Εξάνιο

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Κοίταζα τις ιδιότητες του εξανίου, και φαίνεται ότι ταιριάζει καλά για να το χρησιμοποιήσω ως διαλύτη .

Είναι επίσης φθηνό. Κάποιος εμπειρία με αυτό για τη σύνθεση της Μεφεδρόνης ;
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
78
Reaction score
55
Points
18
Το 4-MMC έχει υψηλότερη διαλυτότητα σε πολικούς διαλύτες όπως DCM, αιθανόλη, μεθανόλη... κ.λπ. Το εξάνιο έχει χαμηλή πολικότητα που το οδηγεί να είναι λιγότερο αποτελεσματικό κατά την αλληλεπίδραση με τις πολικές λειτουργικές ομάδες των μορίων Μεφεδρόνης .
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Η DCM είναι όσο πιο μη πολική γίνεται, η μεφεδρόνη ελεύθερης βάσης είναι διαλυτή σε μη πολικά μέσα και το υδροχλωρίδιο σε πολικά. Το εξάνιο είναι συνήθως δαπανηρό αν αγοραστεί με αυτό το όνομα, αλλά ο πετρελαϊκός αιθέρας 40-60 αποτελείται κυρίως από εξάνια. Αν είναι καλό για αυτό το παρασκεύασμα; Λοιπόν, ΧΗΜΙΚΟΣ-ΕΙΝΑΙ-ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Ναι, δεν λειτουργεί :)
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Φίλε, θα μπορούσες να αναλύσεις λίγο περισσότερο τι δεν λειτούργησε; Αντικατέστησες το εξάνιο με DCM/EA ως διαλύτη στον οποίο διαλύεται το BK4 πριν από τη μεθυλοαμίνωση;
Είμαι ειλικρινά περίεργος, καθώς μου έχει τελειώσει το DCM αλλά έχω ένα φρέσκο δοχείο εξανίου 7 λίτρων, ελπίζοντας ότι θα λειτουργήσει. Η μεθυλαμίνη μου θα έρθει την επόμενη εβδομάδα, οπότε ελπίζω να δείτε αυτό το σχόλιο.
 

momogf

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Sep 28, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ksylen thf dmso dcm toulen benzen ethyl acetate
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Αλλά δεν υπάρχει εξάνιο;
 

momogf

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Sep 28, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Κατανοητό, σας ευχαριστώ.
Θα κάνω μια προσπάθεια.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Έχω περίπου ένα λίτρο εξάνιο που απέσταξα από το αρχικό υγρό και ψάχνω να βρω μια χρήση για....Bunson burner? 😄 Στην πραγματικότητα νομίζω ότι είναι επτάνιο.
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Σκέφτομαι να κάνω μια αντίδραση μικρής κλίμακας χρησιμοποιώντας εξάνιο ως διαλύτη για να μην χάσω πάρα πολύ πρώτη ύλη σε περίπτωση που τα σκατά χτυπήσουν τον ανεμιστήρα, περίπου 100 γραμμάρια BK4 θα πρέπει να το κάνουν.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Δεν κάνω πολλά πειράματα 15g🙄 αλλά αν το έκανα τότε θα με γλύτωνε πάρα πολλά χρήματα. Ίσως να έχετε κάνει μια καταπληκτική συμφωνία για το 2b4mp. Πληρώσατε ...$160/kg με παράδοση. Αυτά τα 100γρ. σου κόστισαν 16 δολάρια, αλλά τι αξίζει, από τη στιγμή που πλήρωσες, περίμενες, δάγκωσες τα νύχια σου, καθάρισες το σπίτι σου και τελικά το πήρες; Ακούγεται σαν 50 δολάρια εύκολα για αυτά τα 100 γραμμάρια. Κάποτε, πριν από πολύ καιρό, αγόρασα μερικά από το ebay και πλήρωσα σχεδόν $200/50g. Ίσως να θέλετε να επανεξετάσετε τι συνιστά μικρή αντίδραση...
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Στην τρέχουσα κατάστασή μου τα 100g συνιστούν μια μικρή αντίδραση,
Χριστέ μου, 200 δολάρια και 50 γραμμάρια; Το ότι τα 100gs δεν αποτελούν αντίδραση μικρής κλίμακας είναι η γνώμη σου και δικαιούσαι να την έχεις, θα συμφωνήσω να διαφωνήσω. Ακόμα και τα 160 δολάρια ανά κιλό είναι ακριβά, από πού παίρνεις τις πρόδρομες ουσίες σου;
Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω πώς το άσκοπο χάσιμο χρόνου προσθέτει αξία στο bk4; Έχω μαλακίες να κάνω που είναι μέσα στη σφαίρα των δυνατοτήτων μου, δεν μπορώ να κάνω ένα πακέτο να μου φτάσει πιο γρήγορα με το να το σκέφτομαι.
 
Last edited:
Top