Question Nejlepší způsob, jak se učit chemii.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ahoj zajímalo by mě, jaký je nejlepší způsob, jak se naučit chemii potřebnou k provádění různých syntéz a jaké vybavení je potřeba k učení chemie na praktické úrovni tak trochu hledám nového koníčka místo matematického výzkumu . Mnohokrát děkuji Ron
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Přemýšlení o organické chemii. Mnohokrát děkujeme Ronovi
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Vezměte si do rukou totální syntézu 2. Pokud jste ve všem noví, měli byste se zhruba po první kapitole ztratit v žargonu a tempu. Pokaždé, když uvidíte nové slovo nebo pojem, kterému nerozumíte a o kterém jste nikdy předtím neslyšeli. Vyhledejte si ho, přečtěte si o něm. Jaké jsou názvy vybavení a jaká je jejich funkce. Různé metody, jak se například extrahuje A/B. Čeho se snažíte dosáhnout. Jak toho tato metoda dosahuje. To je dobrý způsob, jak začít chápat smysl věcí. Pak si možná vyberte syntezátor, který byste chtěli vyzkoušet. Přečtěte si o něm. Najděte si všechny věci, které neznáte (znovu). Přečti si vlákna o lidech, kteří to zkoušejí. Podívej se na video s reakcí. Pak to možná zkus.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Seznámíte se s principy, jako jsou např: elektronegativita, funkční skupiny a jejich elektronegativita, termodynamika, stechiometrie, uspořádání elektronů a jak se tím vytvářejí třídy prvků, různé typy vazeb (iontová, kovová, kovalentní), rovnovážné reakce, oxidační stavy, sloučeniny uhlíku (jak se kreslí a názvosloví).

Tento seznam mohu dělat stále delší a delší, v chemii je spousta drobných témat, která je třeba se naučit Nejlepší rada je vzít si nějakou středoškolskou učebnici nebo ta, kterou jsem četl já, byla "Organická chemie Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano".
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Přechod z 0 na 0+1

Mám nulové znalosti chemie. Jen mě jednoho dne naštvalo, že jsem si na kartu koupil Zyrtec. Důvodem bylo samozřejmě to, že lidé používají efedrin k výrobě pervitinu.(Mimochodem, tady je návod, jak na to.) Ten konkrétní den mě to opravdu naštvalo. Proč bych měl mít nepříjemnosti kvůli tomu, že někdo, koho ani neznám, vyrábí pervitin? To je nějaká menšinová reportážní sračka, seru na to, nevinný, dokud se neprokáže vina, zmrde. Když se nad tím zamyslíš, tak se to nijak neliší od KYC, aby vláda mohla sledovat, jak utrácíš své BTC........... oh wait, o čem jsem to mluvil?

Každopádně cestou domů jsem si říkal, že si udělám nějaký metamfetamin. Nikdy předtím mě nenapadlo to udělat, ale vnukli mi ten nápad do hlavy.

Od té doby se z toho pro mě stal pohodový tajný koníček (nesnažím se z toho udělat byznys). Prověřil jsem několik zdrojů a informace jsou tam, naučil jsem se, jak udělat shake & bake (Jeden hrnec) za den... bez rozdělávání ohně! BBGate je však jediné místo, které jsem našel a díky kterému se cítím dostatečně sebejistě, abych mohl vystoupit z obrubníku. Na tomto fóru můžete jít tak mělce nebo tak hluboko, jak chcete, co se týče znalostí.

Je tu všechno, co potřebujete!

Jsou zde zveřejněny recepty, vybavení a činidla, která potřebujete. Pak natočí video, kde vám ukáží, jak na to krok za krokem. Pokud máte otázky, někdo vám odpoví a vy můžete odpovědi věřit, protože je do značné míry ověřená skupinou odborníků (i když se často neshodnou na "správné" odpovědi).

Nemáte reagencie nebo vybavení? Ukážou vám, jak je vyrobit, nebo si je raději kupte.

Jediné, co BBGate neposkytuje, je iniciativa a vytrvalost. Povzbuzení však najdete!

Začněte s těmito Jednoduchými recepty a ptejte se na to, co nevíte. Ale zkuste nejdřív prohledat fórum, protože jsem zjistila, že pokud mám nějakou otázku, pravděpodobně už ji položil někdo jiný.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
můžeš se učit z online já pracuju s dýmajícím dusičným astinem ve skleněných nádobách a vím hovno lmao, folow stict ppe tho pokud se chceš naučit jednoduchou chemii science madness fóra jsou na to sakra užitečný
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Také kdyby někdo potřeboval nějaký dnp, mám něco kolem 50 kg volných.
 
Top