Ένας καλός τρόπος για να στέλνετε πακέτα ?

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας,
Έτσι basicaly ξεκίνησα τη δική μου μικρή επιχείρηση και προσπαθώ να καταλάβω έναν τρόπο να αισθάνομαι τα πακέτα με ασφάλεια, έτσι υπάρχει η ερώτησή μου :
Ποια είναι κατά τη γνώμη σας η καλύτερη ταχυδρομική υπηρεσία για αποστολή εντός της χώρας όπως όχι σε ξένες χώρες, σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω Mondial Relay με Fake όνομα και διεύθυνση (έστησα ένα τυχαίο όνομα εταιρείας και πήρα μια τυχαία διεύθυνση), θα λειτουργήσει ? Προς το παρόν δουλεύω μόνο με c-liquids, είναι ασφαλές να στείλω και αν όχι, γιατί ?
Καλή σας μέρα.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Η DPD είναι η καλύτερη για την εσωτερική αλληλογραφία, η DHL είναι η καλύτερη για τη διεθνή αλληλογραφία. Με την DPD μπορείτε να χρησιμοποιήσετε καταστήματα παράδοσης, όπου παραδίδετε το δέμα σας στο πλησιέστερο κατάστημα παράδοσης, και στη συνέχεια ο παραλήπτης παραλαμβάνει το δικό του από το πλησιέστερο κατάστημα παράδοσης. Το υγρό C θα πρέπει να είναι εξαιρετικά ασφαλές για αποστολή, απλά μοιάζει/αισθάνεται και ακτινογραφείται ακριβώς το ίδιο με ένα κανονικό πακέτο υγρού.
 

bonotuto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 7, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
τι είναι το C-υγρό ?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Συνθετικό κανναβινοειδές eqliuid για άτμισμα
 

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την απάντησή σας. Θα ήθελα να κάνω περισσότερες ερωτήσεις, αν δεν σας πειράζει.
Ποια είναι η καλύτερη συμβουλή για τις πληροφορίες αποστολέα, δεν είμαι ηλίθιος σε σημείο να βάλω δικό μου, αλλά αρκεί να βάλω απλά ένα όνομα εταιρείας που επινόησα και μια τυχαία διεύθυνση ? Επίσης ήθελα να φτιάξω φυλλάδια που θα έβαζα στο πακέτο με τα εμπορεύματα κάτι με το εμπορικό σήμα πάνω του και πράγματα που θα το έκαναν να φαίνεται σαν ένα rlly legit πακέτο, να το κρατήσω αυτό Ιδέα ή να το πετάξω ?
Αν έχετε άλλες συμβουλές θα σας ήμουν ευγνώμων, μου αρέσει να δοκιμάζω μόνος μου αλλά προτιμώ να μην πιαστώ στη διαδικασία.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Απλά φτιάξτε μια διεύθυνση που ακούγεται πραγματικά, βεβαιωθείτε όμως ότι ο ταχυδρομικός κώδικας είναι σωστός, μου αρέσει να χρησιμοποιώ πραγματικές διευθύνσεις και να αλλάζω τον αριθμό σε έναν πολύ υψηλό για να είναι στο δρόμο. Βρείτε ένα μέρος που νοικιάζει γραφεία σε πολλές επιχειρήσεις κάτω από την ίδια διεύθυνση και χρησιμοποιήστε τη διεύθυνσή τους. Πραγματικά δεν έχει σημασία. Δεν ξέρω σε ποια χώρα βρίσκεσαι, αλλά σε πολλές χώρες εκτός ΗΠΑ δεν σνιφάρουν με σκύλο ή ακτινογραφία το ταχυδρομείο σου, οπότε κάνε ό,τι θες. Όπως είπα, συσκευάστε το όπως το κανονικό υγρά, αν η συσκευασία σκιστεί και το περιεχόμενο χυθεί κατά τη μεταφορά, δεν θα υποβληθεί σε πραγματικό έλεγχο, απλώς θα κολληθεί με ταινία. Οι άνθρωποι έχουν δουλειές να κάνουν και τα γραφεία διαλογής έχουν υψηλό ρυθμό. Προσέξτε επίσης για δακτυλικά αποτυπώματα/μαλλιά κ.λπ. στο εσωτερικό της συσκευασίας.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
76
Reaction score
46
Points
18
Τα υγρά C είναι πολύ ασφαλή για αποστολή, φαίνεται ότι μοιάζουν με άλλα απλά υγρά. Για τη συσκευασία κατά τη γνώμη μου κενό δύο ή τρεις φορές και πλύνετε με alcol κάθε φορά όλα για να ακυρώσετε κάθε ίχνος, στη συνέχεια χρησιμοποιήστε μια σακούλα milar για την πρόληψη των ακτίνων Χ (σχετικά με τη σακούλα milar υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, δεν νομίζω ότι μπορεί να αποφύγει εντελώς τις ακτίνες Χ, αλλά η προσπάθεια δεν είναι κακή). Θυμηθείτε να χρησιμοποιείτε πάντα γάντια, τα γαμημένα δακτυλικά αποτυπώματα μπορεί να αποτελέσουν σοβαρό πρόβλημα. Μόλις συσκευάσετε το προϊόν σας, κρύψτε το μέσα σε κάτι νόμιμο.
Η διεύθυνση επιστροφής μπορεί να είναι εντελώς επινοημένη και το ίδιο μπορεί να είναι και το όνομά σας, θα είναι πρόβλημα για τον αγοραστή αν αποφασίσει να σας δώσει την πραγματική του διεύθυνση, απλά μην το σκέφτεστε. Αν θέλετε να προωθήσετε φυλλάδια ή αυτοκόλλητα με το εμπορικό σας σήμα, θα σας συνιστούσα να τα τοποθετήσετε στα εξωτερικά κενά, έτσι ώστε όλα να είναι μαζί και να κρύβονται. Καλή τύχη! :)
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Δεν σας ζητούν ταυτότητα όταν θέλετε να το στείλετε;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Βεβαιωθείτε ότι ο ταχυδρομικός κώδικας σας ταιριάζει εκεί περιοχή από την οποία αποστέλλετε. Θυμηθείτε ότι οι μεταφορείς αλληλογραφίας τείνουν να γνωρίζουν όλα τα ονόματα διευθύνσεις και επιχειρήσεις στην περιοχή τους.
 
Top