Question Πώς να φτιάξετε αλάτι χωρίς γεννήτρια HCl,.

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά,

Έχω όλα τα πράγματα που χρειάζονται για την αναγωγή του p2p με NaBHr4. απλά ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: Στο τέλος της σύνθεσης μένει dcm+freebase, μπορώ απλά να απαλλαγώ από το dcm εξατμίζοντάς το (αποστάζοντας το) και στη συνέχεια να αναμείξω την freebase με ακετόνη και να προσθέσω υδροχλωρικό οξύ;μέχρι το ph 7 και να εξατμιστώ για να φτιάξω άλας hcl; Έχω μόνο hcl με νερό (υδροχλωρικό οξύ) και δεν έχω θειικό οξύ αυτή τη στιγμή για τη γεννήτρια αερίου hcl. μπορώ να το κάνω όπως το περιέγραψα;
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Χρειάζεστε HCl επειδή κάνατε αμφεταμίνη hcl
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Φτιάχνω μεθαμφεταμίνη και όχι αμφίεση. ξέρω ότι χρειάζομαι HCl αλλά δεν θέλω να φτιάξω αέριο γιατί θέλω να το τιτλοποιήσω με υδροχλωρικό οξύ 31 percenct.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Νομίζω ότι υπάρχει πάρα πολύ νερό στο HCl 31% θα χάσετε προϊόν.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Ναι, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε υδατικό hcl και ισοπροπανόλη αντί για ακετόνη. Απλώς προσθέστε οξύ σε μικρές δόσεις, αναμείξτε καλά, περιμένετε και στη συνέχεια ελέγξτε το pH. Χρειάζεται χρόνος. Εάν τα διαλύματά σας έγιναν ροζ αυτό σημαίνει ότι έχετε προσθέσει πολύ hcl.

1. Αναμείξτε την ελεύθερη βάση σας με ισοπροπανόλη και προσθέστε HCL (aq)

2. Εξατμίστε μέχρι να γίνει σιρόπι. Ψύξτε για να κρυσταλλωθεί.

3. Πλύνετε/ανακρυσταλλώστε. Ο καλύτερος διαλύτης για αυτό το βήμα είναι ο καυτός/βράζων αιθυλακετικός εστέρας
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστώ πολύ κύριε για αυτές τις πληροφορίες. υποθέτω ότι μπορώ να αντικαταστήσω τη μεθανόλη με ισοπροπανόλη, σωστά;
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
ναι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε αλκοόλη. αιθανόλη, μεθανόλη ή ισοπροπανόλη. βεβαιωθείτε ότι εξατμίζετε οτιδήποτε βράζει <100 βαθμούς συμπεριλαμβανομένου του νερού. στη συνέχεια ψύξτε το και θα στερεοποιηθεί.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Χρησιμοποιείτε ξηρό πάγο και δεν χρειάζεται να περιμένετε όλη τη νύχτα
U ρίξει freebase το ίδιο ακετόνη 1:1 μίγμα ήταν και ρίξτε οξύ HCl ή u μπορεί να αναμιχθεί με ακετόνη ρίξει σε ξηρό πάγο περίπου 20min και ρίξτε σε freebase και ανακατεύουμε γρήγορα αυτό όλα για το χρώμα μην ανησυχείτε u μπορεί να πλύνετε με ακετόνη και κρύσταλλο θα είναι λευκό
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Κάποιος που ξέρει για τι πράγμα μιλάει.
Η ρίψη ξηρού πάγου στο διάλυμα μειώνει το ίδιο το διάλυμα. Αλλά ο ξηρός πάγος είναι τόσο κρύος και το pH είναι διαφορετικό σε χαμηλές θερμοκρασίες, όπως -80 αν προσθέσετε αρκετό, έτσι θα είναι πιθανότατα όντως λευκό

Είναι η ίδια αρχή με το να φυσήξεις HCl στο μη πολικό σου αλλά ακριβώς αντίθετη αρχή
 
Top