Question Интересувате се дали има някакви малки производствени инсталации

Harmony

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 21, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Искам да започна да произвеждам и отглеждам определени неща.

Всичко трябва да е в малък мащаб, ако някой може да ми помогне, като предложи места, които да потърся, и т.н. Имам опит в областта на химията и лабораторни умения, така че това няма да е проблем тук. Просто не мога да намеря тук ръководства, които да са насочени към домашните/малките инсталации.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте Хармония,

Честно казано, не разбирам съвсем логиката ви, казвате, че имате опит в областта на химията и лабораторията, но не знаете как да настроите домашна/малка инсталация?

Но да оставим това настрана, първо, какво ви интересува да синтезирате? Какъв е бюджетът ви?

Първото място, където да потърсите, е подфорумът, отидете и прочетете статиите и синтезите на химиците от bb-форума. Има списъци с прекурсори, лабораторно оборудване, необходимо за конкретния синтез, и ръководство за самия синтез.

С най-добри пожелания
 

Harmony

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 21, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви, оценявам отговора ви.

Що се отнася до опита ми в областта на химията и лабораторните умения, той идва предимно от класната стая, за разлика от работата.

Основните ми интереси биха били свързани със стимуланти и/или емпатогени. Бюджетът ми не е от най-високите, вероятно се надявам да похарча по-малко от 500 GBP, тъй като това е само за мен и още няколко души.
 
View previous replies…

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Моят човек,

С бюджет от 500£ бих казал, че за вас е по-добре да купите лекарствата, вместо да ги синтезирате.

С най-добри пожелания
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
От любопитство, какъв бихте казали, че е бюджетът за един напълно начинаещ?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Моят човек,

Няма нищо общо с това дали сте начинаещ, новак или професионалист.

Става дума за синтеза, за вашата цел и т.н.

Това е малко като да попиташ колко дълго е въжето ми, без да го видиш.

Аз бях начинаещ, все още съм, но бюджетът ми, когато започнах, беше 15 000 долара.

Както казах, започнете да четете синтези, не се хранете с лъжичка и направете проучване.

С най-добри пожелания
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Какво точно ви е необходимо? За какъв синтез става въпрос?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Мисля, че сега той се нуждае от оборудване, а след това от реактиви и други неща за синтез
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
На мен също би ми било интересно да знам това, бих искал да знам какво ми е необходимо за една малка лаборатория за ~100 г максимален мащаб, тъй като се интересувам от това само като хоби, а не като предприятие, което да печели купища пари.
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Бих казал, че всичко, което трябва да знаете, ви е казано ..... от Експерти в тази област и от начинаещи ...

Прочетете този форум .... Нищо друго не е необходимо .
Прекарайте време в него и тогава ще получите отговор на всичките си въпроси
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Това наистина зависи от това какво се опитвате да направите. Ако искате да извлечете до 100 г от предимно нещо, което си струва, евтината инсталация няма да ви свърши работа. На първо място се стремете към по-ниско ниво.

Що се отнася до мястото, откъдето ще я вземете, това в крайна сметка зависи от това къде се намирате. Има някои международни производители на, да речем, стъклени изделия, но в началото бих избягвал да поръчвам онлайн. Ако е възможно, опитайте се да купувате всичко на място.

Определяйте какво ви е необходимо за всеки отделен проект. Изберете нещо, което искате да направите, проучете как да го направите, което ви подсказва какво трябва да си набавите. Само в този форум има много основни теми.

Както и други отбелязаха, ако разполагате с наистина ограничен бюджет, може би ще ви е по-лесно да си купите действителния продукт, вместо да го направите сами. Но хей, ние го правим за забавление, не?
 
Top