Δοκιμές και πειράματα αμφεταμίνης της ASheSChem

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Μετά τις πρώτες δοκιμές του P2NP, ( https://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...d-help-for-a-p2np-method-first-try-pics.1316/ )

τελικά το ακόλουθο :)
για αυτή την πρώτη φορά, η ιδέα είναι να τηρείται κάθε βήμα του βίντεο ( https://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...of-amphetamine-from-p2np-via-al-hg-video.196/ )

Ήμουν πολύ προσεκτικός, οπότε δεν έχω χρόνο να τραβήξω πολλές φωτογραφίες, μόνο μερικές


- Κοπή των λωρίδων αλουμινίου και στη συνέχεια σε "μικρά τετράγωνα". Τα βάζω σε ηλεκτρικό μύλο του καφέ και τα "σπρώχνω" 12x. Ήταν μακρύ και βαρετό.
Σημείωση: για την πρώτη δοκιμή πήρα απλά ένα παλιό ρολό αλουμινίου πρώτης τιμής που ήταν πεταμένο τριγύρω...
NAiqe70xOB

- 10gr P2NP + 100ml ισοπροπανόλη + 50ml παγωμένο οξικό οξύ θερμάνθηκαν μέχρι να διαλυθούν και τέθηκαν στην άκρη.

- 50gr καυστικής σόδας + 150ml H2O παρασκευάστηκαν και εμφιαλώθηκαν στο ψυγείο.

- 2gr υδραργύρου με 20ml 60% νιτρικού οξέος, δεν τόλμησα να ανακατεύω πολύ τακτικά λόγω των αναθυμιάσεων, γι' αυτό και πήρε περισσότερο χρόνο απ' ό,τι στο βίντεο.
Συνολικά 30 ή 40 λεπτά για να προκύψει ένα διαυγές κίτρινο υγρό νιτρικού υδραργύρου. Το έβαλα σε ένα κεχριμπαρένιο φιαλίδιο στο ψυγείο.

- Προστέθηκαν 5ml νιτρικού υδραργύρου στο αλουμίνιο και 1L H2O, ανακάτευα τακτικά..., το νερό έγινε θολό, στη συνέχεια γκρι, το αλουμίνιο άρχισε να επιπλέει.
αλλά το άφησα να συνεχιστεί, ήθελα να σταματήσουν οι φυσαλίδες.... αλλά σχεδόν όλο το αλουμίνιο έλιωσε, δεν σταμάτησε ποτέ.... Τα πέταξα όλα.

- Ξεκινάω πάλι, 5ml νιτρικού υδραργύρου προστέθηκαν στο αλουμίνιο και 1L H2O, ανακάτεψα κανονικά..., το νερό έγινε θολό, μετά γκρι, το αλουμίνιο άρχισε να επιπλέει και άρχισα να φιλτράρω.
UDRceZEFHq
IJDBFL1avH
93yMgzep8I

- Έβαλα το μπουκαλάκι μου με το N2PN στο μπαλόνι, άρχισε να καπνίζει πριν ακόμα προλάβω να βάλω τον συμπυκνωτή. γρήγορα ζεστάθηκε, το έψαξα σε υδατόλουτρο με μερικά παγάκια αλλά μερικές σταγόνες πετάχτηκαν από το πάνω μέρος του συμπυκνωτή και μετά ηρέμησε...
Τον έβαλα στο νερό, τον τράβηξα πίσω, προσπάθησα να τον καλοπιάσω... ανακάτεψα... τον ξαναέβαλα στο νερό λίγο όταν φούσκωσε, μετά άρχισε να φουσκώνει αλλά σταμάτησε να φουσκώνει, το άφησα έτσι για λίγο, μέχρι μέχρι να σταματήσει να κάνει φυσαλίδες... θα είχαμε ότι στο μείγμα υπήρχε λίγο τσιμέντο...
KqHsjYoiP1

- Φιλτράρισα το μείγμα και πρόσθεσα το μείγμα μου με την καυστική σόδα

- μετά από περίπου 20 λεπτά είχα 2 στρώσεις, η πάνω διάφανη

- Πήρα με μια σύριγγα ένα μέγιστο από αυτό το διαφανές υγρό (ph 11) και το έβαλα σε ένα ποτήρι ζέσεως

- Έφτιαξα ένα μείγμα από 20ml ακετόνης + 2ml θειικού οξέος

- Έπρεπε να βάλω + - 13ml στο υγρό μου για να φτάσω σε ph 6, ένα παχύρρευστο ζυμαρικό είναι μέσα στο υγρό
W8ZP7k9vCV

- Η βαρύτητα διήθηση, γίνεται υπέροχη κρέμα.
GSco9dbaCF

- ξήρανση (ακόμα τελειώνει)


Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για την εισαγωγή μου στη χημεία
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
το δοκιμάσατε το.....;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
shhttt ; δεν είναι επίσημο ακόμα, αλλά στέγνωσα σε γρήγορη λειτουργία 0.10gr
Πήρα μόνο 1 μυρωδιά και ένας φίλος το υπόλοιπο (3x περισσότερο από μένα. και μου έστειλε ένα μήνυμα της νύχτας "10/10")

Ένιωσα πραγματικά την επίδραση και τη γεύση του speed/amphet
Δεν ήμουν ενθουσιασμένος/αγχωμένος αλλά μάλλον ξύπνιος, προσεκτικός αλλά ταυτόχρονα ήμουν λίγο μαστουρωμένος. Είχα ένα μικρό πρόβλημα να κοιμηθώ
αλλά ήταν μια μικρή δόση... Είμαι περίεργος να το δοκιμάσω για ένα ολόκληρο βράδυ
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Λοιπόν...
Φαίνεται στεγνό, μυρίζει σαν την ταχύτητα που ξέρω...
Παρήγαγα λίγο παραπάνω σε σχέση με τη θεωρητική απόδοση...

Μπορώ απλά να διευκρινίσω ότι χρησιμοποίησα 10gr P2NP το οποίο καθαρίστηκε 2x
και ότι ξέπλυνα τη φιάλη με το αμάλγαμα με λίγο οινόπνευμα για να ανακτήσω σωστά τη φιάλη και το κόσκινο

Είναι δυνατόν; Έχω μια ακαθαρσία; πρέπει να στεγνώσω περισσότερο;!

όλα πήγαν τέλεια κατά τα άλλα...
3oij7MR50W
HKPJ6n1oEv
D6B7qbpYwL
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
από 10 gm P2NP .. είναι απροσδόκητη απόδοση ακόμη και αν χάσετε κάποια στην επεξεργασία, πρέπει να στεγνώσετε περισσότερο.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
33
Points
18
Συμφωνώ, χρειάζεται περισσότερο στέγνωμα + πλύσιμο με ασετόν, πάω στοίχημα ότι θα βγει θολό.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Εξαιρετική δουλειά! Αλλά ...
Δεν υπάρχει πλύσιμο και ανακρυστάλλωση; Θα το έκανα σίγουρα αυτό.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Βρήκα αυτή τη λευκή πάστα τόσο όμορφη και τέλεια... Σκέφτηκα ότι ήταν καλό να σταματήσω εκεί xD

Μόλις έφτασα στο σπίτι, και έχει μειωθεί, 9,6gr ... συνεχίζει να στεγνώνει έτσι

αλλά όλοι πιστεύετε ότι πρέπει να πλύνω με ασετόν;
Αφήνω να στεγνώσει περισσότερο και μετά θα πρέπει να κάνω αυτό
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Αυτό που νομίζετε ότι είναι η γνωστή μυρωδιά και γεύση "ταχύτητας" είναι δυστυχώς οι προσμίξεις, η θειική αμφεταμίνη δεν μυρίζει σαν τίποτα και είναι εξαιρετικά πικρή.
Το βλέπω επίσης στις φωτογραφίες, υπάρχει μια ελαφριά απόχρωση κελύφους αυγού εκεί μέσα, πρέπει να βγει εκεί έξω κατά τη γνώμη μου, κάντε μια εκχύλιση Α/Β και θα δείτε τι εννοώ. Μετά από αυτό κάνω ένα πλύσιμο με ασετόν κάθε φορά και δεν κάνει κακό, το αντίθετο μάλιστα...
Σε αυτή την κατάσταση η σκόνη κολλάει και λίγο μεταξύ της, όταν είναι καθαρή διαλύεται σε σκόνη.

Edit: Αλλά και πάλι πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια!
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43

δεν έχω θειικό μαγνήσιο και διχλωρομεθάνιο για το A/B tek :(
περισσότερα πράγματα να βάλω στη λίστα του Άγιου Βασίλη ;)

μόνο ένα πλύσιμο με ακετόνη μπορεί να είναι εντάξει ή... χρειάζομαι αναμονή Χριστουγέννων; ^^
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Χρησιμοποιήστε πετρελαϊκό αιθέρα, οποιοδήποτε μίγμα βενζίνης με χαμηλό σημείο βρασμού (40-60°C), κοιτάξτε στο κατάστημα υλικού, το λίτρο δεν κοστίζει τόσο πολύ. MgSO4 παίρνετε στο φαρμακείο, ψάξτε για αλάτι epsom, επίσης για λίγα χρήματα, απλά πρέπει να το ζεστάνετε σε ένα επικαλυμμένο τηγάνι στους 250°C, ώστε να εξατμιστεί το κρυσταλλικό νερό, μετά μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε.

Ο κόπος και τα χρήματα αξίζουν τον κόπο, πιστέψτε με, δεν θα το θέλετε ποτέ με άλλο τρόπο :D
Δεν θα το βγάλετε με αυτόν τον τρόπο, αλλά αν δεν έχετε άλλη επιλογή, απλά κάντε το πλύσιμο με ασετόν
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Ειλικρινά, θέλετε να είστε σίγουροι ότι θα βγάλετε από εκεί όλα τα ίχνη νιτρικού υδραργύρου. Πλύνετε, πλύνετε, πλύνετε, πλύνετε. Ανακρυσταλλώστε ή Α/Β.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Ανακρυσταλλώστε ? με ισοπροπανόλη?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Νομίζω ότι η αιθανόλη είναι πιο κατάλληλη, σωστά;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Καλή δουλειά! Έκανες εκχύλιση οξέος-βάσης;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
όχι αυτό είναι το πρόβλημα :x
δεν έχω δεν έχω θειικό μαγνήσιο και διχλωρομεθάνιο για το Α/Β tek
Ξέχασα να συμπεριλάβω αυτό το βήμα :x
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Πραγματικά καλή δουλειά .

Πόσο διαρκεί από την έναρξη μέχρι το τέλος της παραγωγής;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Ευχαριστώ !
Πάνω κάτω 3 ώρες, αλλά ήμουν αργός. ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Λοιπόν...
προς το παρόν απλώς κονιορτοποίησα τα "βότσαλα" και συνεχίζω να τα αφήνω να στεγνώσουν αργά...
η μυρωδιά αρχίζει να εξαφανίζεται και τώρα ζυγίζει 8gr.

Οι διαλύτες χρειάζονται περισσότερο χρόνο από ό, τι νόμιζα για να εξατμιστούν.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Φούρνος 60°C..ως παράδειγμα...
 
Top