Question Dokáží prodejci skutečně stoprocentně odbavit cla?

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Chystám se uzavřít obchod s dodavatelem ze země mimo EU (pouze několik gramů konkrétní chemické látky pro laboratoř).
Prodejce říká, že a odpovědný za celní odbavení výrobků. Kromě toho používají dokonalé utajení. Tvrdí, že mají 100% úspěšnost přepravy.

Nabízejí také opětovné zaslání v případě, že by je celníci zabavili, ale o to nejde: nechci, aby celníci zabavili vůbec nic. To je důležitější než peníze.

Jaké s tím máte zkušenosti? Opravdu se dají proclít a mít 100% úspěšnost přepravy?
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
NE! Nemohou.

Stále musí projít celním řízením ve vaší zemi...

I když to vypadá, že je zásilka odesílána v rámci EU, mohou celníci provádět namátkové kontroly zahraničních zásilek...

Nic není stoprocentní.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Myslel jsem si to.
Jak dobře může být skrytý? (pro pár gramů nereaktivní chemické látky, o které většina lidí ani neslyšela).
Má někdo zkušenosti s takovými skrytými zásilkami?
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Několik gramů je snadné skrýt, měli byste si promluvit a domluvit se s odesílatelem na utajení.
 

crazyinmate

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 28, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
No a já jsem zažil podobnou situaci s prodejcem CN, který nabízel krásné RC. Říkali úplně to samé, já to risknul a zaplatil 230$ a po 7dnech mi poskytli Tracking number, které 14dní nemělo žádnou aktivitu, pak najednou bylo uvnitř EU a 4-5týdnů po zaplacení mi přišel dopis, nevím jak to udělali, ale měli firmu/osobu uvnitř EU, která to přeposílala do mé země.
12-13dní po obdržení TN jsem skutečně myslel, že mě podvedli, protože kde veeeery pomalu odpovídali, také neposkytli mnoho informací, jen mi stále říkali, že se to ukáže, jen buďte trpěliví.

Když dopis prošel celní kontrolou, byl bez problémů odbaven.

Obsah dopisu byl zapečetěn v pěti různých vrstvách z různých materiálů. Asi nejprofesionálnější zkušenost, jakou jsem kdy měl. Nejméně 500+ nákupů od různých DNM za posledních 7y let. Pouze jedna zabavená zásilka (0,5 g vzorku koksu) z NL, hádám, že důvodem bylo, že byla zaslána prioritní leteckou poštou. Obvykle beru dlouhé způsoby přepravy, protože věřím spíše "masovému" maskování než rychlejším. Na zdraví
 

crazyinmate

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 28, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Alphapipe
Zkoušel jsem odpovědět už 5x, pokaždé když stisknu příspěvek odpovědět, tak mě to jen přesměruje na stránku s vyhledáváním, zdá se, že toto fórum je zabugované.
Opravdu otravné, protože se s vámi chci podělit o příběh.
Každopádně jsem byl naštvaný na prodejce, že mě donutil koupit docela drahý vzorek vysoké kvality a sliboval dodání do 3-5dní eu. Čas plynul a najednou mi přišel oficiální mail od policie, že na letišti bylo zabaveno 0,54 g 92% čistého kokainu a případ proti mně byl odložen pro nedostatek důkazů. Nejdřív jsem se zasmál tomu, že změřili čistotu a zmínili ji, a pak jsem posmutněl, protože 92 % je docela slušná kvalita a za tu jsem zaplatil. Ale jo poučení berte dlouhou a pomalou dopravu, mnohem bezpečnější podle mých zkušeností a nikdy neobjednávejte z NL. Nemůžu si vzpomenout, co jsem napsal v dalších 5 pokusů
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Nyní vidím vaši odpověď a nejzajímavější příběh.
Takže váš případ byl odložen kvůli "nedostatku důkazů"?! Co to sakra... co ještě potřebují jako důkaz?
Považujte se za šťastlivce, v některých zemích přijdete o řidičský průkaz, i když jste několik měsíců neřídil...
 
View previous replies…

crazyinmate

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 28, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
No, 0,54 g není mnoho, a kdyby se mě zeptali, jestli je to moje, řekl bych, že ne.
Nevlastním adresu, na kterou byla pošta odeslána, Takže je více možností. Musí prokázat, že jsem to koupil, a jo, jak by to udělali? Pokud je to 1kg, tak by to asi vypadalo jinak 😂
Vtipné je, že jsem byl ve vězení za prodej koksu, takže jsem opravdu nepochopil, že případ byl odložen, pokud by přišli na adresu a udělali prohlídku, jsem si jistý, že by mě mohli pokutovat za držení mnoha nelegálních látek. Nicméně si myslím, že na velikosti záleží 😂😂😂
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Neuvěřitelné...
Nemám absolutně žádnou historii s orgány činnými v trestním řízení týkající se látek.
Ale mohu přísahat bohu, že když celníci zabaví 0,54 g kokainu, přijdu přinejmenším o řidičský průkaz (bez legrace, to je zákon v zemi EU), dostanu pokutu x000 EUR a budu v budoucnu sledován.
Proto se ptám... Mám čínského prodejce, který by mi prodal pár gramů chemické látky. Ne tak hrozné jako kokain, ale dost hrozné, pokud by mě chytili.
Můžu to teď riskovat? (Nemám poštovní adresu, která by se nedala spojit se mnou).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Samozřejmě se nic nestane. Představme si, že vás nenávidím. Tím, že utratím pár dolarů, pošlu unci a vy se dostanete do vězení. To by se nestalo. Pro skutečný případ by museli sáhnout mnohem hlouběji.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Žádné bro... Ale doporučuji vlastní balení pro mnohem lepší úspěšnost. Fóliové sáčky jsou spálené a..
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Správná odpověď je ANO. Pokud jste nevěděli, že vláda USA je špinavá, tak je. Přepravní společnosti s tunou majetku stačí mít spojence schváleného jako celního zprostředkovatele. To asi není moc těžké. Celá čínská vláda má člověka uvnitř celní správy? Ten ani nemusí být uvnitř. Nedívejte se na zprávy a uvidíte, že v podstatě všichni prodávají Číňanům technologie patentů a vše, co se jim dostane pod ruku. USA jsou na prodej a Číňané kupují vše, co mohou získat.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Stále se chytají Brody... může být vysoká míra úspěšnosti u některých společností, ale stále to není spolehlivé proti selhání.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Takže vy si myslíte, že Číňané "propašovali" 3000 liber betamethylketonu? Tak to je působivé utajení!
 

cookie

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 1, 2022
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
Denně létají do Evropy tuny chemických látek. Za poslední dva roky je celníci zabavili pouze jednou! Máme samostatně vybudovanou logistickou síť. Netradiční logistické metody! Věříme v jednu věc! Peníze projdou vším. Každý má svou cenu!
 

Antihero999

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 6, 2023
Messages
53
Reaction score
53
Points
18
V různých časových obdobích totiž nastávají různé situace, dodání zajistíme podle celního odbavení, ale asi v 98 % případů je to naprosto bez problémů. Balíčky mohou být zákazníkům doručeny bezpečně, máme vlastní metody v Evropě a Spojených státech, které zajišťují bezpečnou přepravu.
 
Top