Синтез на метаквалон (Quaalude)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Въведение

В тази тема можете да намерите химичните свойства и пътя на синтез на метаквалон (Quaalude; 2-метил-3-(2-метилфенил)-4(3H)-хиназолинон) от изотопен анхидрид и о-толуидин с висок добив. Тези прекурсори са доста разпространени и не привличат голямо внимание. Лесно можете да ги закупите в магазин за химикали на добра цена. Тези методи са елементарни и могат лесно да бъдат разширени. Не забравяйте за безопасността и използвайте лични предпазни средства.

Оборудване и стъклария.

Реактиви.

  • о-толуидин 1,1 g, 0,01 mol;
  • Изотен анхидрид 1,6 g, 0,01 mol;
  • Диетил етер (Et2O) или ацетон и дестилирана вода ~50 ml;
  • Дихлорометан (CH2Cl2) 100 ml;
  • Петролен етер 100 ml;
  • Ацетилацетон 0,39 g, 0,0025 мола;
  • Етанол (EtOH) 95% 30 ml;
  • Солна киселина (HCl) ~10 ml;
  • Метанол MeOH 50 ml.
  • Ацетон 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Разтворим в етанол и етер. Неразтворим в H2O;
Точка на кипене: 406,9 °C при 760 mm Hg;
Точка на топене на свободна основа: 113-115 ̊C;
Точка на топене на HCI сол: 235-237 ̊C;
Молекулно тегло: 250,301 g/мол;
Плътност: 1,16 g/cm3 (20 °C);
CAS номер: 72-44-6.

Процедура

2,2'-диметилбензанилид (1)
Смес от изотопен анхидрид (1,6 g, 0,01 mol) и о-толуидин (1,1 g, 0,01 mol) се нагрява в крушовидна колба (10-50 ml) до 120 °С в продължение на 2 часа с малък обратен хладник на маслена баня. Реакционната смес след охлаждане се тритира с етер (или кафявата смес се разтваря в топъл ацетон и се добавя вода, за да се разбият кристалите). Полученото твърдо вещество се събира чрез смукателна филтрация
наБюхнерова фуния (или малък филтър на Шот) и се рекристализира отсмес от дихлорометан и петролен етер в съотношение 50:50, за да се получи междинният аминоамид (2,2'-диметилбензанилид) ( 1): добив: 1,7 g (75 %); m.p. 110 °C.
RBWpuPbhit
2-метил-3-(2-метилфенил)-4(3H)-хиназолинон (2)
Смес от 2,2'-диметилбензанилид (0,5 g, 0,0025 mol), ацетилацетон (0,39 g, 0,0025 mol) в етанол (30 ml), съдържащ няколко капки концентрирана солна киселина, се рефлуксира в продължение на 1 h в крушовидна колба от 100 ml. При охлаждане заглавното съединение се отделя чрез филтрация като хлороводородна сол: добив: 0,59 g, (85 %), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Пречистване

Сега започва процесът на пречистване. Поставете кристалите в чаша и добавете приблизително два пъти обема на ацетона, хвърлете няколко врящи камъка. Те помагат на кипенето да започне по-бързо и да остане под контрол. Кристалите няма да се разтворят, но остатъкът от неприятната лилава материя ще се разтвори. Прецедете кристалите и ги изсушете. Ако след изсушаването кристалите имат лилав оттенък, кристализирайте отново от метанол. За да постигнете това, поставете кристалите в малка чаша, добавете достатъчно MeOH, за да ги намокри, и започнете да загрявате сместа. Някои кристали ще се разтворят веднага, ако не се разтворят всички, оставете MeOH да заври и добавяйте MeOH малко по малко, като поддържате кипенето, докато всички се разтворят. Продължете варенето, докато се изпари около 20 % от MeOH. Оставете разтвора да се охлади и изчакайте. След около час ще се образуват кристали, които ще полепнат по стените на епруветката, изчакайте, докато се уверите, че всички кристали са се образували, и филтрирайте. Използвайте ацетон, за да измиете кристалите от колбата и да изплакнете колкото се може повече от гадната лилава материя от кристалите във филтърната хартия. Запазете както разтвора, така и кристалите.

Рекристализацията ще помогне донякъде, но няма да пречисти кристалите. Това, което се е случило, е, че по време на реакцията гадната лилава материя се е увила около и в кристалната структура на метаквалона и рекристализацията ще създаде нова повърхност, така че промиването с ацетон ще може да отстрани останалото. Сега повторете гореописаното ацетоново варене, филтрирайте и изсушете. Трябва да имате светло стоманено сив до бял прах, ако е така, спрете и оставете тази партида настрана, ако не е така, направете още едно промиване с ацетон.

Помните ли разтвора, който запазихте от рекристализацията по-горе? Това е гадна лилава материя, MeOH, ацетон и метаквалон. Сложете няколко врящи камъка в разтвора и изкипете половината от обема. Оставете това да се утаи и да се охлади, и още метаквалон ще се утаи. Това може да се пречисти с ацетон, както е посочено по-горе, и резултатът да се добави към готовата партида. Можете да повтаряте този процес, докато почти целият метаквалон бъде извлечен от разтвора, но всяко следващо извличане ще бъде по-малко чисто. Ако решите да направите това, комбинирайте всички възстановени продукти и направете едно последно варене с ацетон, за да ги из
чистите.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Аааа, ти ме изпревари.
Но има и други пътища, започващи с други материали. Често пъти изходният материал ще бъде нещо като толуол и метил антранилат или фталов анхидрид. Или дори винилови ръкавици.

Мисля, че най-елегантният извънборсов път към този синтез е толуол и метил антранилат.
Толуенът да се третира с нитрираща смес от сярна киселина/азотна киселина, за да се получи рацемичен нитротолуол, който след това лесно се разделя чрез точките на замръзване, като се получава о-нитротолуол. След това о-нитротолуенът се рефлуксира над калай с добавяне на HCl, за да се получи о-толуидин.
Метил антранилатът се предлага като химикал за аромати/вкусове от различни доставчици в парфюмерийната промишленост. Той може лесно да се деметилира чрез обработка с NaOH, за да се получи антранилова киселина, която след това може да се използва заедно с о-толуидина.

Проблемът с това лекарство е във високите дози, необходими за постигане на ефект. Обичайната доза е около 400 mg, което затруднява постигането на печалба. Също така, обработките са кучка, честно казано, Наистина е трудно да се постигне чист, бял краен продукт.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
18
Points
8

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Реакцията изглежда проста, но е малко трудна за изпълнение, реакцията се почиства много трудно и ще загубите партида стъклени инструменти.
о-толуидинът е канцерогенен и е много вероятно да причини рак на пикочния мехур и изисква добри предпазни мерки.
Не мисля, че е лесно да се синтезира чист о-толуидин, най-добрият начин е да си купите веществото (ако можете)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Наистина ли? Какъв е основният проблем със синтеза според вас?

И да, синтезът на метаквалон е мръсен, при него се получават подобни на шоколад каши, много миризми и дълга и трудна работа с много загуби на добив. Толуенът е по-добър от ацетона за пречистване на суровия mq.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Познавам тези начини. Тук съм описал най-простия начин за слухови преводи с ниски умения. Исатоевият анхидрид и о-толуидинът могат да се купят в химическия магазин.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
о-Толуидинът има приблизително 200 градуса температура на кипене, не е много летлива течност, но съм съгласен с предпазните мерки за безопасност.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18


Всъщност мога да си купя о-толуидин, така че нямам опит в производството на това вещество, но когато разговарям с други химици, те ми казват, че е много трудно да се синтезира това вещество, защото реакционният съд е труден за почистване и веществото е токсично.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18

Прави сте, че не е лесно да се вдишат изпаренията на това вещество и да се предизвика отравяне, ако мерките за безопасност са добри, но да се гарантира, че крайният продукт (Quaalude), синтезиран от химика, не съдържа токсични вещества, е трудно.
Ако химикът използва веществото сам или позволява на други да го използват, той трябва да се увери, че продуктът е много чист.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Наистина ли? Защото нито един химик, с когото съм разговарял, не е имал проблеми с този синтез, нито пък аз. В youtube също има много изчерпателен видеоклип, така че наистина няма нужда да създавам друг:
Никога не съм смятал, че почистването на стъклените съдове е много трудно, просто се изплакват с вода, NaOH и ако е необходимо малко DCM или толуол. Въпреки че е фокусирано върху рацемичното разделяне на р-толуидин чрез междинното използване на оксалат, видеото показва и синтеза на толуидин, и ако изходният материал е чист о-нитротолуол, продуктът също ще бъде о-толуидин.
.
О-толуидинът е миризлив и токсичен при продължително излагане, но всеки истински готвач или химик все пак би направил това в димоотвод.
Но що се отнася до метаквалона, напълно съм съгласен с безпорядъка. А истинската работа в този синтез е почистването, както се споменава и в оригиналния пост. "Гадното лилаво", или както често се случва, гадното кафяво, не е приемливо и изисква МНОГО работа, за да се отървете от него.
Има един епизод от "Фармакопея" на Хамилтън Морис, в който той разследва произхода на метаквалона в Южна Африка (която е единствената страна, където този наркотик все още е широко разпространен) и се среща с таен готвач, който приготвя суров метаквалон в задния двор, използвайки много примитивни техники и без никакви лични предпазни средства. Той разказва на Хамилтън как понякога уринира с кръв ... Чудя се какви са нивата на рак на пикочния мехур сред употребяващите метаквалон там.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Признавам си, че не съм много добър в тази реакция, вие изглежда сте много опитен в тази реакция, не съм синтезирал о-толуидин, просто говорих с мой приятел за това, че метаквалонът е труден за пречистване и че о-толуидинът е токсичен, казах му, че калиевият дихромат също е канцероген от първи клас и всички го използваме редовно, приятелят ми каза, че о-толуидинът е по-опасен, особено ако се приема като примес в метаквалона.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Тъй като не се интересувах от успокоителни, не продължих изследванията и експериментите си, а само преразказах това, което говорих с приятеля си, и ви се извинявам за липсата на строгост.

Моят приятел, който работи във фармацевтичната индустрия, ми каза, че о-толуидинът е сравнително опасен и че всяка година служители на химически заводи се разболяват от рак при работа с това вещество поради лоши мерки за безопасност, така че всеки, който синтезира това вещество, трябва да бъде по-внимателен по отношение на безопасността
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
19
Points
3
Направих Метаквалон, като започнах с пталов анхидрид + карбамид, за да получа антранилова киселина, и след това я комбинирах с о-толуидин и ледена оцетна киселина (това е наистина грубо очертание, но това е, което си спомням от главата си), за да получа MQ, и имах доста добър успех след обработката.
Преди да направя синтеза, един добър приятел ми даде приличен съвет, на който дължа успеха си. Неговата основна стратегия беше да получи най-чистите изходни материали, които можеше да получи, като се увери, че използваната антранилова киселина е чиста (когато е чиста, тя е бяло кристално твърдо вещество), и да се увери, че о-толуидинът е наскоро дестилиран, че е чисто бледожълто масло (обикновено, когато идва от търговски доставчик, пристига като тъмночервено масло, защото е престояло известно време & за нашите цели това е неприемливо, така че трябва да вземем търговския о-толуидин и да го дестилираме непосредствено преди да го използваме в синтеза на MQ). Изглежда, че предприемането на тези стъпки преди приготвянето на продукта е помогнало за създаването на сравнително чист продукт, въпреки че на няколко пъти прекристализирах крайния продукт.
Метаквалонът е сравнително лесен синтез, но е известно, че е трудно да се отстранят всички примеси, така че да е напълно безопасен за употреба от човека. Мисля, че някой вече го е споменал по-горе, но ще го кажа отново; това нещо има репутацията на причинител на рак на пикочния мехур заради примесите, останали от синтеза, така че ако ще го използвате сами или ще го давате на някого, определено трябва да отделите време, за да се уверите, че започвате със съединенията с най-висока чистота, които можете, и да направите солидна обработка на продукта.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Да, истинската работа в този синтез всъщност е преди и след самия синтез. Както антраниловата киселина, така и о-толуидинът имат склонност да потъмняват и да се пълнят с примеси, ако не се синтезират или съхраняват с най-голямо внимание. И накрая, това се отнася и за самия MQ.
Когато направихте преобразуването от фталов анхидрид в антранилова киселина, успяхте ли да получите сравнително светъл продукт или той потъмня и стана нечист? Това е много често срещан проблем и мисля, че той до голяма степен е въпрос на внимателно приготвяне на реакционната смес от хидроксид/хипохлорит.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
18
Points
8
Тази тема е неточна първото изображение в горната част на страницата е молекулата алпразолам, трябваше да бъда по-конкретен, но постът, който направих по-горе, беше, че в първата стъпка на реакцията не се получава 2,2' диметилбензанилид, а се получава 2-амино-N-(о-толил)бензамид (аминогрупата не се превръща в метилова група.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Съжалявам, заредих грешна снимка. Поправено.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Синтезирал съм метаквалон много пъти, като съм използвал антранилова киселина, о-толуидин, полифосфорна киселина и ледена оцетна киселина. Това е доста лесно, но частта, в която неутрализирате сместа с помощта на карбонатһттр://..... отвратителна. Искам да кажа, погледнете това (приложено).
78C6TFevVu

Опитах два пъти, като си мислех, че това е провал. След това някой в СМ ми каза, че просто трябва да продължа, и всъщност се получи! lol.

Ето една добра тема на SM за това: http: //www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Също така, някой получава ли досадните потрепвания, когато приема метаквалон? Аз спрях да го приемам, защото си изкарвам прехраната с програмиране, а то много ме затрудняваше.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Откъде получавате антранилова киселина, тъй като виждам, че е забранена в Китай
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Толкова е лесно да се направи.

Най-лесният начин е да получите метил антранилат и да го поставите в реакция с натриев хидроксид(тук). Можете ли да проверите и да видите дали можете да се сдобиете с метил антранилат? Това е най-разпространеният ароматизатор за грозде, а също така се използва като репелент за патици/гъски. Но проблемът с метил антранилата е, че той е естер на антраниловата киселина. така че може да е трудно да се получи и той.

Така че, ако не можете да получите метил антранилат, тогава можете да направите антранилова киселина от фталимид. Ето няколко видеоклипа:
А фталимидът изобщо не е ограничен (поне там, където съм аз, не е). Но ако е, просто потърсете в Google "как да си направим фталимид". Той се прави от фталов анхидрид или фталова киселина, която също се набавя лесно.

Ако трябва да поемете по дългия път, тогава погледнете това видео на NileRed. Ако проследите първите 30 минути, ще видите как можете да вземете винилови ръкавици, съдържащи DEHP или DINP като пластификатор, и да ги превърнете в антранилова киселина).
 
Top