Question Βοήθεια για τη σύνθεση του χλωριούχου προπινολίου

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Έχω ένα αντιδραστήριο όπως σε αυτό το βίντεο, μπορώ να πάρω χλωριούχο προπινόλη με απλή απόσταξη;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
θα πρέπει να διαβάσετε φωναχτά αρκετές φορές το ΠΡΟΠΙΟΝΙΚΟ ΟΞΥ ΧΛΩΡΙΔΙΟ και στη συνέχεια να διαβάσετε για το αντιδραστήριο χλωρίωσης... δεν είναι συνετό να το επιχειρήσετε αυτό ως αρχάριος.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Προσπάθησα να αποστάξω τον αποστακτήρα στους 75 βαθμούς 40mm hg.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
λειτούργησε; τα πράγματα που εμπλέκονται είναι πραγματικός κίνδυνος ή τουλάχιστον πολύ δυσάρεστο να αλληλεπιδράσετε μαζί τους.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
βγάζει πολλή δυσοσμία, είχα μια μάσκα αερίου μισού προσώπου, αλλά μου έκαιγε τα μάτια.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Το παρακολούθησα αυτό νωρίτερα και ξεχνάω τιχρησιμοποιούσαν για να χλωριώσουν. Έχω εδώ και καιρό ένα μπουκάλι προπιονικό οξύ που το αγόρασα όταν ήμουν μεθυσμένος. Δεν το έχω ανοίξει ποτέ. Θα προτιμούσα να το χαρίσω παρά να το πετάξω, κάτι που μπορεί να είναι μεγάλο όχι. Δεν νομίζω ότι η γυναίκα μου θα το λατρέψει. Δεν είναι οπαδός της χημείας της κουζίνας. Της αρέσει περισσότερο η χημεία του μπάνιου. Αν έβλεπε το πράγμα που συνέβη όταν δεν ήταν σπίτι 🫡 τι να κάνω με αυτό; Εναλλακτικά, θα το αφήσω κάπου που σπάνια ταξιδεύουν να αναφέρω τις συντεταγμένες και όποιος το θέλει μπορεί να πάει να το πάρει
 
Top