С какво се занимавате вие в петък вечер? (Снимки)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Работя по тънкостите на тази вакуумна уредба и след като имам 1/2 л дестилирана вода, ще пусна малко хлороформ, който трябва да се дестилира за бъдещ проект. Ще направя подходящо описание на това, когато приключа.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
По друга тема, някой знае ли как да обърна снимка, когато я кача? Никога досега не съм имал този проблем на този форум 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Виждам, че това е отпреди няколко месеца, така че ако все още не сте го разбрали, отворете снимките си в Paint и би трябвало да можете да ги завъртите по посока на часовниковата стрелка на 90. Между другото, хубави неща :}
Не искам да задавам въпроси, свързани със сигурността, но получавате ли оборудването си от онлайн поръчки или можете да намерите нещата на място? Например в "магазина за хоби". Мозъкът ми не ми позволява да се опитам да отида, без да се опитам да импровизирам първо, но бързо научавам, че това е лош подход, когато става въпрос за химия.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon и eBay всичко това. Имам стъклени парчета от Amazon, които са доставени от Китай. Страхотни сделки, ако можете да изчакате 3 седмици или месец. Имам хубав 3-нишковиден и алиански кондензатор за 20 долара на парче, те са марка Deschem. Страшно е, докато не погледнеш нещата и не видиш, че 200 са продадени този месец и това е само 1 конкретно парче от 1 марка. Миналия месец са продадени 1000 колби на Ерлаймер. 900 сепараторни фунии. 350 пълни комплекта за дестилация.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Има неща, които можете да импровизирате, но не можете да импровизирате комплект за вакуумна дестилация или настройка за рефлукс под инертен газ. Вземете си комплект от 20-30 части. Просто го купете. Изпратете го на бабите си, ако трябва. Това може да се конфигурира до 100 реакции. Можете да импровизирате доста от него. Аз имам приблизително толкова и няма много неща, които да не мога да направя.
От друга страна, най-големите ми пречки бяха;

А) тази бъркалка за горещи плочи е боклук. Това е евтината, която виждате да се продава навсякъде за около 40 долара. Пропуснете го. В нея има термистор, който не позволява да се нагорещи повече от 100°C. Твърди, че има 250 вата нагревателна мощност, но ви уверявам, че като погледнете елемента, няма как да е 250 вата. Има около 5 навивки от тел с размер на рибарска корда около картонен кръг, който е алуминизиран от едната страна и гол картон от другата. Той не би сварил и чаша вода. Никога! Имам истинска, използвана от eBay, 650 вата и тя ще свари вода за 2 минути. Липсваха му няколко винта и механизмът за разбъркване се нуждаеше от малко работа, затова се оплаках и го получих на половин цена, 50 долара с доставка. Една забележка; ако вашият механизъм за разбъркване не иска да върви бавно, в този има променлив резистор, който се регулира с плоска отвертка. Завъртете го нагоре.

Б) Загрях го по друг начин и 3 пъти подред кипнах водата в кондензатора. Не можете да издърпате вакуумната линия, ако започне да става енергично. На него има вакуум, тъпако! Трябва ви клапан, но докато не го получите, отвиването на корпуса на термометъра ще свърши работа и дори можете да контролирате колко да изпуснете и да поддържате някакъв вакуум
 
Last edited:
Top