N,n-DET redukční aminací z tryptaminu pomocí acetaldehydu?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Dobře, zkoušel jsem tuto syntézu, iv jednou neuspěl a myslím, že vím, co jsem udělal špatně, ale udělal to někdo úspěšně? Vlastně mám teď přístup k TLC, takže bych měl být schopen lépe vidět, co se děje, a jestli se to skutečně redukuje na jednu látku.....

Nevím, jak by se to mohlo lišit od jiných redukčních aminací tryptaminů za studena, i když.... stechiometrie všechno vychází... tedy pokud vím... rozhodně nejsem žádný mistr - nebo sotva dokonce amatér!

Dělám si poznámky o všem, co dělám, a vím, že moje činidla jsou dobrá, takže pokud je to prostě případ, kdy to nikdo nezkusil, protože nechtěl DET, budu to zkoušet dál, ale samozřejmě pokud to někdo udělal, nasměrujte mě správným směrem?

Nejsem si jistý, jestli jsem to minule udržoval dostatečně studené.....
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ano, to lze určitě provést.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Dobře se rozbíhá...

Předpokládám, že jsem to minule neudržoval dostatečně chladné a místo toho jsem dostal vedlejší produkt b-karbolin nebo tak něco.

K téhle reakci jsem se vlastně chtěl vrátit...

Provedl jsem reakci a v podstatě jsem se věnoval obojímu, mezitím jsem pracoval na jiné reakci (Henryho/nitroaldolová reakce na 2,5-DMOBA) a také jsem se učil, jak provádět TLC, než jsem ji znovu vyzkoušel.

Acetaldehyd je stále o něco otravnější získat, ale Je pravděpodobně zhruba stejná cena (možná o něco více) jako roztok formalínu - rychle jsem přišel na to, že je lepší přidat ho do roztoku methanolu vzhledem k jeho bodu varu!

Mohu se zeptat, zda to provádíte úplně stejně jako formaldehyd /redukční animaci - jako že stále děláte několik "kol" přídavků acetaldehydu a pak NaBH4? Je hezké, že konečně potkávám někoho, kdo to udělal... kdybyste mohli přidat JAKÉKOLI podrobnosti, bylo by to OPRAVDU užitečné.

Pro mě; n,n-DMT je super a všechno a byl to důvod, proč jsem se začal věnovat chemii - JAKOŽE, nebyl to zdaleka jediný důvod a asi bych řekl, že hledání způsobu, jak vyrobit DET, mě zajímalo DOST víc než DMT, vzhledem k jednoduchosti jeho extrakce z mimózy...

Takže jo, vzhledem k tomu, že tohle je v podstatě celý důvod, proč jsem se "dal na chemii" - pokud byste mohli přidat JAKÉKOLI podrobnosti o svých zkušenostech, opravdu by mi to pomohlo...

Děkuji za potvrzení, že to lze udělat - tyto znalosti, spolu s mými zkušenostmi s DMT syntézou a tím, co jsem se dozvěděl z vyzkoušení několika syntéz, stejně jako čtení hodně by mi mělo pomoci v mém hledání!

Jsem TAK DĚSIVÝ, že jsem se dozvěděl o reduktivní animaci tryptaminu pomocí aldehydů/ketonů.
Než jsem si přečetl o tomto způsobu, díval jsem se na tu syntézu, kterou Hamilton Morris přidal do své epizody DMT, kde ten člověk skutečně jakoby dělá reduktivní animaci, nicméně iv od té doby slyšel, že to ani nefunguje a museli "falešně" poslední krok krystalizace.
Dokonce jsem sehnal všechna ta RANDOM rozpouštědla, která používal (myslím, že to začal v DCM a pak použil DCE? V jedné fázi - každopádně to tak nějak následuje tuto metodu, nicméně si myslím, že ani nepoužil ledovou lázeň (mohu se mýlit, protože jsem se na to nedíval asi rok, co jsem začal s tímto hledáním).

Takže se omlouvám za dlouhý příspěvek; je to vzrušující, když někdo potvrdí něco, co jste chtěli udělat za rok nebo tak!

Jinými slovy, i když jsem cvičil tím, že jsem DMT, opravdu chci DET.

Jo a taky je ta práce stejná jako s n,n-DMT?

Prostě dokončíš RXN a pak ho uhasíš ve vodní lázni, pak bazifikuješ a extrahuješ DCM, pak RE-xuješ n-heptanem?

Nebo musíte provést extrakci typu A/B DET?
Jakékoli podrobnosti by byly skvělé...
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Nevadí mi sdílet poznámky k syntéze, ale fórum mi to nedovolí. Při každém pokusu o odeslání příspěvku se objeví chyba. Pokud máte stále zájem, pošlete mi DM.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mám dvě otázky....z vaší DM.

1. Připravili jste roztok methanolu/acetaldehydu, který jste přidali do adiční nálevky, aby byl méně reaktivní, což znamená lepší kontrolu teploty a menší odpařování?

2. Předpokládám, že ve vaší přípravě byl použit K2CO3, aby byl roztok před extrakcí zásaditý? Mohl byste ho stejně snadno nahradit KOH nebo NaOH a pak vysušit buď pomocí MgSO4 nebo dokonce CaCl2 nebo něčím podobným? Pokud jste to použil jen proto, že jste to měl a dělalo to více věcí najednou, než že by to musel být konkrétně K2CO3, upozorněte mě na to, protože jsem měl v plánu to zpracovat jen bazickým roztokem s použitím NaOH nebo MgSO4 - v podstatě úplně stejné zpracování pro DMT... jinými slovy, zdá se mi hloupé kupovat bázi, kterou nemám, když mám náhrady...
 
Top