Fungovala by redukce NaBH4 / CuCl2 pro TMA?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ahoj lidi,

Iv dělal několik b-nitrostyrenů (hlavně), ale také jsem udělal nitropropen odpovídající TMA, vzhledem k tomu, že stejně dělám meskalin.
Mám v plánu pokračovat v redukci nitrostyrenů přes NaBH4/CuCl2, jen by mě zajímalo, jestli by to bylo v pořádku pro redukci 3,4,5-TMOnitropropenu na konečný TMA, o který mi jde?
Chatgpt říká, že je to v pořádku, ale pak mi to několikrát dalo nějakou pochybnou radu 🤣

Díky.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Dobře to funguje pro P2NP na amin, takže by to mělo fungovat i na jiné nitropropeny. Nicméně na The Vesp je příspěvek, kde se píše, že pro DOM, TMA-2, redukci je problém s krystalizací. Sežeňte si nějaký olej, který nekrystalizuje. (může to být špatnou volbou soli)

Nicméně příspěvek pouze od jednoho člena. Doporučuji se zaregistrovat na Vesp. a věnovat čas studiu a hledání tam.

Zde je příslušný příspěvek:

Mělo by to IMO fungovat.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Zajímavé - myslím, že to bude fungovat. Určitě stojí za pokus... Mám LAH, ale trochu se bojím ho v této fázi TBH použít, ale myslím, že nejhorší, co se stane, je, že těch 5 g nitropropenu zfušuju a vyrobím víc - zbývá mi tak 480 g výchozího aldehydu, takže meh.

To je v podstatě to, co jsem si myslel, lol
Zkusím to asi nejdřív na 1g stupnici.....

Abych byl spravedlivý, nejdřív zkusím redukci meskalinu touto metodou, tak uvidíme - aktualizuji, až budu mít další novinky v této věci.....
 
Top