Question Шкода за катализатори

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Катализаторът на Шво би ли бил подходящ за редуциране на P2NP чрез каталитично трансферно хидрогениране?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Вероятно не.
P2NP не е достатъчно полярен, за да работи, и като цяло каталитичното хидрогениране на ненаситени нитростирени е много трудно, по-добре използвайте други методи. Смятам, че двустепенна схема на редукция би била по-добра от най-често използваната NaBH4/Cu, да речем, че първо се редуцира двойната връзка, алканът до алкан и след това нитрото до амин.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
NaBH4/Cu е това, което използвам, но не ми е удобно да купувам NaBH4 постоянно или в големи количества, тъй като напоследък му се обръща внимание поради това, че FDA го е включила в списъка си за специално наблюдение.
Какво ще кажете за никела на Urushibara като катализатор в хидрогениране с помощта на микровълнова печка, както е описано подробно тук: https://www.designer-drug.com/pte/12.162.180.114/dcd/chemistry/mw.cth.html ако никелът на Raney работи, би трябвало и Urushibara да работи?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Урушибара е призрак, който шета из прашните камери на химията, заедно с Акабори и някои други той е неуловим, може би дори митичен . Еднорози са били виждани по-често от работещ Урушибара, това е всичко, което знам.

IIRC можете да редуцирате двойната връзка на алкена с SnCl2/HCl в етилов ацетат с отлични добиви до нитроалкан и ТОЙ би трябвало да може да се редуцира без проблеми с катализатори от благородни метали.

Моля, считайте второто за обосновано предположение, трябва да го потърся, за да съм сигурен. SnCl2 обаче работи на 100%, както е казано.

Проблемът по принцип е, че при редукцията на двойната връзка реакцията на добавяне на Майкъл върху междинния продукт се конкурира с редукцията, ако условията са неутрални или алкални.

Прав сте, че количествата NaBH4, използвани при редукцията с CuSO4, са срамни. Трябва да има начин това да се намали.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Очевидно можете да направите редукция, подобна на тази на Урушибара, на място, като използвате никелова сол, разтворена в амонячен разтвор, и цинк на прах. Има и Al/Ni, за който се съобщава, че работи без амоняк, само с неминерална киселина. Добивът обаче е нисък (30 %), но това не е основен проблем за мен. Първо ще опитам с Al/Ni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Опитах този метод на реакция за P2P към Amph няколко пъти, тъй като ми беше казано, че ще даде до 80 % добив и мога да ви кажа, че това очевидно са пълни глупости и добивите са смешно ниски. Сигурен съм, че той няма да работи добре за P2NP, тъй като алкалните условия, както беше казано преди, не са благоприятни за първата стъпка.
Киселинният Al/Hg работи, разбира се, и с добри добиви, но обемът на реакцията е голям и реакцията е толкова бурна, че не познавам никой, който да се е осмелил да обработва повече от 100 g Amph наведнъж (и тези съобщиха също, че понякога просто издухва всичко до тавана - те са го правили само навън поради тази причина),
Al/Ni и киселина, това е просто още един вариант на Урушибара, киселината прави водород от Al, който трябва да зареди Ni, който трябва да е под формата на наночастици и теоретично работи, разбира се, но честно казано, не виждам как работи без съд под налягане и реагенти с висока чистота и голяма доза късмет.

Така че всяка реакция за редуциране на P2NP, която започва като основна (алкална), ще има много ниски добиви (освен ако ситуацията не се оправи чрез добавяне на огромно количество SiO под формата на силикагел, който е бил калциран при температура до 800 °C преди употреба. Строго безводни условия. Това ще бъде реакция в суспензия, но тя предотвратява протичането на страничната реакция на Майкълс. (800 °C за SiO са лесни за микровълнова печка, б.пр.)
Остава въпросът дали тази система ще редуцира получения нитро-алкан. Не знам.
Но би си струвало да се опита, да се ороситира CuCl2 или сулфатът върху SiO и да се калцинира това, а след това да се добави P2NP в метанол/ксилен, да се нагрее до кипене и да се добави NaBH4 на порции, изобщо 4 до 5 моларни еквивалента.
Мисля, че това работи, тъй като NaBH4 при повишена температура образува съединение за добавяне с метанол, което е напълно подходящо за редукция на двойната връзка, силикагелът предотвратява страничната реакция, а медта прави възможна нитроредукцията.
Използването на наночастици Cu2FeO4 върху силикагел (подготовката е проста) би било по-добрият избор.

Но вие искате нещо без NaBH4, добре, както беше казано, има SnCl2/HCl, който работи добре, а SnCl2 може да се приготви на място от калай и HCl.
След това редуцирайте нитрото с нещо друго, има няколко възможни начина, но за съжаление реакциите не работят само защото някой е написал, че работят, или защото някой наистина би искал да работят, тъй като са толкова лесни и използват само това, което е под ръка. Аз самият се хванах на това в миналото и в крайна сметка съжалих за загубата на пари, време и прекурсори и си навлякох пламенна омраза към химиците-флотьори, които изсмукват измислени реакции от въздуха и от малко знания, но от много желание и публикуват резултата в интернет форумите, сякаш наистина са го направили (или пишат статии в списания от второ или трето ниво, които често носят в имената си "съобщения" или "писма").

Надявам се, че сте наясно, че редукцията на P2NP може да доведе до цяла плеяда от различни съединения в зависимост от условията, температурите, разтворителите и от това какъв е редуциращият агент. Например SnCl2 в метанол или етанол дава напълно различен продукт (алкилиран), а след това в етилов ацетат - алкан. Поради тази причина отстраняването на неизправности без сериозно аналитично оборудване и умения е практически невъзможно.

Имам предвид един друг начин, който според мен е много обещаващ за редуциране на нитроалкени, алкани оксими, нитрили и някои други, но това искам да опитам първо аз, съжалявам. Така или иначе ще направя резултатите, ако са забележими, публично достояние, както винаги съм правил. Първо ми трябва малко P2NP, ако някой в ЕС иска да дари 50 или 100 г, няма да откажа. Това е скъпо хоби, ако човек не продава нищо, а аз не продавам. Не се оплаквам, просто е факт.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
SnCL2/HCl определено е начинът за получаване на оксим според статията, която прочетох (след последния ми пост), добивите са много високи и всички реагенти са лесно достъпни . Наясно съм с това, че етилацетатът е ключов, иначе ще се получи кетоксим, но изглежда, че самата реакция протича при стайна температура и можеш просто да залепиш рефлуксен кондензатор отгоре и да не се налага да го гледаш като Al/Hg.

В архива на Rhodium има две статии за редукция на алдоксим с амин, които изглеждат твърде добри, за да са истина:

Отново лесно достъпни реактиви (приготвянето на амониев формат е тривиално) и високи добиви. Ако това работи, чудя се защо този път не изглежда популярен. Въпреки че е по-трудоемък от Al/Hg, той има някои несъмнени предимства.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Да, получава се оксим, разбира се, със SnCl2 в EtOAc, съжалявам, че съм малко уморен.
Редукция на оксим с, както казахте, цинков/амониев формат или някоя друга от известните редукции, важното е, че сте се отървали от двойната връзка без добавяне на Майкъл.
Трябва да погледна защо antibody2 не е използвал цинков/амониев формат, а киселинен Al/Hg за редукцията на MDP2P-оксим. Друг начин за редуциране на оксима при добри добиви е Na метал, разтопен и фино диспергиран в ксилол, добавен към оксима в ксилол заедно с малко алкохол. Необходими са 3 до 4 моларни еквивалента Na и малко по-малко алкохол (n-бутил или EtOH).
Na металът е тривиален, потърсете Nurdrage в YouTube. Но използвайте съд от SS, а не от стъкло. Na металът се разпръсква с помощта на бъркалка на Хершберг - основно SS биялка за яйца.
Очевидно е, че за целта всичко трябва да е доста безводно.

Както казах, трябва да разбера дали няма проблем с редукцията на цинка, нещо не се получава.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
А да. Това са още един пример за странна индийска химия, която изглежда работи само в Индия, същото като Mg за редукционни аминирания. Сигурно има някакъв вълшебен цинк там.

Освен това в статията наричат цинка катализатор, което е очевидно погрешно и говори много за нивото на разбиране на органичната химия, което авторите трябва да имат. Ако трябва да предположа, бих казал, че вероятно са учили в австралийските фабрики за дипломи, ерго, университети ;)

. Така че съжалявам, но съм напълно сигурен, че няма да постигнете нищо с цинк при редуциране на оксими.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Кабалка, Г. У., Лайла, Г. М. Х., и Варма, Р. С. (1990 г.). Selected reductions of conjugated nitroalkenes (Избрани редукции на конюгирани нитроалкени). Tetrahedron, 46(21), 7443-7457. doi:10.1016/s0040-4020(01)89059-1

Кабалка и неговият екип са първокласни надеждни.
Не е зле, 90%. Бих предложил предварително да се подготви SnCl2, тъй като приготвянето на място е доста екзотермично и лесно води до бягства, тъй като началото на реакцията SN - HCl се забавя. Ако искате да го направите in situ, добавете щипка живачна сол, което решава проблема със забавената реакция и я прави мигновена. Достатъчна е една щипка, един връх на нож.

Защо са тези индийски безсмислени статии? Не, те не са толкова глупави. Става въпрос за патентните закони. В Индия не може да се патентова дадено съединение, а само неговият синтез. Разбира се, западните фармацевтични компании подават патенти в Индия, които се опитват да обхванат ВСИЧКИ съществуващи и няколко несъществуващи начина за получаване на новото лекарство. Така че понякога на индийците им е забранено да произвеждат генерични лекарства само защото нямат собствен синтез, който могат да кажат, че използват. И така те си изграждат арсенал от нечувани, прости синтези за основни неща, които са достатъчно добри за патент. Във фабриката те използват най-добрия начин да го направят, разбира се. И ето защо човек трябва да бъде НЕОБХОДИМО внимателен с индийските и малайзийските изделия в частност.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Закупувам SnCl2, вместо да го произвеждам (98% чистота)

Да, това са същите двама индийци, отговорни за всички документи, в които се твърди, че цинковият/амониевият формат може селективно да редуцира алдоксими. Те са отговорни и за твърдението, че същото се отнася и за Mg. Има статии, в които не участват K. Abiraj и D. Gowda, в които се редуцират азосъединения, и една, в която иминът е редуциран до вторичен амин. Нищо, което да ме интересува в момента. Имах намерение да редуцирам с електроди p2np чак до амина, но ще започна с оксима, тъй като той така или иначе е междинен продукт. Мога да образувам и имина, мисля, че чрез промяна на ph.

Изглежда, че Zn-Ni работи с p2p-оксим, но добивът е отрицателен. Все пак имам почти 1 kg p2p глициден естер, който седи наоколо и не прави нищо.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
P2P-Oxime е проблемът. Редуцирането на оксима може да се извърши от Al/Hg или NaBH4/Cu, или тези наночастици от меден/железен оксид доста добре. И с няколко варианта на редукция на натриеви метали.
Но по темата, тук започнахме с редукцията на P2NP, да?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Връщах се към Zn-Ni (онзи френски патент), тъй като бяхме говорили за него преди допирателната за амониевия формат. Нямах предвид p2p oxime Просто днес прекалено много пъти съм писал oxime. Прегледах добре архивите на форума и там има няколко, които казват, че работи на p2np, а ти каза, че няма да работи. Казах, че ще го пробвам, но сега стигнах до заключението, че ще го запазя за P2P.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ni/Zinc/ammonia(salt) е дори по-лошо на P2P, отколкото на всичко останало, тъй като диалкилираният амфетамин е основната част от много малкото количество продукт. Предполагам, че Ni/Zn работи върху лесни субстрати като хексанон или нитробензол. Но P2P и неговите производни, имин, нитрооксим, каквото и да е, е най-голямата кучка, тъй като е напълно наситен като молекула. Донякъде е смешно, че това, което всички смятат за просто, да речем производството на амфетамин с добри добиви и качество, всъщност е далеч най-трудното. Метамфетаминът, MDA, MDMA и т.н. са много по-лесни.

Както и да е, изгубих твърде много време и прекурсори за това през последната година (тъй като някой, когото смятах за истински, ме беше уверил, че е добро). И не съм единственият. Но естествено, всеки има право на собствен опит и аз не съм проповедник, казвам това, което знам, за да не се налага на другите да правят грешките, които аз и други направихме. Правя това, защото ми се иска някой да ме беше предупредил още тогава. нямам намерение да споря за каквото и да било, имам по-добри неща за вършене и отново прекарах твърде много време, вече говорейки за неща, които са известни глупости, вместо да чета и говоря за неща, които са неизпитани и обещаващи.
И точно това ще направя сега. Ще чета и ще опитвам нови неща.
Ще се видим по-късно
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Отделно от това: не мога да ви изпратя 50 г, защото нямам 50 г (всичко това е за хоби/лична употреба) Мога да ви изпратя 10 г, но не съм в ЕС
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Благодаря много за предложението, но в момента искам да избегна това да дойде от страна извън ЕС по лични причини.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
След много експерименти и изследвания искам да предупредя всички, че твърденията ми тук трябва да се приемат за такива, каквито са - моето мнение в момента на публикуване и толкова често не е правилно.
Това, което вече знам със сигурност, е, че P2NP може да бъде редуциран в много добри добиви, първо с 5 еквивалента NaBH4 върху силикагел в безводен IPA, последвано от добавяне на 0,2 екви. CuSO4.5H2O и още два еквивалента Boro за последната стъпка до амина. Реакцията е добре проведена и контролируема, поради което може да бъде увеличена в килограмовия диапазон без проблеми.

Искам също така да благодаря на приятелски настроения член, който направи това изследване възможно, като ми предостави необходимия P2NP.
 
Top