Question Αποτυχημένη σύνθεση 2b4mp

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Έτσι, αυτή είναι η 4η φορά που συνθέτω το 2b4mp από την 4 Methylpropiophenone

Αλλά αυτή τη φορά δεν πήρα κανέναν τύπο 2b4mp, αντίθετα πήρα αυτό το κολλώδες πράγμα σε βάζο.

Xpoba1rIzd



Έβαλα 150 ml 4 Methylpropiophenone σε φιάλη, στη συνέχεια πρόσθεσα 120 ml Hbr και στη συνέχεια σιγά-σιγά πρόσθεσα υπεροξείδιο 50% σιγά-σιγά μέχρι να σταματήσει να αλλάζει χρώματα, μετά από αυτό πρόσθεσα νερό στη φιάλη, αλλά αυτή τη φορά δεν κρυσταλλώθηκε 2b4mp? Γιατί συμβαίνει αυτό; Τι έκανα λάθος δοκίμασα το ίδιο πράγμα τις τελευταίες 3 φορές και έγινε crystalaz? Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι αυτό το πράγμα άχρηστο τώρα; Να το πετάξω ή μπορώ να φτιάξω 2b4mp με αυτό;
 

Attachments

  • 3UlePpsF86.mp4
    7.5 MB · Views: 0

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Γράψτε λεπτομερώς πώς το συνθέσατε. Αφήστε αυτό που έχετε σε δροσερό μέρος κάτω από ένα καπάκι. Γράψτε τα αντιδραστήρια και την ποσότητα των αντιδραστηρίων που χρησιμοποιήσατε.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Εντάξει, λοιπόν, θα αναφερθώ λεπτομερώς

Έχω υπεροξείδιο 50%, οπότε όταν κάνω την πρώτη φορά σύνθεση το νεράκι το κατεβάζω στο 36%
Αλλά όταν έκανα 2η και 3η φορά σύνθεση το ξέχασα να το ποτίσω στο 36% και πήρα καλύτερα αποτελέσματα δεν ξέρω πώς με υπεροξείδιο 50%

Οπότε 4η φορά και πάλι πήγα με υπεροξείδιο 50% αλλά αυτή τη φορά δεν κρυσταλλώθηκε

Αυτό είναι που ακολούθησα ->

Πρόσθεσα 150ml 4 Methylpropiophenone στη φιάλη, στη συνέχεια πρόσθεσα 120ml Hbr 48%
Και το ανακάτεψα για 10 λεπτά.

Μετά πήρα 55ml υπεροξείδιο 50% και το πρόσθεσα σε σταγονόμετρο και το πρόσθεσα σταγόνα-σταγόνα σιγά-σιγά, ήταν λευκό όταν πρόσθεσα υπεροξείδιο έγινε κόκκινο πορτοκαλί μετά έγινε πάλι λευκό, πρόσθεσα μέχρι να σταματήσει να αλλάζει χρώμα, χρησιμοποίησα περίπου 30-35ml υπεροξείδιο και η θερμοκρασία ήταν μεταξύ 40-50 κυρίως κάτω από 45 ( και κάτι ακόμα το θερμόμετρο μου δεν αγγίζει το υγρό υλικό μένει 2-3 ίντσες πάνω από το διάλυμα, αυτή τη θερμοκρασία σας λέω)

Μετά την προσθήκη του υπεροξειδίου το ανακάτεψα για 10 ακόμα λεπτά και μετά πρόσθεσα 370ml νερό (κανονικό εντάξει εντάξει κρύο νερό, όχι τόσο παγωμένο) μετά από αυτό το στάδιο πάντα κρυσταλλώνει σε κάποιο είδος λευκής κολλώδους ουσίας, αλλά αυτή τη φορά δεν το έκανε υπάρχει κάτι στην κολλώδη ουσία είναι σε υγρό αλλά είναι πορτοκαλί, έτσι άφησα το μείγμα στην άκρη έχουν περάσει πάνω από 24 ώρες
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Έτσι τώρα δεν ξέρω πρέπει να προσθέσω περισσότερο υπεροξείδιο; Ή ένας τύπος είπε ke ρυθμίστε το επίπεδο ph (δεν ξέρω πώς να το κάνω αυτό); Και κάποιος μου είπε επίσης ότι δεν είναι απαραίτητο το κρυσταλλοζάνιο μπορώ να συνθέσω και με υγρό, αλλά και πάλι δεν ξέρω πώς να το κάνω αυτό, θα ήταν φοβερό αν μπορούσατε να με βοηθήσετε
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Όταν αρχίσω να κερδίζω κάποια χρήματα θα συνεισφέρω κάποια δωρεά ως ευχαριστήρια χειρονομία για τη διατήρηση αυτού του φόρουμ
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Δεν χρειάζεται να προσθέσετε νερό μετά το υπεροξείδιο. Τώρα αφήστε στην ανάδευση αυτό που κάνατε. Ίσως μετρήσετε το pH όπως γράφτηκε παραπάνω για να λύσετε αν είναι απαραίτητο να προσθέσετε άλλο HBr
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
https:// bbgate.com/en-gb/threads/pr...ursor-for-mephedrone-two-different-ways.7042/

Πρόσθεσα νερό επειδή αναφέρεται σε αυτή τη σύνθεση, και λειτούργησε τις τελευταίες 2 φορές, όπως μετά την προσθήκη νερού χρησιμοποιείται για να κρυσταλλώσει σε 10 λεπτά
 
View previous replies…

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Εάν η αντίδραση δεν έχει περάσει, νερό μειωμένη συγκέντρωση. Πρέπει να προσπαθήσετε να αναμίξετε περισσότερο, μπορείτε να προσθέσετε θέρμανση έως και 30*C.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Πώς μπορώ να μειώσω το νερό από το διάλυμα επειδή ήδη αναμειγνύεται σε αυτό, υπάρχουν στρώματα tho στο διάλυμα αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιο πρέπει να αφαιρέσω και πώς, και αν προσθέσω θέρμανση δεν θα κάψει 2b4mp; Γιατί έχω ακούσει ότι το 2b4mp έχει αυξημένη επίδραση στη θερμότητα.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Θα πρέπει να αφαιρέσω όλο το ανώτερο στρώμα ? Να αφήσω το πορτοκαλί υλικό της κόλλας.
 

Attachments

  • 7UwF5kC16y.mp4
    7.5 MB · Views: 0

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Ευχαριστώ φίλε,bΜα έχω ήδη προσθέσει υπεροξείδιο θα πρέπει να αφαιρέσω το νερό και στη συνέχεια να προσθέσω περισσότερο υπεροξείδιο; Και αναδευτήρα;
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Οπότε τώρα απλά ενεργοποιώ τον αναδευτήρα και τον αφήνω; Για πόση ώρα; Και τι επίπεδο ph χρειάζομαι; Πόσο hbr πρέπει να προσθέσω; Πρέπει επίσης να ενεργοποιήσω τον αναδευτήρα με νερό επειδή είναι ήδη μέσα ή πρέπει να προσπαθήσω να φιλτράρω το νερό; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις κύριε, είμαι αρχάριος σε όλα αυτά
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Πρώτα απ' όλα, είστε σίγουροι ότι έχετε χρησιμοποιήσει την 4'-μεθυλοπροπιοφαινόνη;
Υπάρχει σαφής βιντεοσκοπημένη διδασκαλία. Απλά επαναλάβετε βήμα προς βήμα.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Ναι, ήταν η 4 μεθυλοπροπιφαινόνη, έκανα 2b4mp 3 φορές με την ίδια χημική ουσία, δεν ξέρω τι έκανα λάθος αυτή τη φορά

Ακολούθησα αυτή τη μέθοδο

https:// bbgate.com/en-gb/threads/pr...ursor-for-mephedrone-two-different-ways.7042/
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Για πόσο χρονικό διάστημα πρέπει να το αναδεύσω μετά την προσθήκη υπεροξειδίου; Και το υλικό που έχω τώρα είναι άχρηστο; Πρέπει να το πετάξω; Νομίζω ότι μπορεί να ανακτηθεί, αλλά δεν ξέρω πώς.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να το πετάξω; Το υγρό που έχω; @$!$?
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
1mjlQgtzDB
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Αυτό το βίντεο και το βήμα που ακολούθησα είναι τα ίδια, αλλά πρόσθεσα νερό μετά την προσθήκη του υπεροξειδίου, και το ανακάτεψε μέχρι αυτό το υγρό να γίνει σκόνη και στη συνέχεια πρόσθεσε νερό, οπότε την επόμενη φορά για πόσο καιρό πρέπει να το αναδεύσω;;;;
 
Top