Question Jaké atributy mají bitcoiny?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahoj. narazil jsem na jeden z těch bankomatů, které nabízejí nákup bitcoinů, a tak jsem si řekl, že prostě naskenuju QR kód, který mi dala jedna z online platforem, abych si na účet přidal peníze. Problém je v tom, že ta pitomost vyžaduje vaše daňové číslo, takže kdybych ho při nákupu mincí uvedl, v podstatě bych tím řekl "hele, policajti, jdu si koupit nějaké drogy, tady je moje ID bitcoinové peněženky a všechny moje osobní údaje včetně adresy bydliště, kdybyste náhodou chtěli přijít na kafe". Dokonce uvádějí, že pokud zadáte špatně své daňové číslo, může dojít ke zpoždění při zpracování transakce, takže předpokládám, že pokud zadáte jen nějaké náhodné číslice, tak to prostě nebude fungovat (Mýlím se v tom?).

Na druhou stranu jsem usoudil, že tyto bitcoinové peněženky jsou individuální, předpokládám, že je nikdo kromě mě nikdy nepoužije, takže nejsou propojeny s žádnými jinými transakcemi, které by mohly být považovány za nezákonné. Myslíte, že to ještě stojí za pokus?

Každopádně, jaký by podle vás byl nejlepší způsob, jak si pro takové účely koupit nějaké bitcoiny, aniž by to vzbudilo příliš pozornosti? Myslel jsem si, že to bude mnohem jednodušší, ale zřejmě se to komplikuje, když si chcete koupit "anonymní" měnu, aniž byste skutečně poskytli všechny své osobní údaje federálům. Měl bych si zaregistrovat vlastní peněženku a pak hledat nějaké P2P obchodníky a pak pomocí své osobní peněženky provést transakci na platformě? Předpokládám, že průměrný uživatel drog jménem Joe, který si občas rád dá nějaké to háčko, by se takovými nepříjemnostmi neobtěžoval. Lidé si prostě někde na coinbase zaregistrují peněženku a pak nakupují bitcoiny pomocí svých kreditních karet?

Omlouvám se, jestli je to hloupá otázka, jen jsem v tomhle tématu úplně nový a vlastně nechápu, jak to celé funguje.
 
Top