Βοήθεια για την εκχύλιση ψευδοεφεδρίνης

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Έχω χάπια που περιέχουν 60mg ψευδοεφεδρίνης HCl, τριπολιδίνη HCl 2,5mg, άμυλο καλαμποκιού, μονοϋδρική λακτόζη, ποβιδόνη και στεατικό μαγνήσιο. Πρέπει να κάνω εκχύλιση Α/Β στα χάπια ή μπορώ απλά να τα διαλύσω σε αιθανόλη, να τη φιλτράρω και να την εξατμίσω;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Πιστεύω ότι το οινόπνευμα θα τραβήξει την τριπρολιδίνη μαζί με το ψευδο. Επίσης, αν το βάλετε στη βάση, η τριπρολιδίνη θα μετατραπεί σε λάδι μαζί με το ψευδό, και φυσικά, θα κατακρημνιστεί μαζί με το ψευδό κατά την αεριοποίηση.
Δεν το έχω κάνει εγώ ο ίδιος, επειδή φροντίζω πάντα να παίρνω χάπια με την ψευδοοξειδωτική ως το μόνο δραστικό συστατικό, αλλά νομίζω ότι αν κάνατε το ένα ή το άλλο, μπορείτε να πάρετε αυτές τις δύο αμίνες μόνες τους και στη συνέχεια να καταλάβετε πώς να τις διαχωρίσετε. Κάποιος ανέφερε σε μια άλλη ανάρτηση για το "σμυρναρόχορτο" που είχε διαφορετικό χρώμα επειδή περιείχε αντιισταμινικά. Προτάθηκε ότι το χλωριωμένο καθαριστικό διάλειμμα ή αλλιώς τριχλωροαιθυλένιο θα μπορούσε να λειτουργήσει ενδεχομένως; Αυτό θα διαλύσει είτε το ένα είτε το άλλο και μπορείτε να φιλτράρετε το στερεό.

Ξόδεψα αρκετό χρόνο ψάχνοντας αυτές τις διαφορετικές ιδιότητες διαλυτότητας για τα διάφορα συστατικά των συνθέσεων χαπιών τόσο των ενεργών όσο και των ανενεργών. Αυτά τα δύο είναι ιδιαίτερα δύσκολο να διαχωριστούν μεταξύ τους, δεν μπορώ να βρω πολλές πληροφορίες. Αν δεν μπορείτε να βρείτε τους κατάλληλους διαλύτες για να τα απομονώσετε, σκέφτομαι ότι αν τα μετατρέψετε σε βασικό έλαιο και στη συνέχεια κάνετε κλασματική απόσταξη, αυτός θα ήταν μάλλον ο καλύτερος και πιο απλός τρόπος...

Τα 2,5mg είναι αρκετά ασήμαντα όσον αφορά την ακαθαρσία ή τη μόλυνση σε κάθε περίπτωση. 40 χάπια = 2,4 g PSE και ~ 100 mg τριπρολιδίνης, οπότε, αν παραμείνει στο προϊόν, μπορεί να γίνει αντιληπτό, αλλά αμφιβάλλω αν θα είναι εμπόδιο...
Ελπίζω ότι κάποιος από τους ειδικούς μπορεί να πει τη γνώμη του.... Θα ήθελα πολύ μια λύση, ή οποιεσδήποτε προτάσεις για να λύσω αυτό το δίλημμα εγώ η ίδια.. για να μπορέσω να αντιμετωπίσω παρόμοια προβλήματα.
Καλή τύχη,
o7
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Στην πραγματικότητα ανησυχούσα περισσότερο για τον διαχωρισμό του ψευδοκαρπού από τους συνδετικούς παράγοντες και στη συνέχεια από την τριπολιδίνη. Εάν η τριπολιδίνη κάνει μόνο τη μεθαμφεταμίνη διαφορετικό χρώμα και δεν αλλάζει τα αποτελέσματα τότε είμαι εντάξει με αυτό, εάν είναι πραγματικά ένα deal breaker θα μπορούσα να πάρω τριχλωροαιθυλένιο, αλλά νομίζω ότι δεν θα είναι τόσο αξιοσημείωτο εάν η τριπολιδίνη παραμείνει. Δυστυχώς, δεν έχω πρόσβαση σε χάπια που περιέχουν ψευδοφαρμακό ως το μόνο δραστικό συστατικό.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Νομίζω ότι θα είστε μια χαρά με το οινόπνευμα όσον αφορά τον διαχωρισμό του ψευδο- και του συνδετικού υλικού. Η αιθανόλη θα πρέπει να λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, ο ίδιος μου αρέσει να χρησιμοποιώ μεθανόλη. Έχω ακούσει καλά λόγια για το IPA. Όποιο και αν επιλέξετε, βεβαιωθείτε ότι είναι καθαρό και άνυδρο - χωρίς νερό. Δεν νομίζω ότι η τριπρολιδίνη θα δημιουργήσει κανένα πρόβλημα, αλλά ναι, το έχεις - απλά κάνε τα τραβήγματα αλκοόλης σου, φίλτραρε και εξατμίσου και θα πρέπει να είναι έτοιμο. Είσαι έτοιμος να κάνεις ένα HI ή ένα SnB; Ενημέρωσέ με για το πώς θα εξελιχθεί.

o/
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Διόρθωση - ΤΕΤΡΑχλωροαιθυλένιο Βλέπε: "Η τετραπαγίδα" για την εξαγωγή χαπιών.
 

Lsd1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 29, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Πώς μπορώ να διαλύσω την ψευδοεφδρίνη από τα δισκία reactine Duo και rhinopront ;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΆ ΣΤΟ ΜΈΛΛΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΏ. Αλλά εδώ:
Θρυμματίστε τα χάπια και διαλύστε τα σε μεθανόλη ή ισοπροπυλική αλκοόλη. Φιλτράρετε τα στερεά και πλύνετε ξανά 2 ή 3 φορές. Απορρίψτε τα στερεά και εξατμίστε την αλκοόλη. Όταν φύγει η αλκοόλη, παραμένουν η ψευδο- και η τριπρολιδίνη. Δεν ξέρω έναν εύκολο τρόπο για να βγει η τριπρολιδίνη - ίσως τετραχλωροαιθυλένιο; (δείτε το "The TETRA Trap" για λεπτομέρειες) Αλλά νομίζω ότι θα είναι μια χαρά να το χρησιμοποιήσετε με αντίδραση, η μεθαμφεταμίνη μπορεί απλώς να είναι λίγο "βρώμικη" με κάποιο αντιισταμινικό.
 
Top