Question Два въпроса

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, добър ден. Имам два въпроса. Първият е да се консултирам със специалист, относно методите за извличане на ефедрин от хапчета. Не съм сигурен, че методите, описани на този уебсайт, могат да работят за хапчетата, с които разполагам. Разполагам със списък на помощните вещества, които имат моите хапчета (имам около 300 хапчета с по 50 mg ефедрин хидрохлорид всяко). Помощните вещества са:
-Микрокристална целулоза.
-Талк
- Магнезиев стеарат
- Натриево карбоксиметил нишесте (тип А).
При този състав кой метод би бил по-удобен за извличане на хидрохлорида на ефедрина? .

Вторият въпрос се отнася до проблем, който имах с 2000ml плоскодънна колба с две гърла. Колбата беше мръсна и по гърлата имаше остатъци от реакцията на алуминиевата амалгама. Покрих едното от устията със стъклена тапа и когато се опитах да я махна, тя се заклещи и не можах да я извадя. Какво мога да направя, за да премахна тази стъклена тапа, без да повредя колбата? Поздрави и благодаря.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
467
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
има тема за извличане на ефедрин от хапчета 😃

втора изплакнете шийката в гореща вода за малко трябва да се загуби
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Пуснете гореща вода направо върху ставата и я поставете във фризера. Утре ще се разпадне. 1 капка вода, замръзнала върху участък от земята, може да упражни по-голяма сила от автомобилен крик. Натриевият карбометокси стръх е бял прах, който се разтваря в рт вода и поглъща говна от нея и прави хубава стабилна емулсия, която ще прецака опита ви. Това е виновникът. Той се превръща в гел във вода
 

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Добро утро. Бих искала да знам дали има конкретен начин за отстраняване на карбоксиметил нишестето или за предотвратяване на развалянето на реакцията от него. Има описани различни методи за извличане на ефедрин. Таблетките имат различни съставки в зависимост от фармацевтичната марка, въпреки че някои съвпадат. Системата за екстракция на ефедрин е приблизително еднаква като цяло за повечето таблетки ? или се различава за различните помощни вещества?
Методът на екстракция с парна струя работи за помощните вещества в моите хапчета ?.

Въпросът за това как да премахна стъклена запушалка, заседнала в колба с остатъци от реакция, опитах с гореща вода, сапун, не ми се получи добре.
Ще пробвам метода с фризера, но може да се случи така, че стъклото да се счупи и да съсипе колбата ми.
Много ви благодаря за помощта. С най-добри пожелания.
 
Top