Podařilo se mi to KONEČNĚ?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Takže jak jsem jistě několik z vás pochopilo, iv se pokoušel o ketolýzu tryptofanu za účelem získání tryptaminu, ale měl problémy.
Ukázalo se, že jsem prostě nedokázal sledovat pokyny, protože jsem si dělal přestávky, nedělal si poznámky a zapomínal, kde jsem.
S potěšením mohu říct, že jsem to napravil a získal jsem toto.....
Co si o tom myslíme? Chtěl jsem udělat TLC, ale mám jen MASIVNÍ desky a zaprvé jsem si nebyl jistý, jaké chemikálie použiji k "rozvinutí" zmíněné TLC desky, ale také by obrovská velikost - mluvím o 20cmx10cm, způsobila nějaké problémy s absorpcí kapky? Také jsem to pochopil tak, že stačí rozpustit malou kapku ve vodě a pak to celé natáhnout kapilární trubičkou, aby se vytvořila "mikropipeta", kterou se kapka kápne na desku, a pak počkat, až se vstřebá do křemeliny, než ji postavím na výšku a vložím do MASIVNÍ vyvolávací nádoby (nebo velké zavařovací sklenice), kterou bych použil k vyvolání.
Omlouvám se, jestli používám špatnou terminologii, učím se za pochodu, ale za pár měsíců jsem se dostal tak daleko.
Omlouvám se, vím, že je toho v tomto příspěvku hodně, spousta otázek a tak, takže se omlouvám, jen jsem si říkal, že to tady už někdo dělal... určitě.
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 236
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 212

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Postupoval jsem podle zápisu v rhodiových archivech, který používal l-karvon v mátovém oleji, pouze jsem ho vyměnil za cyklohexanon (z výše uvedeného zápisu o ketonu katalyzovaném). To bylo v podstatě vše. Mám ještě nějaký "mateřský louh", takže ho možná použiju, abych zjistil, jestli s ním můžu dekarbonizovat víc, ale tbf o tom pochybuju - myslím, že ten experiment asi jen zopakuji, pokud budu potřebovat víc. Musím to seškrábat a zvážit, abych zjistil, jestli je rozumné předpokládat, že je to skutečně tryptamin. Chci říct, že jsem to odpařoval z vody, což bylo super otravné a pomalé - DCM by bylo lepší, ale z nějakého důvodu to nezanechalo vrstvu, takže předpokládám, že je to mísitelné s terpentýnem - což činí výše uvedený zápis nesprávným u druhé poloviny nebo výtěžnosti uvedeného tryptaminu. Pochybuji, že to někdo skutečně přečte nebo odpoví, protože zde nemám mnoho zkušeností, ale hej ho, je to pro mě obrovský úspěch, pokud je to tryptamin. Iv šel od znalosti pouze o extrakci molekul z rostlinné hmoty, aby se naučil tento proces v cca 4 měsících.
Dal jsem si rok na učení, ale ukázalo se, že získat znalosti není to nejtěžší! Získat příslušná činidla je!! Zejména proto, že se teď chci zaměřit na fenetylaminy - také jsem si právě uvědomil, že jsem to napsal do špatné sekce (moc se omlouvám modům, mohli byste to případně přesunout do sekce tryptaminů?) Omlouvám se!
 
Top