Ασιατικό πράσινο τσάι - Meth made in Thailand

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Η μεθαμφεταμίνη που παρασκευάζεται στην Ταϊλάνδη/Ασία έχει χαρακτηριστική γεύση/οσμή, κάποιοι την περιγράφουν ως γεύση/οσμή "ξυδιού".

Μου είπαν ότι όταν το πετρέλαιο της μεθαμφεταμίνης pH με ένα συγκεκριμένο οξύ, σας δίνει αυτή τη χαρακτηριστική γεύση "ξύδι".

Ξέρει κανείς ποια είναι η χημική ουσία που χρησιμοποιείται για την παραγωγή αυτής της γεύσης;
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
μια μυρωδιά ξιδιού ή τουρσί συνήθως σχετίζεται με ως Οξικό οξύ θα μπορούσε να είναι λάθος ίσως άλλα 🤷🏻‍♂️
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Τι μορφή είναι; Σκόνη; Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να κρυσταλλωθεί η τρυγική μεθαμφεταμίνη σε στερεό πάγο, δεν έχω καν δοκιμάσει ποτέ. Αλλά αν είναι σκόνη μπορεί να είναι άλας τρυγικού άλατος με λίγο bitartrate.
Διαφορετικά, η meth hcl είναι meth hcl. Δεν μπορεί να έχει γεύση ξυδιού. Μόνο ένας σωρός προσμίξεων μπορεί να την έχει.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Σελίδα 30 προς τα πάνω

https://wikileaks.org/gifiles/attach/130/130179_Secrets_of_Meth_Manufacture_StevenPreisler.pdf
 

Houdini1

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 21, 2024
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Κρυσταλλώνουν το προϊόν με ξύδι καθώς εξατμίζεται πιο γρήγορα από το νερό εξ ου και η μυρωδιά έτσι μου είπαν
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Το ξύδι είναι αραιωμένο οξικό οξύ
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Θα μπορούσε πράγματι να πλυθεί με αιθυλεστέρα. Όπως θυμάμαι, μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για πλύσιμο υδροχλωριδίων.
 

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Θα δοκιμάσω το οξικό οξύ, επειδή το ξύδι έχει νερό μέσα του και σαν ~10% οξικό οξύ.
δοκίμασα να ψεκάσω ξύδι καθαρισμού ενώ στέγνωνα το θραύσμα, εξουδετέρωσε τη μυρωδιά του ακετόν, ωστόσο έκανε το θραύσμα μου να διαλυθεί ελαφρώς, λόγω του νερού :(
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
κιτρικό οξύ στη θέση ίσου όγκου παγωμένου οξικού οξέος (το οποίο είναι 56% οξικό οξύ
 

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ευχαριστώ για τις συμβουλές που υποψιάζεστε! :p
 
Top