Question Dvě otázky

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, přeji hezký den. Mám dvě otázky. První se týká konzultace s odborníkem, a to ohledně metod extrakce efedrinu z tablet. Nejsem si jistý, zda metody popsané na těchto stránkách mohou fungovat pro pilulky, které mám. Mám seznam pomocných látek, které mé pilulky obsahují (mám asi 300 pilulek s 50 mg efedrin-hydrochloridu v každé). Pomocné látky jsou:
-Mikrokrystalická celulóza.
-Talc
- stearan hořečnatý
- Karboxymethylškrob sodný (typ A).
Který způsob extrakce hydrochloridu efedrinu by byl při tomto složení vhodnější?

Druhá otázka se týká problému, který jsem měl s 2000ml baňkou s plochým dnem a dvěma hrdly. Baňka byla znečištěná a na hrdlech byly zbytky reakce hliníkového amalgámu. Jedno z ústí jsem zakryl skleněnou zátkou, a když jsem se snažil zátku odstranit, zasekla se a nemohl jsem ji dostat ven. Co mohu udělat, abych tuto skleněnou zátku odstranil, aniž bych baňku poškodil? Zdravím vás a děkuji.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
467
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
je tu vlákno o extrakci efedrinu z pilulek 😃

druhé opláchnutí hrdla v horké vodě na chvíli by se mělo ztratit
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Pusťte horkou vodu přímo na spoj a dejte ho do mrazáku. Zítra se rozpadne 1 kapka vody mrznoucí na základním řezu může vyvinout větší sílu než zvedák na auto. Sodná sůl karbomethoxy strch je bílý prášek, který se rozpouští v rt vodě a absorbuje jí hromadu a vytváří pěknou stabilní emulzi, která váš pokus posere. To je ten viník. Ve vodě se mění na gel
 

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den. Ráda bych věděla, zda existuje nějaký konkrétní způsob, jak odstranit karboxymethylškrob nebo jak zabránit tomu, aby se reakce zkazila. Jsou popsány různé metody extrakce efedrinu. Tablety mají různé scipience v závislosti na farmaceutické značce, i když některé se shodují. Systém extrakce efedrinu je obecně u většiny tablet přibližně stejný ? nebo se liší pro různé pomocné látky?
Metoda extrakce parní tryskou funguje pro pomocné látky v mých tabletách ?.

Otázka, jak odstranit skleněnou zátku uvízlou v baňce se zbytky reakce, zkoušel jsem to horkou vodou, mýdlem, moc se mi to neosvědčilo.
Zkusím metodu s mrazákem, ale může se stát, že se sklo rozbije a zničí mi baňku.
Moc vám děkuji za pomoc. S pozdravem.
 
Top