Question Jak vyrobit methyloamin ve vodě

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Může mě někdo poučit o tom, jak z methylaminu Hcl Cas 593-51-1 vyrobit methyloamin v kapalné vodě?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Stačí si ji koupit již hotovou bro
 
View previous replies…

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Obvykle se mi to daří. Ale Čína nyní zavedla zákaz a čínští výrobci ji zřejmě nesmějí prodávat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý den, vezměte 1 mol methylaminu (nikoli methyloaminu) hydrochloridu a rozpusťte jej v minimálním množství vody.
Pomalu tam přidejte 1 mol vodného roztoku NaOH. [1 mol NaOH použijte k přípravě koncentrovaného 50% NaOH sln].
Dávejte pozor, že methylamin je velmi těkavý a jedovatý. [použijte osobní ochranné prostředky a ventilaci]
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Dobrý den, bylo by možné, kdybyste mi také poskytli syntézu pro methylamin v jednoduchém popisu a také byste mi mohli sdělit množství jednotlivých složek v gramech, což by mi velmi pomohlo, děkuji, také znáte nějaké evropské poskytovatele pro methylamin.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
2 díly formaldehydu + 1 díl chloridu amonného. Viděl jsem, že lidé reagují různými způsoby. Já to refluxuji ve vakuu po dobu 4 hodin, pak to destiluju ve vakuu, abych získal co nejvyšší poměr monomethylamonium chloridu ve srovnání s di a tri methylamonium cl. Pak se to vyčistí od nezreagovaného chloridu amonného butylovým nebo ethylalkoholem nebo methylalkoholem, který lépe rozpouští methylaci. Takže refluxujete, filtrujete za tepla. Pevné látky se vyhodí a pak to uděláte znovu. Až čtyřikrát, pak se propláchne chloroformem, který rozpustí di a tri.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Znáte nějaké evropské prodejce pro Methylamine 40% Aqueous?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Rozhlédněte se po sekci Reagents and Equipmnet a vyhledávejte.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Chtěl jsem jen upozornit lidi, kteří se dívají na to, jak deproyonovat hcl na bázi methylaminu, že pokud je vaším prekurzorem sůl ( hcl, síran, uhličitan, fosforečnan atd.), můžete to udělat in-vitro a ušetřit si spoustu úsilí rozpouštěcího času navíc. Stačí přidat 2× větší množství (v molech) hcl a upravit ph celé směsi.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Můžete prosím vysvětlit, co máte na mysli. Opravdu by mi pomohlo, kdybyste si to se mnou prošel, prosím.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Zajímalo by mě, proč jsem to nikdy neviděl. Každopádně. Methylamin HCL je také známý jako methylamonium chlorid. Podívejme se na jeho mol;
Mělo by to být CH³NH²HCL a methylamin je CH³NH².
CH³ methylová skupina, methan
NH² AN amin, aminoskupina
HCL chlorovodík, kyselina
Mol. Hmotnost CH³NH²; 31,058 g/mol
Mol. hmotnost CH³NH²HCL; 67,52 g/mol
67.52g-31.058g=36.452g
Mol.hm.HCL? 36,452 g/mol.
Pokud vezmete mol methylaminu a přidáte mol HCL, dostanete mol. methylaminu hcl!
Nyní jej neutralizujme. Věděli jste, že mol NaOH (hydroxidu sodného) neutralizuje mol chlorovodíku? Je to pravda. Skvělé na tom je, že HCL a NaOH jsou pro sebe jako stvořené. Na+ spojuje Cl- a to je (NaCl) sůl. H+ si vezme OH- a vytvoří(H²O) vodu. Ze dvou žíravých jedovatých produktů vznikají 2 neškodné.
Je to stejné pro všechny Hcls na každý mol jakéhokoli vašeho prekurzoru (to je HCl) potřebujete mol NaOH, abyste ho neutralizovali na základní molekulu
Takže sečtete moly prekurzoru a moly methylaminu HCL a přidáte tolik molů louhu a je to. Reakční nádobu musíte samozřejmě ihned přivést, protože methylamin je plyn.
 
Top