Програмируем котлон в Европа

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
мисля за подарък за рождения си ден. най-добрият вариант, според мен, е програмируем котлон.
Какъв е най-добрият вариант, като се има предвид цената/функционалността за такова устройство в ЕС?
Не мисля, че ще го използвам за някакъв сложен синтезатор. но да покажа рекристализация - да!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Бих се насочил към IKA/Corning/VWR, Fischer също е вариант, но напоследък се разпространява мнението, че това е Walmart на научните марки. Можете да си вземете употребяван такъв на ниска цена, колко пребит и за колко време ще ви служи обаче ще остане въпрос. Размерът на плочата също е нещо, което трябва да се вземе предвид, дали плочата ще пасне на размера на стъклото, което ще използвате (топлината ще идва от центъра), или стъклото ще виси неудобно от нея и евентуално ще се преобърне?

Друго съображение е магнитното разбъркване, предполагам, че за re-x ще искате то да е включено. Капацитетът на разбъркване на двигателите, който производителите посочват, се отнася за разбъркване на H2O при най-добри условия, ако ще разбърквате 3 л смес, която прилича на каша, магнитна бъркалка за 3 л няма да ви свърши работа.

Материалът - ще дестилирате ли върху него сярна киселина? Тогава може би ще искате най-евтината. Ако това ще бъде част от оборудването, което ще избърсвате след всяка употреба и ще прибирате, тогава може и да отидете надалеч и да купите стъкло, покрито с керамика.

Научих всичко това в процеса на работа, ако искате да получите личното ми мнение за най-добрия ценови източник и модел, не се колебайте да ми пишете. Не насърчавам портала, като казвам това, просто реалността е такава, че не трябва да се споделят линкове към конкретни уебсайтове, сочещи към конкретни модели, тъй като лесно могат да бъдат маркирани (както беше с поставянето на 20-литровата(?) колба в списъка за наблюдение на DEA в разгара на излизането на ръководства за производство на метамфетамин, всички те препоръчваха една и съща вместимост).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Никога не съм виждал дори програмируем котлон, сигурно са скъпи. Когато ми трябва тази функционалност, вероятно просто ще свържа няколко PID контролера. Имам няколко, които седят наоколо и са много евтини, около 25 долара. Ще ви трябва термостат, но този pidgin ще има само сондата, а релето ще е последователно с проводника на нагревателния елемент и ще завъртите копчето на високо и ще оставите pid да го управлява. За рекристал няма да разбърквате, просто искате да контролирате спада на температурата до 1-2°/час, нали?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Добра идея. Трябва да припомня някои от знанията си в областта на проектирането на ссхеми.

Видях в интернет няколко употребявани 2-литрови горещи плочи около 150 EUR, но всички са от САЩ. Като се има предвид моето положение, не си заслужава усилията за разчистване.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
у се нуждаете само от добър ПИД контролер и можете да превърнете всеки източник на топлина в програмируем такъв. REX-C-100 бяха добри и евтини в миналото, но сега са боклук - избягвайте ги! Ако ви трябва нещо повече от термостат. Аз имам тайвански "VERTEX", който е добър, има всички функции за увеличаване/намаляване на рампата и много повече. Има и PID контролер с отворен код, който се предлага за около 50 долара, мисля, че може да прави всичко и може да бъде свързан и към лаптоп. Това би бил моят избор в днешно време.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Да, всичко, от което наистина се нуждаете, е tem0 p4obe и реле и нещо, което да използвате като интерфейс към компютъра или телефона си. Тази конкретна функция би била лесна за кодиране
 
Top