Oxidační štěpení piperinu na piperonál ozonolýzou

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Po velkém safrolovém suchu se objevilo mnoho dalších prekurzorů a metod syntézy. Toto je jedna z nich vycházející z piperinu (získaného z černého pepře). Osobně to považuji za nejjednodušší zdroj prekurzoru MDMA. Má však v produktu určité nečistoty a jako zdroj okysličovadla používá generátor ozonu - což spotřebovává hodně elektřiny.
Obecný postup :
1, Roztok piperinu se připraví rozpuštěním piperinu v 5% roztoku vody v acetonu.
2, Zapne se generátor ozonu a roztokem 1 se protáhne proud.
3, Po uplynutí několika hodin se generátor ozonu vypne a roztok se 2x extrahuje etherem.
4, Spojené éterové extrakty se vysuší nad bezvodým NaSO4 a éter se odstraní destilací.
5, zbývající olej ztuhne ochlazením.

Nejdůležitější částí reakce je reakční doba. Pro zvětšení reakční plochy by bylo možné použít generátor ozonu s vyšší účinností a bublátor s rovnoměrným prouděním plynu.
Reakční dobu určuje velikost dávky. U menších dávek, které jsem dělal (asi 1~2 g piperinu), jsem nechal reakci pokračovat přes noc - asi 8~10 hodin a všechen piperin byl přeměněn (ověřeno TLC a GC/MS). V polovině reakce jsem rychlost konverze nekontroloval, takže reakce mohla skončit dříve.
Nemám zkušenosti s většími operacemi, takže pro ni nemohu určit reakční dobu. Ale jsem si jistý, že bude potřebovat delší reakční dobu kvůli většímu množství přítomného piperinu.

Nečistoty produktu jsou různé produkty štěpení na různých uhlíkových vazbách. Ale piperon je nejdominantnější. - Asi 80 %.
Proces separace je poměrně obtížný, protože rozpustnost a složení nečistot a piperonalu jsou podobné. Pomohla by frakční destilace nebo přesná sloupcová chromatografie.
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
11
Points
8
Ozonolýza piperinu na piperonal, to je to, co hledám chvíli, ale úplně podrobně, četl jsem článek sci im sure you too,
Provedli jste tu reakci? Ne teorie
Nebo jiný způsob, jak z kyseliny piperonové získat piperon (oxidace pomocí kmno4 bez periodátu draselného)?
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Používáte hodně elektřiny? třeba k převodu 100 kg piperinu.
Myslím, že s generátorem o výkonu 10 g za hodinu může vstřikování kyslíku vést k výrobě 50 g ozonu za hodinu. a dokáže klovat 500 g piperinu za 8 hodin.
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
11
Points
8
Ano, funguje to dobře a výkonný generátor ozonu je klíčem k tomu, aby tento rutinní postup stál za to.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Chci jen vědět, jestli se dá udělat více koncetrátu , jako 100 grm piperinu v 500ml, protože..je to osina v zadku nebo příliš velký objem rozpouštědla použít..nebo na méně 500 g v 10 litrech acetonu.
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Vyzkoušel někdo z vás generátory ozonu do vody od společnosti ali**press? Některé z nich uvádějí 10 g/h.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Na YT je k dispozici video
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Nevím, zda je to ten, který jsem viděl, a nakonec neurčuje, jakou sloučeninu získal.

 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
rozhodně vysvětluje, co získal a kolik ozonu měl použít.
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Pravděpodobně potřebuje čistý O2 a výkonnější generátor O3. Proto se ptám na ty, které slibují 10 g/h.

Mimochodem, o3 by reagoval s N2 a narušoval proces?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Rozuměli jste vůbec tomu, co na videu říká?
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Myslím, že poté, co jsem v průběhu let syntetizoval 2cb, alkylnitrity, několik cest k p2p a úspěšně provedl několik typů extrakcí alkaloidů, jsem schopen pochopit postup ve videu. Vidím, že se zde registruje spousta lidí, kteří o chemii nic nechápou, ale pokud mi můžete odpovědět na mé konkrétní předpokládané příčiny, proč sotva získá stopy piperonalu, nemusím ztrácet čas vysvětlováním, čemu nebo čemu nerozumím.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Ve videu doslova říká, v čem se mýlí.
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
No, budu se na to muset podívat znovu, protože jsem to viděl před několika týdny a pamatuji si jen, že neznal přesnou příčinu a musel se podívat na někoho, kdo získanou sloučeninu analyzuje.
 
Top