Question Защитени амини?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Тази статия привлече вниманието и любопитството ми.


Очевидно през 2015 г. властите са конфискували терт бутокси карбонил мдма, който е просто мдма със защитна група, залепена върху амина.

Мисля, че това може да е чудесен път напред към контрабандата на наркотици и консумацията им като цяло. Установено е, че тази t boc mdma е пролекарство за mdma при поглъщане. Така че човек може да консумира забранени вещества законно.

Съмнявам се, че това ще се случи в САЩ, а не се случва и в Австралия, от правна гледна точка, но много други държави евентуално биха могли да се възползват от това.

Въпросът е защо това не е по-разпространено и известно? Предполагам, че защото човек трябва да използва незаконния наркотик, за да произведе законния, по принцип.q
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Наистина е интересно да се помисли за това. В момента подобни неща се правят при контрабандата на кокаин, като кокаинът се втечнява и се смесва с други вещества като керамика или бетон.
Когато групите използват подобни техники, бих предположил, че всяка група има свои собствени начини, които се опитва да запази възможно най-скрити.

В повечето случаи ще е по-разумно да се изгради лаборатория и да се произвеждат наркотиците "на място", вместо да се пренасят в насипно състояние по целия свят, наказанието за прекурсори не е толкова високо, колкото за наркотици, в зависимост от случая.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Абсолютно, "стандартните" начини за разпространение на лекарствата са стандартни по някаква причина.

Единственият начин, по който това би имало смисъл, е, ако някой се опитва да ги продава в страни с аналогични закони или се опитва да има частица правна надежда за, да речем, транспортиране на количества за лична употреба през границите.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
the Единственият начин, по който това би имало смисъл, е, ако човек може да прикрепи аминогрупата И защитната група едновременно, като технически избегне създаването на нелегален наркотик в който и да е момент. Но това изглежда малко вероятно.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ще се изненадате какво представляват някои продруги. Това беше кампания с малко усилия, има метаболитни процеси, които е почти невъзможно да се пресъздадат химически, които превръщат доброкачествени химикали в лекарства. Вашият черен дроб е майстор химик, който може например да превърне препарата за обезпаразитяване на коне (левамизол ) в аминорекс, силен стимулант... има prodrugs на LSD метамфетамин и много други, които трябва да се msgc, за да се знае, защото те не се тестват положително за наркотици
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Бихте ли били така любезни да ме dm за някои от посочените лекарства? Благодаря ви
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Най-общо казано, към момента на назоваване на незаконните продруги те вече са незаконни. В този патент в долната част има много пътища за продруги на незаконни вещества, в тази връзка се говори за много неща, без да се излагат химическите наименования https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519
Ето и друга информация;
1p-lsd
GBL 1-4 бутанедион
N,t-boc-mdma
"Съществуват различни продруги на амфетамин и/или метамфетамин, които включват амфеклорал, амфетаминил, бензфетамин, клобензорекс, D-депренил, диметиламфетамин, етиламфетамин, фенкамин, фенетилин, фенпропорекс, фурфенорекс, лиздексамфетамин, мефенорекс, прениламин и селегилин

1-арил-3-фенетиламино-1-пропанонови хидрохлориди 1-10, които са потенциално мощни цитотоксични агенти, са синтезирани чрез реакции на Маних, като се използват параформалдехид, фенетиламинов хидрохлорид като аминов компонент и ацетофенон, 4'-метил-, 4'-метокси-, 4'-хлоро-, 4'-флуоро-, 4'-бромо-, 2',4'-дихлоро-, 4'-нитро-, 4'-хидроксиацетофенон или 2-ацетилтиофен като кетонов компонент.

N,N-дипропаргил-2-фенилетиламин и N-пропаргил-2-фенилетиламин

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Обърнете внимание, че трябва да се внимава винаги, когато думата "цитотоксичен" се появява в една и съща група изречения. Значението е неясно - от антибактериално до хардкор химиотерапия, а защо не и да се отнася за 4-хлороамфетамина, който унищожава серотонинергичните неврони (твърди се, че той дава най-голяма еуфория, но явно това ще е последният път, когато се качваме). Смисълът е в това да документирате много добре известните данни за всички съединения, за да видите дали си струва да ги получите преди това. Може да сте страхотен синтетичен органичен химик, но не позволявайте на биохимията да ви убие.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Аз изобщо не съм химик. Дори не и близо. Просто исках да отговоря на искането му с някаква информация, която е уместна. L-допа и аспиринът са продруги, но не са толкова интересни. Хората ме питат за химия много повече, отколкото би трябвало, и аз тръгвам на лов за справки, в което съм наистина добър. За химията съм мислил може би от 2 години.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Получаването на правилните препратки е доста голям химик в моите очи. Също така трябва да владеете езика, за да извлечете съответната информация, а преди да я преведете, просто поръсете малко чувство за химия, за да може тълкуването ви да има смисъл, докато не го направи. Набавянето на правилните справки за темата, съдържаща химия, е необичайно първа черта, но тя може да се използва за отключване на вратата към свещения коридор, където някои врати все още ще са заключени поне за известно време, но повечето ще са отворени и доста от тях ще са други коридори. Изгубването трябва да се приеме, преди да се притеснявате за него, а събраната светлина ще осветява пътя ви. Позволи ми да не се съглася с това твое "дори не е близо", без да повишавам самочувствието ти повече, отколкото е необходимо, за да съжалявам, а правилният път е обещан от мен. Доколкото имам знанията да помогна, доброто позоваване е отделно за тухла по тухла естеството на ефективността в обучението на себе си по химия или на другите (където го смятам за задължително). Химикът е добър и в забелязването на понятията, които трябва да усвоите, започвайки от основите, експериментаторът е доста труден за описване и сложен характер, но така, както го виждам аз: "докато правиш мед, ти си пчела". Току-що изненадах биолога, който съм, за да кажа голяма грешка, но моят коридор за насекоми е в галерията ми по ентомология в отдела за безгръбначни, в който мразя да се губя. Наздраве ;)
P.S. горният текст е за всички читатели и се надявам всеки да стигне там, където иска. Очаквам, да речем, "качествена немска химия" само от този, който е почти там.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC и FMOC са добре познати аминозащитни групи, но и ацилите обикновено ще се справят, ако става въпрос за по-тежки условия (по-големи загуби в зависимост от ацила). Можете също така да надникнете в ензимната им хидролиза, която може да е готина поради многократната употреба и спецификата, ако трябва да се извърши депротекция (1pLSD също е пролекарство, но не е необходимо да се депротектира, това ще стане след поглъщане).
 
Top