Co děláte v pátek večer? (Fotky)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Pracuji na tomto vakuovém uspořádání a jakmile budu mít 1/2 l destilované vody, hodlám spustit chloroform, který potřebuji destilovat pro budoucí projekt. Až budu hotový, napíšu o tom pořádný článek.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
K jinému tématu, nevíte někdo, jak otočit obrázek při nahrávání? Nikdy předtím jsem na této nástěnce tento problém neměl. 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Vidím, že je to už několik měsíců, takže pokud jste na to ještě nepřišli, otevřete si obrázky v malování a měli byste je být schopni otočit o 90 ve směru hodinových ručiček. Mimochodem, pěkná věc :}
Nechci se ptát na nějaké bezpečnostní otázky, ale získáváte vybavení z internetových objednávek, nebo se dají věci sehnat na místě? Například v "hobby shopu". Můj mozek mě nenechá jít bez toho, abych se nejdřív pokusil improvizovat, ale rychle se učím, že to je špatný přístup, když jde o chemii.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon a eBay vše. Mám skleněné kousky z Amazonu, které byly dodány z Číny. Skvělé nabídky, pokud můžete čekat 3 týdny nebo měsíc. Mám pěkný 3-krk a alihn kondenzátor za 20 dolarů / PC jsou značky Deschem. Je to děsivé, dokud se nepodíváte na věci a neuvidíte, že tento měsíc se prodalo 200 a to je jen 1 konkrétní kus od 1 značky. Minulý měsíc se prodalo 1000 erlymeyerových baněk. 900 nálevek. 350 kompletních destilačních souprav.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Některé věci můžete improvizovat, ale nemůžete improvizovat soupravu pro vakuovou destilaci nebo sestavu pro reflux pod inertním plynem. Pořiďte si 20-30dílnou sadu. Prostě si ji kupte. Nechte si ji poslat k babičkám, pokud musíte. Ta se dá nakonfigurovat na 100 reakcí. Můžete z toho docela dost improvizovat. Já mám zhruba tolik a není toho moc, co bych nedokázal.
Jinak k těm mým největším zádrhelům;

A) to míchadlo s horkou deskou je šmejd. Tohle je ta levná, kterou vidíte prodávat všude kolem 40 dolarů. Přeskočte ho. Má v sobě termistor, který nedovolí, aby se zahřála na víc než 100 °C. Tvrdí, že má 250 wattů topného výkonu, ale ujišťuji vás, že při pohledu na prvek není možné, aby měl 250 wattů. Má asi 5 závitů drátu velikosti rybářského vlasce kolem kartonového kruhu, který je z jedné strany aluminizovaný a z druhé holý karton. Neuvařil by ani hrnek vody. Nikdy! Koupil jsem si z eBaye použitý, 650 wattů, a ten uvaří vodu za 2 minuty. Chybělo jí pár šroubů a míchací mechanismus potřeboval trochu dodělat, tak jsem ji reklamoval a dostal jsem ji za poloviční cenu, 50 dolarů s dodáním. Poznámka; pokud vám míchací mechanismus nepůjde pomalu, uvnitř tohoto je variabilní odpor, který se nastavuje plochým šroubovákem. Otočte ho nahoru.

B) Zahříval jsem to jiným způsobem a 3x za sebou jsem do kondenzátoru vyvařil vodu. Když to začne být razantní, nemůžeš podtlakové vedení vytáhnout. Je na něm podtlak, blbečku! Potřebuješ ventil, ale dokud ho nemáš, funguje odšroubování pouzdra teploměru a můžeš i kontrolovat, kolik vypustíš a udržíš nějaký podtlak.
 
Last edited:
Top