Question Къде да купя техническа сярна киселина?

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Здравейте заедно,

последният път, когато съм купувал сярна киселина, беше преди около 2 години, когато можеше да се купи почти навсякъде без специални разрешения. Беше малко преди тя да бъде класифицирана като опасно вещество в Европа.
Повечето онлайн дистрибутори на химикали изискват декларация за крайна употреба.

И така, откъде мога да купя количества от 1-5 л сярна киселина с чистота <95%??
Има ли някой клирингов/даркнет пазар, където се предлага сярна киселина и други химически стоки?

Mr.Magic
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Сярната киселина с чистота 95% не е технически клас. Не "повечето" дистрибутори изискват декларация от крайния потребител, а всички. Просто няма да можете да я купите, освен ако не я купувате като предприятие и не декларирате законна употреба за нея.

Някои препарати за почистване на канали съдържат нискокачествена сярна киселина, която можете да извлечете и концентрирате до желаната от вас концентрация. Имайте предвид обаче, че изваряването на концентрирана сярна киселина не е шега работа, тъй като трябва да се извършва при температури над 300 °C.

Що се отнася до пазара, можете да използвате този форум, за да купувате стоки. Ако наистина се нуждаете от нея, можете да ми изпратите директно съобщение и аз бих могъл да ви изпратя малко.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
каквато и сярна киселина да получите, тя може да е с известно замърсяване, почистващите препарати за канализация често са замърсени. тя трябва да е бистра и да е по-тежка от водата. за да осигурите чистота, можете да използвате дестилационен апарат. първо, за да отстраните всякаква вода, второ, за да дестилирате над киселината и да оставите замърсителите
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Използвам специфичен препарат за почистване на канализация неговата 97% сярна киселина, ако не и повече. 1 литър = 1,8 кг. също е евтин, но какво друго да очакваме в Източна Европа.
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Здравейте,
няма да откриете нито един законен източник, който да продава сярна киселина над 14,9% в ЕС, независимо къде ще погледнете.

Ако се нуждаете от по-висока концентрация от тази, можете или да използвате 14,9%, които лесно можете да закупите в големи количества и в много различни магазини без рецепта и онлайн, и да ги концентрирате, или да получите веществото по други канали.

Концентрирането на сярна киселина до 70 % е лесна задача и изисква само много елементарна стъклария... Всичко над 70% трябва да се прави само с някои предпазни мерки, подходящо оборудване и основни познания/опит. Концентрираната кипяща сярна киселина е доста гадно нещо, повярвайте ми.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Имам 97% киселина. И тя не е вряща хаха има сладък лилав цвят мога да си сложа ръката в нея без проблем, ако нямам разрез на ръката, тогава може да изгори
 

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Здравейте,
Съществува препарат за почистване на канали, който е 97% сярна киселина. 1 л струва под 5 евро. Задайте VPN към Литва и потърсете в Google "sieros rūgštis valiklis". Не съм сигурен къде живеете и не съм сигурен дали те ще
изпратят до вас, но си струва да погледнете. Погледнах в indregients и със сигурност е 97% сярна киселина.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Мога да препратя чрез bbgate escrow дренаж чистач, но по-скъпо от 5 eur :D
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Те оцветяват тези неща. Има лилав цвят. Колебая се дали да използвам Амбро-сол.
 
Top