Α-έλαιο σε Αμφεταμίνη Hcl

mental

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς να γίνει η (A-Oil)n-formyamphetamine σε αμφεταμίνη hcl; Σας ευχαριστώ.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Θέλετε να αποκτήσετε ακριβώς αμφεταμίνη HCl ή ΜΕΘαμφεταμίνη HCl;
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Ναι, το τελικό προϊόν θα ήταν SULPHATE αμφεταμίνης, όχι HCl.
Θα επεξεργαζόσασταν τη φορμυλαμφεταμίνη προσθέτοντας HCl για να παράγετε αμφεταμίνη. Στη συνέχεια, τη βασικοποιείτε, την ανακρυσταλλώνετε και αποστάζετε με ατμό την ελεύθερη βάση. Στη συνέχεια προσθέτετε θειικό οξύ και ορίστε: θειική αμφεταμίνη.
 

mental

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Εντάξει νόμιζα ότι αυτό είναι το ίδιο ή όπως με την κοκαΐνη που το τελικό προϊόν είναι η hcl. Δεν είμαι χημικός οπότε ελπίζω να με συγχωρέσετε. Είναι δυνατόν να μάθω αυτή τη διαδικασία αν μου δοθεί βήμα προς βήμα οδηγός και να το κάνω προσεκτικά σε μικρή κλίμακα πρώτα; Υπάρχει κάποιος πρόθυμος να μοιραστεί ή να πουλήσει αυτή τη γνώση; Ω και εννοούσα αμφεταμίνη όχι μεθαμφεταμίνη.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Το άλας της αμφεταμίνης του HCl είναι πολύ ασταθές (υδρόφοβο). Τα άλατα HCl για τη μεθαμφεταμίνη, την κοκαΐνη και πολλές άλλες ουσίες είναι σταθερή μορφή.
 
Last edited by a moderator:

mental

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Εντάξει, οπότε επιτρέψτε μου να ρωτήσω με τον σωστό τρόπο. Έχει κανείς έναν οδηγό ή μπορεί να φτιάξει έναν πώς να μετατρέψει το α-έλαιο σε θειική αμφεταμίνη; Ευχαριστώ
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Λάδι (βάση αμφεταμίνης) ή n-φορμυλαμφεταμίνη;
 

mental

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Ναι, το λάθος μου και πάλι. Είναι για τη βάση.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Προσθέτετε σταγόνα προς σταγόνα 70-90% θειικό οξύ έως ότου η βάση είναι ουδέτερη. Η θειική αμφεταμίνη θα κατακρημνιστεί και μπορεί να φιλτραριστεί.

Θα βρείτε ένα βίντεο της διαδικασίας εδώ: https://chemforum.info/index.php?threads/synthesis-of-amphetamine-from-p2np-via-al-hg-video.196/. Ακολουθήστε απλώς τα τελευταία βήματα. Ελέγξτε το pH με ένα χαρτί δείκτη και φιλτράρετε όταν είναι ουδέτερο.
 

mental

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Σας ευχαριστούμε. Επίσης τώρα νιώθω αμήχανα που δεν το βρήκα μόνος μου.
 

Dis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2022
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Γεια σε όλους,
το έχω καταλάβει σωστά....
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε θειικό οξύ με καθαρότητα μόνο 15% για να φτιάξετε θειική αμφεταμίνη από Α-Οίλ (βάση αμφεταμίνης)?
Τι γίνεται με το υδροχλωρικό οξύ 30-33% τεχν. 250ml; Τι λαμβάνετε ως αποτέλεσμα της χρήσης υδροχλωρικού οξέος, αν είναι καν δυνατόν; υδροχλωρική αμφεταμίνη....
Και τι γίνεται με το 39% καθαρό φωσφορικό οξύ; Αυτό είναι πιθανώς φωσφορική αμφεταμίνη;
Ή μήπως έκανα εντελώς λάθος και χρειάζεσαι πάντα τα οξέα με την υψηλότερη καθαρότητα, δηλαδή 96-99%.
Τι άλλο χρειάζεσαι για να φτιάξεις αμφεταμίνη από Α-έλαιο; Έχω ακούσει ότι χρειάζεσαι επίσης καθαρή μεθανόλη, είναι αλήθεια αυτό;
Έχω μια καλή πηγή για καθαρή μεθανόλη, ίσως οι περισσότεροι από εσάς την γνωρίζετε ήδη, "Tankpatronen" / "fuel cartridges"....
Στη Γερμανία δεν μπορείτε να αγοράσετε αυτά τα χημικά σε τόσο υψηλή καθαρότητα... Ή έχετε σχέσεις με τους κατάλληλους ανθρώπους....
Υπάρχουν κάπου στο φόρουμ οδηγίες για το πώς να γίνει η διαδικασία βήμα προς βήμα ή μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα σύνδεσμο για παράδειγμα;
Ξέρω ότι Α-έλαιο + θειικό οξύ = θειική αμφεταμίνη.
Αλλά δεν ξέρω πώς λειτουργεί η όλη διαδικασία, δεν μπορεί να χρειάζονται μόνο δύο πράγματα, Α-έλαιο και θειικό οξύ.....
Θα ήταν υπέροχο αν κάποιος μπορούσε να με διαφωτίσει!
Επειδή έχω λίγο A-Oil αυτή τη στιγμή, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό :)
ευγενικούς χαιρετισμούς
Dis

Εντάξει, κάποιες ερωτήσεις απαντήθηκαν, είδα το βίντεο όπου φτιάχνει αμφεταμίνη freebase, στη συνέχεια αναμειγνύει ακετόνη με θειικό οξύ και το ρίχνει αυτό στην freebase σταγόνα-σταγόνα μέχρι να κατακρημνιστεί και το pH να είναι σωστό.
Αυτό σημαίνει ότι χρειάζομαι μόνο θειικό οξύ και ακετόνη για να φτιάξω θειική αμφεταμίνη από το Α-Ελαιο;
Αλλά τι γίνεται με την καθαρότητα των συστατικών που ανέφερα παραπάνω, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτές τις ερωτήσεις, απλά από περιέργεια....
 
Last edited:

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Α-έλαιο;

Η αμφεταμίνη είναι λάδι;

Είχε άλλη ονομασία;

Είναι αυτά τα προϊόντα τα ίδια;
A-Oil | BMK oil | Phenylacetone | PMK oil | MDP2P Oil | P2P Oil
 
Last edited:

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
https://pharmastores.co/product/amphetamine-oil/#reviews (γνωρίζει κανείς αν αυτό το κατάστημα είναι νόμιμο;)

Μιλάτε για αυτά τα πράγματα; Είναι αυτό μη ρυθμιζόμενο στην ΕΕ; Αυτό είναι ενδιαφέρον. Πρέπει να το ερευνήσω. Ευχαριστώ για την έμπνευση :)
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3

Όνομα αναλυτή N-φορμυλαμφεταμίνη
Αριθμός CAS 22148-75-0
Μοριακότητα Τύπος C10 H13 N O
Μοριακό βάρος 163,20
Ακριβής μάζα 163,2163
IUPAC N-(1-φαινυλοπροπαν-2-υλ)φορμαμίδιο

https:// en.m.wikipedia.org/wiki/Formetorex

Νομίζω ότι είναι αυτό, σωστά; Τι γίνεται με τη δική του δραστηριότητα; Πηγαίνοντας στην έρευνα.
 

drpepperz2!

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Για να απαντήσω στην ερώτηση, είναι αρκετά εύκολο, το hcl δεν είναι τόσο υδροσκοπικό όσο υποτίθεται, το α-έλαιο διαφέρει σε ποιότητα, οπότε ακριβή τύπο δεν μπορώ να δώσω.

Εάν είναι εφικτό, μπορείτε να πάρετε μέγιστο 37% διάλυμα hcl, κατά προτίμηση σε μεθανόλη. Σε νερό λειτουργεί, αλλά είναι πολύ πιο δύσκολο.

Έτσι, αν το 37% hcl σε μεθανόλη είναι διαθέσιμο, ξέρετε πόση βάση moll έχει το λάδι σας. Θα μπορούσατε να αραιώσετε το Hcl με περισσότερη μεθανόλη, υπολογίζοντας μια μικρή υπέρβαση του hcl, για pH ~6,7.

Προσθέστε το σταγόνα-σταγόνα ενώ έχετε μια μικρή δίνη, μετά την προσθήκη της μεθανόλης + hcl βασικά αν χρειαστεί προσθέτετε περισσότερη μεθανόλη και συνεχίζετε να ανακατεύετε για λίγο.

Το προϊόν δεν είναι κόκκινο. Για ξήρανση. Μετρήστε το ph της ξηρής σκόνης προσθέτοντας το σε 20ml αποσταγμένο νερό, εάν αυτό το woeverytingr του pH 7 μπορείτε ακόμα να το διορθώσετε προσθέτοντας μεθανόλη και λάδι, ή προσθέτοντας μεθανόλη ± hcl, μέχρι να έχετε το amf-hcl σας, σε ένα corect PH.

Εάν γίνεται με κανονικό διάλυμα HCL-H20, χρησιμοποιείτε πάντα το υψηλότερο % HCL mutch πιο εύκολο να βρείτε, χρησιμοποιείτε περίπου 1,5x την ποσότητα μεθανόλης όσο και τον όγκο του Α πετρελαίου, προσθέστε σταγόνα-σταγόνα το HCL, λόγω της περιεκτικότητας σε νερό, θα δείτε το κατακρημνιστικό σας πιθανώς να εξαφανίζεται πριν φτάσει στον πυθμένα. Η αύξηση της θερμοκρασίας. θα το κάνει ακόμα πιο θειούχο στο νερό. Συνεχίστε μέχρι να επανέλθει το ph.

Έτσι δεν θα έχετε μια ωραία πάστα, και θα πρέπει να βράσετε σιγά-σιγά το νερό, ή να προσθέσετε περίπου το 60% του όγκου σε μεθανόλη, 48 ώρες στην κατάψυξη, για να κατακαθίσει το A++ amf-HcL σας, να αφαιρέσετε το liqid και να το αφήσετε να στεγνώσει, θα μπορούσατε να ελέγξετε αν το ph του licqid είναι ακόμα σε specs και να βράσετε το υπόλοιπο liqid, για να έχετε το υπόλοιπο amf hcl.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Μπορείτε να αγοράσετε αυτή την ουσία;
 

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2021
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Είσαι σίγουρος ότι το 70% H2SO4 ή το HCl, ούτως ή άλλως, θα είναι αρκετά καθαρό για βέλτιστες συνθήκες; γιατί, ναι, σκεφτόμουν ότι το H2O σκοτώνει το μόριο του Amph και για παράδειγμα μια πλύση με ακετόνη πρέπει να γίνει με καθαρή ξηρή ακετόνη!
... Είμαι ακόμα μπερδεμένος εδώ, αγαπητέ μου*$*
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
301
Points
63
Είναι δυνατή η χρήση υδατικών διαλυμάτων οξέων για τη λήψη αλάτων αμφεταμίνης
Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι το νερό που υπάρχει εκεί θα παρεμποδίσει την καταβύθιση του προϊόντος
Χρησιμοποιείται ξηρή ακετόνη για τη δέσμευση της περίσσειας του νερού και το προϊόν θα κατακρημνιστεί
Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιούνται πολύ πυκνά οξέα
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Νομίζω ότι μπορούμε να το αγοράσουμε PM.
 
Top