Question Сигурност

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Здравейте, от дълго време съм активен във форума и исках да разбера доколко той изобщо е безопасен. Не говоря за купуване на продукти, по-скоро за това дали форумът е безопасен, той е активен в даркнет, който подозирам, че е сравнително безопасен, но и в клиърнет, което ми дава повод да се замисля, че властите няма да го оставят без наблюдение. Освен това форумът е добре рекламиран, така че ми е трудно да го възприема като подземен форум/пазар. Въпросът ми е какво обезпечение има от оператора на сайта, ако сте активни чрез даркнет или клиърнет? И какво мога да направя най-добре за собствената си безопасност, за да бъда активен в този форум.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Казаха ми, че адресът на clearnet е само портал към сайта onion. Аз само пазарувам през clearnet и не изпращам никакви съобщения или нещо, което звучи твърде много като заговор за производство. Напоследък съм виждал някои чисти неща. Хората говорят много за програмата? Операционната система? Наричат се опашки, на които се сваля операционната система, след това се включва флашката при стартиране на компютъра и тогава компютърът работи с друга операционна система и всичко отива на USB устройството и след това нищо не може да се види на компютъра. Също така видях някой да вземе малко устройство от типа USB и да му даде стелт. Този човек взе микрокарта памет или нещо подобно и разряза кабел от USB към микро USB тип С и го постави така, че просто да изглежда като кабел за зареждане, но всъщност е флаш устройство. Това е някаква глупост на Джеймс Бонд, едва ли ще проверят внимателно кабела за зареждане, но в него може да има операционна система и всички файлове за незабележимо стартиране на устройството. Всъщност трябва да го направя сам.
 

tadpalewontfail

Don't buy from me
New Member
Joined
May 16, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
В момента използвам опашки. страхотно е силно препоръчано
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Значи вече използвате опашки и затова ги посещавате чрез Tor? Другите ми препоръки са pgp за криптиране на собствените ви съобщения (Имате kleo на tails). Чувал съм, че доставчикът трябва да има своя публичен ключ на страницата си. Също така имате предварително инсталиран портфейл feather, така че използвайте XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Много ви благодаря, със сигурност ще си взема опашки. Кабелът за зареждане е страхотен, защото видях протектора само преди дни.

Заради опашките имам още един въпрос, възможно ли е да се зарежда смартфон?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Да, не можете да го използвате на телефона. Наистина е най-безопасно на компютър
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tails няма да работи със смартфони, но ако се сдобиете с телефон на Google Pixle, можете да изтеглите graphene os, който осигурява около най-сигурното количество сигурност, което можете да получите с телефон. Все пак бих посъветвал да избягвате телефоните, ако е възможно.
 
Top