Question Kdyby někdo začínal od nuly, kam byste ho nasměrovali?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Chemie léčiv mě bezmezně zajímá. AKTUÁLNÍ chemie už tolik ne.

Rád bych si sedl a naučil se některé základy. Mám na to volný čas a internet.

Kam bych se měl obrátit, abych se seznámil se základy chemie? Na Youtube?

Jak dlouho by mi trvalo naučit se vyrábět něco jako alprazolam?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Můj milý příteli, zcela chápu vaše smýšlení, ale pokud mohu, z celého srdce vám doporučuji, abyste se pokusil pochopit také základy a pak se u každé dokumentace týkající se léčiv prosím informoval o jevech spojených s přípravným procesem. Youtube je dobrý začátek také mě to nasměrovalo na správnou cestu vedle Vogelovy praktické organické chemie (je to velké .pdf nebojte se hodně vás to naučí) začněte pochopením obecných/anorganických základních pojmů pak přejděte k základním laboratorním technikám (rekrystalizace, destilace, acidobazická extrakce a samozřejmě samotná syntéza a další purifikační metody vakuová filtrace, vysolování, rozpouštědla, činidla atd...) pak musíte zvládnout zápis molekulových struktur a nomenklaturu (jejich pojmenování). Alprazolam je silný, a i když existuje poměrně nová horká metoda jeho jednoduché syntézy z dosažitelných prekurzorů (2-amino-5-chlor-benzofenon + 2-bromo-propionyl-chlorid + hydrazin + rozpouštědla a vybavení) laskavě doporučuji začít nějakými cvičnými pokusy před manipulací s nebezpečnými chemikáliemi a také nejprve vyrobit diazepam (protože je méně účinný a jste asi desetkrát méně ohroženi náhodným předávkováním), také nemusíte používat hydrazin, který je poměrně výbušný. Začněte s jednoduchými věcmi, jako je fluorescein, a propracujte se k amfetaminu tím, že si syntetizujete vlastní 2-fenyl-nitropropen a proč ne nitroethan (je to možná demotivující, ale je to něco, co všichni konfruntujeme), ostatně na bitchute.com je uživatel jménem ChemPlayer... sledujte jeho videa a učte se od něj praxi a používejte Vogela jako slovník pro Pihkal, který by měl být vaší biblí ke studiu alespoň do doby, než začnete vidět a chápat zákonitosti a co každý krok znamená (Saša odvedl skvělou práci tím, že vysvětlil každý důvod prováděných kroků). Bůh štěstí a hodně rychlosti!

P.S. Jsem si vědom toho, že sedativa jsou vaším cílem a upřímně doufám, že zbohatnutí není vaším plánem, ale zvýšení vaší hodnoty jako osoby, abyste byli důstojným potomkem Prométhea, GHB je mnohem jednodušší na výrobu sedativ, ale má své nebezpečí při používání.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

Moudrost je existenciálním cílem porozumění okolnímu světu a vychází ze zamyšlení se nad sebou samým a hledání v hloubi svého nitra. Experimentování s hmotou je metaforou pro nalezení JÁ.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Dobrý den. to je opravdu těžká upřímná otázka tam. já také sdílím tu touhu naučit se tyto věci pro mnohem víc než, jeho zajímavé. dostat odpovědi na základní otázky by mohlo být trochu těžké zde. bez urážky, toto fórum je mnohem pokročilejší s různými cíli. moje metody byly dosud toto. začít jíst, dýchat a spát chemie.Nastavil jsem si jeden cíl, kterého chci dosáhnout, víc než to v tak složitém a rozmanitém oboru prostě nepůjde. sledujte každé video na youtube, které najdete, i když se zdánlivě netýká vašeho zájmu. musíte si vytvořit základy základů. řekněme, že si vezmete online kurz pro gen. chem. a nebo chem.1./2. Kup si všechny přístroje a prostě si je vyzkoušej, abys viděl, jak se všechno spojuje a funguje dohromady. pokud bys chtěl něco vyrobit, možná si kup všechny chemikálie, jen abys je měl. prostuduj si ksakru všechny listy s popisem a nauč se všechny základní vlastnosti a reaktanty. v podstatě to, co se dělá a nedělá.prostudujte si seznamy chemických látek, abyste zjistili, co všechno je bezpečné, a naučte se o nich všechno. prostudujte si podmínky skladování a způsoby skladování těchto chemikálií, abyste nevytvořili chemický spad... smích... a hlavně se se mnou podělte o všechny způsoby, které jste našli, účinnější než výše uvedené. já jsem taky trochu ztracený... smích.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Mluvili jste moudře! Prosím, zkuste mi PM mohu vás považovat za hoden mého soukromého a přizpůsobené vedení Abyste dosáhli svého cíle tím, že vám poradí na místě. V závislosti na tom, kde se nacházíte I, může také pomoci vám zdroj vše, co je potřeba, a pracovat na cestě k produktu v takovém pořadí, že budete mít navždy pochopil, co potřebujete vědět. Naštěstí se objevila nová a vzácnější méně komplikovaná metoda pro to, co chcete, ale budete potřebovat krok za krokem vedení, pro které nabízím své služby. Všichni moji stážisté dosáhli úspěchu v různých oborech a já jsem s vášní pro sedaci, takže jsem ochotný vám pomoci jak hetre, tak žádaněji v soukromí.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Začněte tím, že se dozvíte, jak extrahovat DMT. Poté se naučte, jak DMT přeměnit na džus pro vape. Jakmile to zvládnete, můžete se naučit, jak přeměnit CBD na aktivní kanabinoidy.

To by vás mělo na chvíli zaměstnat.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Extrakce DMT je nejvzdělanějším a nejúspěšnějším výchozím bodem, metod je všude na internetu spousta a mohu ověřit, zda je ta, kterou si vyberete, vhodná. Naučí vás extrakci alkaloidu z rostlinného materiálu (nejlépe z kůry kořene Mimosa hostilis), poněkud veselým způsobem tato příprava funguje lépe s ghetto laboratoří a metodami (hádám, že vše bude vysvětleno, ale moje rada je, že byste měli použít organické rozpouštědlo co nejčistší a se slušně nízkým bodem varu C6-C8 nebo jinak petrolether, budete také potřebovat co největší injekční stříkačku, protože ty, které se používají na čištění uší 60-150mL se dají sehnat spíše ve zdravotnictví než v normální lékárně, pipeta na vaření je také velkým pomocníkem) kromě sklenic a dalších věcí budete možná potřebovat mlýnek na kávu (po vyčištění ho můžete použít na vaření potravin), nezapomeňte na velkou nálevku (plastová je v pořádku, nejlepší je polymer typu HDPE) a možná akvarijní ponorný ohřívač, abyste směs udržovali při teplotě kolem 40C (teploměr je užitečný), pH papír je dobré mít, ale není to nezbytně nutné, a v neposlední řadě pyrexovou misku do mrazáku a naběračku a pinzetu na vybírání krystalů, filtrační papír (stačí kávový) je na to, abyste krystaly položili a nechali je absorbovat tekutinu na povrchu. Jakmile je úroda krystalů z mrazáku sesbírána, můžete nechat misku se zbývající tekutinou odpařit její část (opatrně lze použít fén), než ji umístíte zpět a budete mít další úrodu. Co se týče chemie CBD, zatím jsem ji nezkoušel, ale láká mě a možná ji jednou vyzkouším... S pozdravem!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Jsem také aspirující a nadšený začínající chemik, toto vlákno mi velmi pomohlo, děkuji,
 
Top