Leuckartova aminace 1-fenyl-2-propanonu (P2P) na amfetamin a metamfetamin. Směsné měřítko.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Amfetamin
Reagencie:
  • 1-fenyl-2-propanon (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol.
  • Formamid 3,5 ml.
  • Peroxid vodíku (H2O2) 5 ml 30%.
  • Benzen 50 ml.
  • Síran hořečnatý (MgSO4).
  • Methanol 5 ml (MeOH).
  • kyselina chlorovodíková (15 % aq HCl) 5 ml.
  • Destilovaná voda 25 ml.
  • Dichlormethan (DCM) 90 ml.
  • pelety hydroxidu sodného (NaOH).
  • Kyselina sírová.
  • Aceton.
Vybavení a sklo:
  • Hruškovitá baňka 10 ml.
  • Topná deska.
  • Vařící třísky.
  • Nálevka.
  • Rotační odparka (volitelná).
  • stříkačka nebo Pasteurova pipeta.
  • pH indikátorové papírky.
  • kádinky (50 ml x2, 100 ml x2).
  • Oddělovací nálevka 100 ml.
  • Laboratorní váhy (vhodné 0,1-200 g).
  • Odměrné válce 10 ml a 100 ml.
  • Skleněná tyčinka a špachtle.
  • laboratorní teploměr .
  • Buchnerova baňka a nálevka .
  • Filtrační papír.
YrE8sW0dQo
1. Směs 1-fenyl-2-propanonu (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol a formamidu 3,5 ml se zahřívá při teplotě 160-170 ℃ po dobu 16 h v 10 ml baňce hruškovitého tvaru sezpětným chladičem.
2. Směs se rozdělí na dvě části. Směs se ochladí na pokojovou teplotu, přidá se peroxid vodíku 5 ml 30% (H2O2). Směs se míchá 15 min.
3. Reakční směs se
extrahuje benzenem (2x25 ml) v dělící nálevce. Extrakt se vysuší nad síranem hořečnatým (MgSO4) a zfiltruje. Po odpaření benzenu se z kombinovaného extraktu získá tmavý olej.
4. Filtrace se provede pomocí filtru. Tmavý olej se rozpustí ve směsi methanolu 5 ml (MeOH) a kyseliny chlorovodíkové (15% HCl) 5 ml a za stálého míchání se refluxuje po dobu 2 h.
5. Zbytek se rozdělí na dvě části. Reakční směs se odpaří za sníženého tlaku. Poté se zbývající produkt rozpustí v destilované vodě 25 ml a extrahuje dichlormethanem (DCM) CH2Cl2 (2x20 ml).
6. Zbytek se rozdělí na dvě části. Vodný roztok se alkalizuje na pH 10 přídavkem pelet hydroxidu sodného (NaOH) a extrahuje se DCM (2x25 ml).
7. Roztok se rozdělí na dvě části. Spojené extrakty DCM se odpaří. Bezamfetaminová báze se získá ve formě žlutého oleje.
8. V případě, že se am fetamin uvolní, použije se dehydratační roztok. Amfetamin sulfát
se připraví přidáním kyseliny sírové do suchého acetonu v objemovém poměru 1:10 na pH 6. Produkt se přefiltruje na Buchnerově baňce a nálevce, promyje se malým množstvím suchého studeného acetonu a vysuší na vzduchu ( prozvýšení rychlosti sušení je lepší použít vakuový exsikátor ).


Methamphetamine
aminace....
Reagencie: 1.
  • 1-fenyl-2-propanon (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol.
  • N-methylformamid 13,4 ml, 229 mmol.
  • Síran hořečnatý (MgSO4).
  • kyselina chlorovodíková (36-37% aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
  • Toluen 60 ml.
  • Hydroxid sodný (NaOH).
  • Destilovaná voda.
  • Aceton.
  • Plynný chlorovodík (HCl).
Vybavení a skleněné nádobí.
  • Hruškovitá baňka o objemu 50 ml.
  • Topná deska.
  • Vařící třísky.
  • Nálevka.
  • Rotační odparka (volitelná).
  • stříkačka nebo Pasteurova pipeta.
  • pH indikátorové papírky.
  • kádinky (50 ml x2, 100 ml x2).
  • Oddělovací nálevka 100 ml.
  • Laboratorní váhy (vhodné 0,1-200 g).
  • Odměrné válce 10 ml a 100 ml.
  • Skleněná tyčinka a špachtle.
  • laboratorní teploměr .
  • Buchnerova baňka a nálevka .
  • Filtrační papír.
J2stEP04YF
1. N-methylformamid 13,4 ml, 229 mmol, 5,7 ekviv se přidá k 1-fenyl-2-propanonu (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol za stálého míchání v 50 ml baňce hruškovitého tvaru sezpětným chladičem.
.2. N-methylformamid se přidá k 1-fenyl-2-propanonu (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol, 5,7 ekviv . Reakční teplota se postupně zvyšuje na 165-170 °C a udržuje se po dobu 24-36 h.
3. Reakční směs se ochladí na pokojovou teplotu. Přidá se roztok hydroxidu sodného (10 M NaOH aq) 24 ml, 0,24 mmol a reakční směs se refluxuje po dobu 2 h.
4. Reakční směs se přivádí do varu. Reakční směs se ochladí na pokojovou teplotu a rozdělí se do různých vrstev. Vodná vrstva se vyloučí. Do červené organické vrstvy se přidá kyselina chlorovodíková (36-37 % aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
5. V případě, že se reakce rozdělí na dvě vrstvy, přidá se kyselina chlorovodíková (36-37 % aq HCl). Organická směs se
refluxuje 2 h. Poté se roztok ochladí na pokojovou teplotu. Pomalu se přidá roztok hydroxidu sodného (8,3 M aq NaOH) 16,0 ml, 0,13 mmol. Surová báze bez methamphetaminu se extrahuje toluenem (3 × 20 ml).
6. Zbytek se rozdělí na dvě části. Spojené organické vrstvy se
vysuší nad MgSO4 a rozpouštědlo se odpaří ve vakuu. Surová volná báze metamfetaminu se získá jako hnědý olej.
7. Odpařením se získá surová báze metamfetaminu. Surová volná báze metamfetaminu se destiluje ve vakuu (2 mbar, 60-100 °C) pomocí Kugelrohrova destilačního přístroje (volitelně) za účelem získání metamfetaminu jako čirého až světle žlutého oleje (2,5 g, 42 %
).


Krystalizace hydrochloridu metamfetaminu
1. Volná báze se rozpustí v 50 ml toluenu a roztokem se probublává plynný bezvodý chlorovodík (HCl), dokud se nepřehluší tvorba bílé sraženiny (pH 6).
2. Roztok se rozdělí na dvě části. Vzniklá bílá sraženina se zfiltruje pomocí Buchnerovy baňky a nálevky, promyje se malým množstvím toluenu a vysuší se ve vakuu za vzniku methamphetamine hydrochloridu jako bílé soli 2,0 g, 27 %.
 
Last edited by a moderator:

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
134g/m p2p 45g/m forma tak jsem vypočítal :100
1,34g 0,5g X22
Mám 30 g p2p, takže X 22 a dostala jsem
30g p2p forma 11gx 5 četl jsem, že reakční poměr je nejlepší 1:5 a kyselina mravenčí jako katalyzátor.

a dále jsem použil hcl k hydrolýze, ale měl jsem jen 50% výtěžek, ale měl jsem příliš mnoho vody v mravenčanu amonném /formamidu, který jsem vyrobil.
Nyní jsem zahřál roztok formátu/formamidu na 175, tak doufám, že to pomůže..

Jaký je tedy výtěžek této metody?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
výtěžnost je vyšší ujistěte se, že p2p je vyčištěný a vysušený, pokud smícháte formamid a p2p, neměly by se míchat žádné vrstvy. a přípravu formamidu/formátu zahřejte na 180 krátce a pak snižte na 170, dokud se nedestiluje voda/kyselina, a pak už jen chvíli počkejte. když přestanete zahřívat, dejte na sklenici víčko, aby byla vzduchotěsná.
Tímto způsobem jsem měl z p2p oleje na a- 100ml na cca 70ml ale po vakuové destilaci takže jsem nějaké a v pumpě vyplýtval a na začátku a na konci jsem měl 60ml naprosto čistého a oleje.
Škoda že nemůžu napsat kolik prášku jsem dostal z 10ml a na afosfát a na sulfát.

pokud se dokonale čistých 10ml 9,4g d/l amfetaminové báze smíchá s kyselinou (sírovou98), jakou hmotnost by měl mít prášek a jaká by měla být exaktní hmotnost v kyselině, aby se dosáhlo ph?
Nyní s ne samovolně vyrobeným olejem je to 1ml kyseliny na 10 gramů A oleje 10 gramů prášku. reakce je kouřivější, když se k míchání nepoužije alkohol.
Mělo by se to čistit bez promývání ether-kyselinovou bází a provést parní destilaci z nerezové kradené nádoby napařované pravým chladičem. ( pokud olej neobsahuje p2p) jaké nečistoty s ním přicházejí.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Plavec dostal otázku týkající se jiné varianty této metody:

Po prvním kroku (vaření s mravenčím a formamidem) se nyní místo refluxu s HCl znovu vaří organická fáze s vodou a NaOH.

Může mi někdo vysvětlit metriku tohoto odlišného druhého kroku? Swim to takto nikdy nedělal, ale zdá se, že to ušetří spoustu času na rozdíl od oldschoolové metody s refluxem HCl.

Jaká síla žíraviny/vody a kolik se jí do reaktoru přivádí na 1 l produktu?
Jak dlouho by se měla tato reakční směs vařit a při jaké teplotě?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Proč je u toho tak nízký výtěžek, má někdo metodu s vyšším výtěžkem pro metamfetamin?
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Nejste odborník, ale existuje mnoho metod s vyššími výtěžky. Amalgám rtuti nebo redukce borohydridem jsou nejběžnější metody mimo leuckart.

Leuckart je prostě málo výtěžný, s tím se nedá nic dělat.o. Ale činidla jsou jednoduchá a levná, postup je jednoduchý a lze také nahradit n methylformamid kyselinou mravenčí a methylaminem. Takže to má nějaké klady i zápory.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Výtěžnost metamfetaminu je 27 % a amfetaminu?

Některé studie získaly dobré výtěžky pro Leuckartovu cestu,
jako například v tomto vlákně https://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-bmk-5449-12-7-to-free-base-a-oil.2906/page-4
1) Vezměte 2l baňku s kulatým dnem a přidejte 433 g kyseliny mravenčí. Pomalu a po malých dávkách přidejte 360 g uhličitanu amonného. Mezi jednotlivými přídavky počkejte, dokud nepřestane šumět CO2. Pokud toto nedodržíte, hrozí nebezpečí přetečení.
2) K připravenému roztoku přidejte 100 ml P2P.
3) Připojeno v refluxu za dobrého míchání.
4) Udržujte teplotu 160-165 °C po dobu 24 hodin. Můžete tak učinit v několika 6hodinových relacích, např.
Produktem je N-formylamfetamin s výtěžkem až 78 %.

Jsem zvědavý na tuto cestu, protože je možné ji vyrobit ve středním nebo velkém měřítku a prekurzory jsou velmi levné.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

To není správné špatné informace, že diplomant dělá velké chyby

Uhličitan amonný se nikdy nepoužívá přímo s p2p.
Nejprve se vyrobí mravenčan amonný.
Formát amonný se snadno vyrobí prostřednictvím uhličitanu amonného a kyseliny mravenčí. Titrace
na pěkné pH 7 a odstraňte vodu.
Teprve potom jej lze použít s p2p.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
Nyní se tedy opět dostávám k bodu, kdy do hry vstupuje HCI.
Včera můj p2p boild 14 hodin s amonium formát ph7
vypadá to , velmi dobře

Nesnáším HCI
Nemůžu to vystát, nevím čím to je, ale už to nechci používat .
Tahle sračka mě zabíjí a všechny moje elektrické věci taky .

Neexistuje nějaká jiná možnost pro tento poslední krok ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Používáte zpětný chladič a digestoř?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
G.Patton: "Je třeba, abyste si uvědomili, že se jedná o chemii, která se vyznačuje vysokou úrovní znalostí a dovedností: Pane, mohu při syntéze amfetaminu použít místo DCM ethylacetát? Nebo mám místo něj použít xylen? Myslím tím, když jsem provedl hydrolýzu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Projděte si prosím vyhrazené téma a ptejte se tam. Ne zde.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

ano, ale vydržím to jen s HCI mám tento problém
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Bohužel, když se řekne plyn, budete muset něco zplynovat. Dioxan jsem zplynoval předem, abych ho měl po ruce. nakonec jsem to musel udělat jen 1-2krát za měsíc. Lze použít i 99% izopropyl
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28
Má někdo nějaké skutečné úspěchy ve VELKÉM měřítku s touto Leuckartovou reakcí při použití p2p/formamidu/kyseliny mravenčí za vzniku a-oleje?
Může někdo s reálnými zkušenostmi zveřejnit své výsledky, protože je to opravdu frustrující.
V Holandsku je spousta velkých laboratoří, které pumpují a-olej, a někdo musí tento proces opravdu znát.
Takže prosím každého, kdo to čte a něco ví, aby napsal své zkušenosti.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

Nesdílejí to, kamaráde, jen mluví, jako by vedli největší laboratoř v dějinách.
Čekám 3 měsíce na poslední krok v této syntéze.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Na co ještě čekáte?
 

sponsor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 23, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

Jste zde stále aktivní, pane ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Ano, omlouvám se, že jsem to všechno zamlžil, měl jsem nějaké potíže,
v mé zemi není nahlas to, o čem jsem zde hovořil.
a hladina rtuti mě stála 16 000, takže jsem vyráběl ve velkém (vtip).
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Zdravím,

to znamená, že potřebuji na 1000 g P2P více než 50 litrů benzenu a více než 90 litrů DCM?
Nebo je pro velká množství potřeba méně?

thx
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Před mnoha lety jsem se zabýval Leuckartovou reakcí. Odvodil jsem ideální poměry pro získání formylderivátu a konečné hydrolýzy produktu. Mohu pouze říci, že pro aktivaci reakce je nutné vzít katalyzátor s kyselinou mravenčí. Teplotu jsem zvyšoval velmi pomalu pomocí přesného regulátoru teploty, abych pomalu vyhnal vodu. Po více než 48 hodinách je výtěžek mého formylderivátu téměř 95 %+.
Formylderivát je třeba promývat ideálně vodou!

Hlavní ztráty při reakci jsou obvykle spojeny s hydrolýzou. Kyselá hydrolýza dává u aminů výtěžek nejvýše 30-50 %. Existují lepší metody hydrolýzy. Hydrolýza se musí provádět v methanolu a v přítomnosti KOH nebo NaOH.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Chci vás také potěšit, leukart lze vyrobit během několika minut, stačí zakoupit speciální chemickou mikrovlnnou troubu a postupně ozařovat směs formamid ketonu a katalyzátoru.
Výtěžek formylderivátu je více než 95 %.
Jedná se o velmi dobrou a opakovaně studovanou technologii.

Ve správných rukou vám tyto znalosti poskytnou skvělé východisko.
Pokud provedete hydrolýzu správně, získáte výtěžek přes 90 %!!!
V rukou člověka, který ví, co dělá, se z 1 kg nesubstituovaného ketonu získá 810-830 ML volné báze aminu, přečištěné vakuovou frakční destilací. Po neutralizaci (6,5-7 pH) a filtraci na odstředivce získáme produkt, který se naplní bezvodým acetonem a smíchá se do homogenní hmoty a opět se filtruje na odstředivce. Získá se 1020 - 1045 g sněhobílého amfetamin sulfátu bez jediného zápachu aminu.
AEnjrhBxKk
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Podělím se s vámi o tabulku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Snad je jen spravedlivé dodat, že teploty nad 180 °C, jako je jmenovaných 200 a 210 °C, pro jistotu zcela zničí P2P a dokonce i formamid, vznikající páry a plyny jsou vysoce toxické. Odvzdušněte vše, co vychází z horní části kondenzátoru ven! Vážně!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lépe pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teploměr podle použité baňky/sestavy, jinak nikdy nebudete přesně vědět, jak je horká.

Hodně štěstí
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
S hydrolýzou formyl amidu v těchto měřeních.
NMF - 130 ml
P2P - 100ml
Mravenčí - 84ml
Kolik roztoku naoh potřebujete a kolik HCI? Je dostačující 35% laboratorní roztok?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Odpovídající dokument pro izomerní separaci
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 38

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A jako bezplatná služba od vás, poměry pro P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravenčí 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ano, mnohokrát jsem si všiml, že si koupím mnoho rozpouštědel a nic z nich nepoužívám. A znovu a znovu. Ale je to tak zajímavé, že to nikdy nevzdám!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nepochopil jsi, co jsem chtěl říct, a já to vím, protože jsem to nepochopil ani teď, co jsem napsal... :) Měl jsem na mysli ty, kteří jsou líní a chtějí se nechat lžičkou krmit správnými molárními poměry a vším možným atd... ... a neobtěžují se číst žádné knihy nebo texty o výrobě sloučenin. To mě štve.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Zkontrolujte si prosím PM
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
15
Points
3
Mistři ;

@Hank Schrader lze syntetizovat amfetamin metodou, kterou jste uvedl?
Nebo můžete otevřít téma a podrobně nám tuto syntézu vysvětlit?
Budeme velmi užiteční pro začátečníky.

p2p - amfetamin 90% účinnost je velmi dobrý údaj.

@G.Patton
Mohl byste prosím vytvořit podrobné téma nebo video této syntézy?
 
Top