ένα FIDO2 (Yubikey), έτσι βασικά ακλόνητο, εκτός αν είστε στοχοποιούνται ειδικά

Trust me plz και USE you're money now when you can,don't dwell to much on it its just money 💰 🤑
U can moustofthetime make it iEASY


MONERO
 

yuki

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Dec 9, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Η προοπτική του bitcoin δεν σχεδιάστηκε από την ιδιωτικότητα και την ανωνυμία , ήταν το πιο πιθανό να είναι glitched έξω από την κεντρική τράπεζα και να κρατήσει εκεί το δικό του περιουσιακό στοιχείο και να κάνει αξία από κάθε άλλο και έχουν επίσημη προσφορά που έχουν οριστεί που είναι περιορισμένη έτσι ώστε ο παίκτης μπορεί να προσθέσει περισσότερη αξία σε αυτό, ωστόσο η επίσημη προσφορά του Monero έχει οριστεί σε 18.400.000 XMR. , Η συνολική έκδοση στη συνέχεια δεν είναι περιορισμένη. Αφού επιτευχθεί η συνολική έκδοση, εκδίδονται 0,3 XMR με την ονομασία "tail emission" σε σταθερή βάση κάθε δύο λεπτά στη συνέχεια. Ο λόγος για αυτό το σύστημα είναι να δοθεί στους ανθρώπους ένα κίνητρο για τη διατήρηση της αλυσίδας μπλοκ εκτός από την προμήθεια μετά το τέλος της αποζημίωσης εξόρυξης.

Το Bitcoin και το Moreno έχουν διαφορετική αντίληψη και διαφορετική συνολική προσφορά από το οικοσύστημα.
Το ένα εστιάζει περισσότερο στην προστασία της ιδιωτικής ζωής και το άλλο είναι για την αποθήκευση αξίας.
Δεν νομίζω ότι το bitcoin έχει υπερτιμηθεί , γιατί η Black-rock και άλλες μεγάλες επιχειρήσεις έχουν τόση εμμονή με το bitcoin;
Θέλουν να χειραγωγήσουν την αγορά και να αποκτήσουν τον έλεγχο του οικοσυστήματος.
 
Top