Трябва ли да продължим да използваме Telegram ?

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
FaRur4jkiP

Павел Дуров, френско-руски (френско хранене през 2021 г.) милиардер и главен изпълнителен директор на Telegram, беше арестуван на летище Льо Бурже миналата събота и обвинен в сряда вечерта, след като прекара 4 дни в ареста (полицейско задържане)

en.wikipedia.org

Френската правосъдна система обвинява Павел Дуров, че не е предприел действия срещу разпространението на криминално съдържание в своето приложение, което може да му коства тежки санкции
(Общо съдебното разследване, започнало срещу него на 8 юли, се отнася до дванадесет престъпления)

Източник: Архив на ЕС за България, 2013 г: Прокурор от Париж, Лаура Бекуо

Знае, че е избягал от Русия, за да защити неприкосновеността на личния живот на потребителите си, като отказва да предостави на ФСБ достъп до нашата информация



Основателят на Telegram беше освободен и е обект на засилен съдебен контрол,
който предвижда задължение за плащане на гаранция от 5 млн. евро или около 5,5 млн. долара и явяване в полицейския участък два пъти седмично, както и забрана за напускане на френската територия

Източник: Прокурор от Париж, Лаура Беко


Павел Дуров рискува да получи до десет години затвор.
Адвокатът на милиардера, Давид-Оливие Камински, заяви, че :

"напълно абсурдно е да се мисли, че ръководителят на една социална мрежа може да бъде замесен в криминални деяния, които не го засягат нито пряко, нито косвено"

След ареста на г-н Дуров компанията, която е базирана в Дубай, Обединени арабски емирства, заяви, че спазва Е.U. закони и че "е абсурдно да се твърди, че платформата или нейният собственик са отговорни за злоупотреба с тази платформа".

Освен това Павел Дуров е обект на разследване и за "сериозно насилие" срещу едно от децата му, най-малкото (жалба, подадена от съпругата му в Швейцария)



Международни реакции :


Елон Мъск реагира, като създаде #FreePavel, преди да публикува ново съобщение, в което се казва

"Liberté, Liberté! Liberté?"

(Liberté = Свобода)


"Арестът на Павел Дуров е атака срещу основите на човешките права за общуване"

Информаторът Едуард Сноудън изригна още

"Изненадан и дълбоко натъжен съм, че Еманюел Макрон е стигнал дотам да взема заложници, за да получи достъп до частни комуникации. Това унижава не само Франция, но и целия свят ."


Дмитрий Песков, говорител на руското президентство, заяви във вторник, че :

"отправените обвинения са много сериозни и изискват също толкова солидни доказателства"

осъждайки " опита за сплашване"



Източник: France Bleu


Актуални новини :


"Главният изпълнителен директор на Telegram, Павел Дуров, е поискал френският милиардер Ксавие Нил да бъде уведомен за задържането му в събота вечерта, научи BFMTV, потвърждавайки информация от AFP. Това е първото обаждане, което изпълнителният директор на Telegram е направил, но не е известно дали е успял да говори по телефона с изпълнителния директор на Free. Свързано с АФП, обкръжението на Ксавие Нил все още не е отговорило."

NwjArikCuK



"Основателят на "Илиада" е един от големите шефове, близки до президента Еманюел Макрон. Според друг източник, близък до случая, Павел Дуров е споменал по време на полицейското си задържане връзките си именно с държавния глава. Двамата мъже са обядвали заедно през 2018 г. По причини, които властите така и не пожелаха да съобщят" (BFMTV)


en.wikipedia.org
 

echelon

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 26, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ако френското правителство получи достъп до тези данни, това ще се отрази най-вече на непълнолетните нарушители, които не са анонимни и които могат да бъдат изправени пред последствия поради собствените си лоши решения.

За разлика от тях Китайската комунистическа партия има достъп до огромни количества глобални данни, но изглежда, че в днешно време на този въпрос не се обръща голямо внимание.

Все още можете да използвате Telegram, но е важно да останете бдителни по отношение на личните си данни. :)

Ако се интересувате от тази тема, преди месец споделих тема за алгоритъма на Telegram.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Мисля, че това е област, в която бих бил супер предпазлив в момента. Виждам, че в нея се случва нещо голямо
 

DontGetUp

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Никога не трябва да започвате да използвате Telegram за незаконна дейност
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Съгласен съм, че Telegram не е идеален за добър OPSEC. Може да се направи, но дори тогава измамниците са навсякъде
 

Insurgeon

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 18, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Можете да използвате Telegram като пощенска картичка, т.е. стига да сте наясно, че ВСИЧКИ могат да прочетат вашите неща, и да действате по съответния начин, тогава е добре. Не правете нищо незаконно в Telegram.
 

bennykoz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 21, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Веднъж един от моите шефове ми беше казал... "няма невъзможни неща, въпросът е само в парите." Затова аз лично смятам (имайте предвид, че не мисля, че знам мухльото за тези неща.), че ако нещо "изглежда потъпкано, не рискувайте. Смятам, че направата на hi криптирана чат платформа, която има фиктивни съобщения с подвеждаща информация на да речем 11 и 1 с истинската информация. И хав го координира с някаква форма на система, която работи по време, изпратено... т.е. на всеки 5 минути от часа, значими за всяко съобщение, но само хората, които трябва да знаят, знаят истинския. Имайте резервни платформи, готови за работа, в случай че някоя от тях изгори. И нека всички участници носят еднаква отговорност, така че да има същата конструкция като в мрежата. Не една точка на връзка, а много равни. Така че да не може да бъде заобиколен...

Но, хей, това е първият ми пост... така че wtf ще знам lol
 

mr_spongebob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
İdealy никой не трябва да използва телеграма за нещо незаконно в този момент, защото ако правоприлагащите органи отправят искане, те ще предоставят телефонни номера и ip адреси, може би можете да скриете своя İP, но телефонните номера са наистина трудни за това.
 

narabreakingbad

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Oct 3, 2024
Messages
27
Reaction score
7
Points
3
Мисля, че трябва да спрем да използваме Telegram, стана рисковано.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Сесия, симплекс или добрият стар jabber ще бъдат добри алтернативи
 

matijamaki1

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
можете да започнете да използвате сесията или atox
 
Top