TLC при производството на b-стирен?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Здравейте, момчета,

Току-що прочетох публикацията за TLC на лекарства тук.
В момента се занимавам с реакцията на Хенри, но също така се занимавам със студени редукционни анимации на триптамин - основно летя на сляпо...

Малко съм объркан - просто се заиграх с това, което chatGPT предложи като отправна точка.
Малко съм объркан. Необходими ли са ми и двете дължини на UV вълната, за да видя всичко, ако не проявявам с помощта на йод и просто гледам под UV?

При последния ми тест използвах етилов ацетат:етанол в съотношение 8:2 - нямам амоняк и според него мога да мина и без него.

Нещото, което установявам, е, че и двете петна просто се издигат до върха, докъдето стига мобилната фаза... Не виждам никаква разлика в изминатото разстояние, обаче предполагам - тъй като използвах 2,5-ДМОБА и триптамин само за тренировка.
Всъщност - след времето, което ми отне написването на този пост, разгледах отново плаката под ултравиолетовите лъчи и сега виждам началната точка...

1. Ще използвам тази техника най-вече за осигуряване на пълно превръщане при синтезите, за разлика от тестването на предварително закупени наркотици за чистота - така че предполагам, че ако забележа с РМ и след развиването му се появят множество "точки", това показва, че все още не е настъпило пълно превръщане?

2. Добра идея ли е също така да се вземе проба и от нерефлуксираната смес за сравнение - предполагам, че е така, тъй като трябва да се види, че се развива по различен начин?

Предполагам, че съм малко объркан...

Ето го и вторият ми опит - 2,5-ДМОБА вляво и триптамин вдясно. (Разбирам, че е малко вероятно да тествате тези две неща едно до друго) все пак - тестове

Също така ми беше малко смешно, когато казахте, че трябва да отрежете пластината с ножица, тъй като моята е стъклена lol
Все пак си купих нож за стъкло, който работи чудесно, но е трудно да се реже направо, поради което ръбовете са леко разклатени.

MIEkxurSzn


О, това е странно, обърна изображението настрани....okay долната част на плочата вдясно, горната вляво. Съжалявам за това.
Така че има 2, 2,5-DMOBA петна и 3 триптаминови... не знам защо горните петна на триптаминовите петна не се показват обаче... липса на амоняк?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Честно казано, мислех, че частта с "забелязването" ще бъде най-трудната - колко съм грешал! Ha
 
Top