Question Chráněné aminy?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Tento článek si získal mou pozornost a zvědavost.


Podle všeho v roce 2015 úřady zabavily tercbutoxykarbonyl mdma, což je právě mdma s ochrannou skupinou nalepenou na aminu.

Myslím, že by to mohla být skvělá cesta vpřed směrem k pašování drog a konzumaci obecně. Zjistilo se, že tato t boc mdma je po požití proléčivem pro mdma. Člověk tedy může nelegální látky konzumovat legálně.

Pochybuji, že by to prošlo v USA, a neprochází to ani v Austrálii, z právního hlediska, ale mnoho dalších zemí by z toho možná mohlo mít prospěch.

Otázkou je, proč to není běžnější a známější? Hádám, že proto, že člověk musí užít nelegální drogu, aby si vyrobil legální drogu, v podstatě. q
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Je to vskutku zajímavé k zamyšlení. Podobné věci se v současnosti dělají při pašování kokainu, kdy se kokain zkapalňuje a míchá s jinými látkami, jako je keramika nebo beton.
Když skupiny používají podobné techniky, předpokládal bych, že každá skupina má své vlastní způsoby, které se snaží co nejvíce utajit.

Ve většině případů bude dávat větší smysl vybudovat laboratoř a vyrábět drogy "na místě", než je převážet ve velkém po světě, tresty za prekurzory nejsou tak vysoké jako za drogy, záleží na konkrétním případu.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Rozhodně platí, že "standardní" způsoby distribuce léčiv jsou standardem z nějakého důvodu.

Jediný způsob, jak by to mělo smysl, je, kdyby se je někdo snažil prodávat v zemích s analogickými zákony nebo se snažil mít alespoň špetku legální naděje na řekněme přepravu množství pro osobní použití přes hranice.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Jediný způsob, jak by to dávalo smysl, je, kdyby bylo možné připojit aminovou skupinu A ochrannou skupinu současně, čímž by se technicky zabránilo tomu, aby se v jakémkoli okamžiku jednalo o nelegální drogu. To se však zdá nepravděpodobné.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Byli byste překvapeni, co jsou některé proléčiva. Tohle byla kampaň s malým úsilím, existují metabolické procesy, které je téměř nemožné znovu chemicky vytvořit a které mění neškodné chemické látky v léčiva. Vaše játra jsou mistři chemici, kteří dokážou například z odčervení koní (levamisol ) udělat aminorex, silný stimulant. existují prodrugy k lsd pervitinu a mnoha dalším, které se musí msgc poznat, protože nejsou pozitivní na drogy.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Byli byste tak laskaví a dm mi o některých zmíněných lécích? Děkuji
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Obecně lze říci, že v době, kdy jsou nelegální proléčiva pojmenována, jsou již nelegální. Tento patent dole obsahuje mnoho cest k proléčivům nepovolených látek, tento odkaz hovoří o mnohém, aniž by vyložil chemické názvy https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519.
Zde jsou další informace;
1p-lsd
GBL 1-4 butanedion
N,t-boc-mdma
"Existuje celá řada proléčiv amfetaminu a/nebo metamfetaminu, mezi něž patří amfecloral, amfetaminil, benzfetamin, klobenzorex, D-deprenyl, dimethylamfetamin, ethylamfetamin, fencamin, fenethylin, fenproporex, furfenorex, lisdexamfetamin, mefenorex, prenylamin a selegilin".

1-Aryl-3-fenetylamino-1-propanon-hydrochloridy 1-10, které jsou potenciálněpotentními cytotoxickými látkami, byly syntetizovány Mannichovými reakcemi za použití paraformaldehydu, fenetylamin-hydrochloridu jako aminové složky a acetofenonu, 4'-methyl-, 4'-methoxy-, 4'-chlor-, 4'-fluor-, 4'-brom-, 2',4'-dichlor-, 4'-nitro-, 4'-hydroxyacetofenon nebo 2-acetylthiofen jako ketonové složky.

N,N-dipropargyl-2-fenylethylamin a N-propargyl-2-fenylethylamin

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Všimněte si, že je třeba dbát na to, kdykoli se ve stejné skupině vět objeví slovo "cytotoxický". Význam je neurčitý od antibakteriálního až po tvrdou chemoterapii a proč neodkazovat na 4-chloramfetamin, který vyhlazuje serotonergní neurony (tvrdí se, že poskytuje největší euforii, ale je jasné, že by to bylo naposledy, kdy bychom se sjeli). Jde o to velmi dobře zdokumentovat známé údaje o všech sloučeninách, abyste zjistili, zda se vyplatí je získat dříve než vy. Můžete být skvělým syntetickým organickým chemikem, ale nenechte se zabít biochemií.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Vůbec nejsem chemik. Ani zdaleka ne. Jen jsem chtěl na jeho žádost reagovat nějakou relevantní informací. L-dopa a aspirin jsou proléčiva, ale ne tak zajímavá. Lidé se mě ptají na chemii mnohem víc, než by měli, a já se pouštím do lovení odkazů, v čemž jsem opravdu dobrý. O CHEMII jsem přemýšlel snad dva roky.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Získání správných odkazů je v mých očích do značné míry chemie. Musíte také ovládat jazyk, abyste z něj vytáhli relevantní informace, a před jejich tlumočením stačí trochu posypat smyslem pro chemii, aby váš výklad dával smysl, dokud se tak nestane. Získání správných referencí na téma obsahující chemii je nezvykle první vlastnost, ale může být použita k odemčení dveří do posvátné chodby, kde některé dveře budou ještě alespoň na nějakou dobu zamčené, ale většina bude otevřená a poměrně dost bude jiných chodeb. Ztrátu je třeba předpokládat dříve, než se o ni začnete starat, a světlo, které jste nasbírali, vám posvítí na cestu. Dovolte mi nesouhlasit s tím vaším "ani zdaleka", aniž bych vám zvedal sebevědomí víc, než je třeba, abych litoval, a správná cesta je ode mě slíbena. Neboť pokud mám znalosti, abych pomohl, dobré odkazování je kromě cihlu po cihle povahy účinnosti ve výuce sebe chemie nebo ostatním (kde to považuji za povinné). Chemik je také dobrý v postřehu pojmů, které je třeba si osvojit počínaje základy, experimentátor je spíše těžko popsatelný a složitý charakter, ale tak to vidím já: "dokud děláš med, jsi včela". Právě jsem překvapil biologa jsem říct velký omyl, ale hmyzí chodba mého je v mé galerii entomologie v oddělení bezobratlých nerad zabloudím do. Na zdraví ;)
P.S. výše uvedený text je pro všechny čtenáře a doufám, že se každý dostane tam, kam chce. Očekávám, řekněme "německou kvalitu chemie" jen od toho, kdo je skoro tam.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC a FMOC jsou dobře známé aminochranné skupiny, ale i acyly se obvykle hodí, pokud se jedná o drsnější podmínky (větší ztráty v závislosti na acylu). Můžete také pokukovat po jejich enzymatické hydrolýze, která může být v pohodě kvůli opakovanému použití a specifičnosti, pokud by měla být provedena deprotekce (1pLSD je také proléčivo, ale nemusí být deprotekováno, k tomu dojde po požití).
 
Top