Question DPIA μέσα στην αμφεταμίνη μου - σκόπιμο;

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας έμπειροι χημικοί,

Είμαι ήδη σιωπηλός αναγνώστης εδώ και αρκετό καιρό, αλλά αποφάσισα να δημιουργήσω λογαριασμό καθώς έχω μια ερώτηση.

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου εξηγήσει πώς η DPIA Di(beta-phenylisopropyl)amin βρίσκει το δρόμο της στην αμφεταμίνη μου;
Ελέγχω κάθε αμφεταμίνη που λαμβάνω από την πηγή μου και το εργαστήριο μείωσης της βλάβης αναφέρει τακτικά μόλυνση DPIA μέσα στην αμφεταμίνη.
Μπορεί κάποιος να μου πει αν αυτό μπήκε σκόπιμα ή πώς προέκυψε η DPIA; Ίσως κακή σύνθεση;


Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Γεια σας, είναι απλώς ένα παράπλευρο προϊόν της σύνθεσης. Μην ανησυχείτε. Υποθέτω ότι δεν υπάρχουν περισσότερες από δύο παρουσιάσεις της DPIA, έχω δίκιο;
 

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hey G,

Ευχαριστώ για την απάντησή σας :)
Πράγματι, η ουσία βρίσκεται μόνο στο εσωτερικό, αλλά η ποσότητα είναι πολύ χαμηλή για να προσδιοριστεί.
Ωστόσο, αυτό που με έκανε επιφυλακτικό είναι ότι η καθαρότητα μειώθηκε σημαντικά με την πάροδο του χρόνου.
Ξεκινήσαμε με καθαρότητα 70% και οι τελευταίες παρτίδες όλες σημείωσαν "μόνο" 45-50%.
Αλλά δεν βρέθηκαν άλλες ψυχοδραστικές ουσίες.
Θα μπορούσε λοιπόν να είναι ότι η πηγή γνωρίζει ότι το ελέγχω και το αναμειγνύει με μη δραστικές ουσίες όπως η μαννιτόλη που δεν θα ανιχνευθούν από το εργαστήριο. Ή είναι δυνατόν ένα λάδι χαμηλότερης ποιότητας ή μια κακή διαδικασία παρασκευής να μειώνει τόσο πολύ την καθαρότητα; Είναι μάλλον δύσκολο να πω, αλλά θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη ενός ειδικού.

Μήπως αυτό το παράπλευρο προϊόν της σύνθεσης (DPIA) σημαίνει ότι δεν έχει γίνει καλά, διότι προφανώς πρέπει να μπορεί να αποφευχθεί, καθώς είχα πολλά δείγματα χωρίς αυτό επίσης;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας να απαντήσετε στις ερωτήσεις μου!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Χαρακτηρίστηκαν επίσης τα ανενεργά συστατικά; Αναρωτιέμαι ποιο είναι το υπόλοιπο 30% έως 100%.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Τα άλατα της αμφεταμίνης είναι διαβόητα ασταθή και χαλάνε πολύ γρήγορα. Ακόμη και η φαρμακευτική παρασκευή που χρησιμοποιεί καθαρά φαρμακευτικά συστατικά μπορεί να έχει αυτό το πρόβλημα.

Ή είναι δυνατόν ένα λάδι χαμηλότερης ποιότητας ή μια κακή διαδικασία παρασκευής να μειώσει τόσο πολύ την καθαρότητα; Είναι μάλλον δύσκολο να το πω, αλλά θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη ενός ειδικού.

Ναι. Η καθαρότητα μπορεί να διαφέρει σε μεγάλο βαθμό. Οποιαδήποτε υπολειπόμενα υποπροϊόντα μπορούν να προκαλέσουν χαμηλότερη ποιότητα και μερικές φορές δραματικά. Αυτό το τελευταίο βήμα της τιτλοδότησης με θειικό οξύ μπορεί να είναι φονικό. Επίσης η τυπική αντίδραση που γίνεται με Al/Hg είναι βρώμικη και μπορεί να αφήσει πολλά άλατα πίσω. Η αντίδραση LAH είναι πιο καθαρή, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πολλοί τη χρησιμοποιούν. Έχω δει δείγματα (όμορφα λευκά και κρυσταλλικά) να δοκιμάζονται σε διάφορες καθαρότητες. Η μόνη μεταβλητή ήταν η εκτέλεση της αντίδρασης από τον χειριστή.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιος χρησιμοποιεί την αμφεταμίνη έναντι της ρακεμικής μεθαμφεταμίνης και γιατί είναι πιο δημοφιλής στην Ευρώπη.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Στην πραγματικότητα ο Leuckart έχει τις περισσότερες προσμίξεις, οι αναγωγές με υδρίδια και οι υδρογονώσεις δεν είναι επίσης καθαρές από το δοχείο, το Al/Hg σε ειδικό με ατμοαπόσταξη είναι εκπληκτικά χαμηλό σε παραπροϊόντα και η μεθαμφεταμίνη από εφεδρίνη φαρμακευτικού βαθμού με Rp/I είναι μακράν η καλύτερη (προέρχεται από το τελευταίο βήμα καταστρέφοντας την αρχική ένωση και τα ενδιάμεσα προϊόντα). Ω! Μια τόσο εφαρμόσιμη αναγωγή με Na-μέταλλο είναι επίσης αρκετά καλή.
Έκπληξη - ναι. Αλλά αληθινό.
Μιλάω μόνο για τις ενεργές προσμείξεις, καθώς είναι οι μόνες που μετράνε. Οι ανενεργές προσμίξεις μπορούν να θεωρηθούν ως πληρωτικό υλικό.
Είναι επειδή η αμφεταμίνη είναι ένα εργαλείο αλλά η μεθαμφεταμίνη είναι ένας τρόπος ζωής. Αυτό προκύπτει από τη διαφορετική διάρκεια, είναι ευκολότερο να παραμείνεις λογικός με ένα ναρκωτικό που δρα 8 έως 10 ώρες, παρά με ένα ενεργό για δύο ή περισσότερες ημέρες, καθώς το τελευταίο σε μετατρέπει σε ένα tweaker σε χρόνο μηδέν.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Είναι το αποτέλεσμα της αντίδρασης της αμφεταμίνης, μιας πρωτογενούς αμίνης, με την P2P την κετόνη. Αυτό συμβαίνει συχνά, καθώς η Αμφεταμίνη είναι πιο ελκυστική για την Κετόνη από ό,τι η Αμμωνία. Μια σωστά εκτελεσμένη απόσταξη με ατμό (ΟΧΙ φυσώντας τα πάντα στους 150 °C!) ή κλασματική απόσταξη (υπό κενό) θα το τακτοποιούσε αυτό, αλλά σπάνια γίνεται. Αυτό συμβαίνει επειδή το DIPA και οι σχετικές προσμίξεις είναι ιδιαίτερα δραστικές και μακροχρόνιες και οι πελάτες νομίζουν ότι το Αμφ είναι ισχυρότερο και έτσι καλύτερο ενώ έχει μόνο προσμίξεις που δρουν έντονα στο σύστημα της νορ-αδρεναλίνης. Η πολύ μεγάλη διάρκεια καθιστά επίσης πολύ πιο δύσκολο το comedown. Το DIPA είναι κακά νέα αν θέλετε διέγερση του ΚΝΣ και ευφορία και λιγότερο μετά από πάρα πολλά αποτελέσματα σαν εσπρέσο. Εκτός από τους πελάτες είναι βέβαια και οι μάγειρες που πάντα ψάχνουν για συντομεύσεις και δεν είναι περήφανοι για το προϊόν τους αλλά αυταπατώνται. Θα περίμενε κανείς ότι αν μαγειρεύετε παρτίδες πολλών κιλών θα μπορούσατε να αντέξετε οικονομικά την πραγματική ανάλυση; Καρύδι όχι, θα μπορούσαν να την αντέξουν οικονομικά, αλλά δεν θέλουν πραγματικά να ξέρουν για καλό λόγο.
 
Top